Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: Oddajcie Parki Narodowi

  1. #11

    Domyślnie Odp: Oddajcie Parki Narodowi

    Też bym chciał chodzić sobie gdzie popadnie, wiadomo, ale zapominacie chyba o jednym, nas 38 melonów w Polsce żyje. Jak 3,5 mln ludzi ma na swoją reke zwiedzać Tatry?
    Tak jak ktoś powiedział, park to mniejsze zło. Zresztą, inicjatywa powstała głownie w celu ochrony puszczy białowieskiej, i co ciekawe, zarówno w części obecnego parku, jak i w byłych planach juz po poszerzeniu, można było chodzić praktycznie gdzie się chce, zbierać runo leśne. Zawsze można by wynegocjować przy ewentualnym tworzeniu parku bardziej liberalne zasady zwiedzania.
    Niezbyt optymistyczne, że nawet miłośnicy przyrody nie chcą parków.
    pozdr

  2. #12
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2009
    Rodem z
    Ustrzyki.......
    Postów
    175

    Domyślnie Odp: Oddajcie Parki Narodowi

    Cytat Zamieszczone przez krakowianin26 Zobacz posta
    Niezbyt optymistyczne, że nawet miłośnicy przyrody nie chcą parków.
    pozdr

    i tutaj się mylisz ......
    chcemy...tylko nie w takiej formie jak to działa obecnie...... w BPN zrobiło sie to chore........Park ma być dla ludzi...ma edukawać , uczyć poszanowania przyrody....a jest to teraz postawione na głowie.....
    taki PARKOM ( parafrazując Bareję ) mówimy NIE !
    http://www.lwow.com.pl/

    “Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie” – Adam Mickiewicz ( i )

    http://www.stowarzyszenieuozun.wroclaw.pl/index.htm

  3. #13
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2009
    Rodem z
    Ustrzyki.......
    Postów
    175

    Domyślnie Odp: Oddajcie Parki Narodowi

    Cytat Zamieszczone przez krakowianin26 Zobacz posta
    Zawsze można by wynegocjować przy ewentualnym tworzeniu parku bardziej liberalne zasady zwiedzania.

    pozdr
    lol ,,,he he ... negocjuj z Panem Wszechwładnym Dyrektorem BPNu.....zobaczysz beton z lat 60tych.....
    http://www.lwow.com.pl/

    “Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie” – Adam Mickiewicz ( i )

    http://www.stowarzyszenieuozun.wroclaw.pl/index.htm

  4. #14
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Oddajcie Parki Narodowi

    Inicjatywa ze wszech miar słuszna. Dobrze to Andrzej tu uwypuklił. chodzi o odebranie nadmiaru władzy samorządom - przynajmniej w tej sprawie. O tym jak samorządowi urzędnicy - było nie było ORGANY OCHRONY PRZYRODY - chronią przyrodę wiem aż za dużo. Gdyby nie resztki rozsądku i poczucia przyzwoitości niektórych radnych w gminach, nie byłoby już żadnej przyrody.
    OP, drogi Batmanku, wymaga pewnej bezkompromisowości w stosowaniu zakazów i ograniczeń. Inaczej zawsze znajdą się cwaniacy, którzy bezkompromisowo każdą furtkę, każdą lukę w prawie wykorzystają, żeby ZARABIAĆ KASIORĘ albo przynajmniej REALIZOWAĆ SWOJE EGOISTYCZNE PLANY kosztem przyrody.
    Co do pewnej niezgodności celów tworzenia PN-ów z tym, jak są one traktowane przez powołane do ochrony służby parków, to zgodzę sie, że może wnerwić rozbijanie się parkowców brykami po szlakach, reZerwatach i innych super miejscówkach. Ale...jest jedno ale. To jest ich praca nie luzackie wakacjowanie. Oni MUSZĄ zrobić wiele rzeczy. Najlepiej zaraz albo na wczoraj. Bez aut by nie zrobili połowy. Może czasem nadużywają samochodów do wożenia kogoś niepotrzebnego. Ale uwierz, że straty, które wywołują są wiele razy mniejsze niż te, które by powstały po wpuszczeniu turystów wszędzie. To jest zło konieczne. Ale nie argument za pełnym udostępnianiem całej powierzchni PN-ów.
    Buba dobrze napisała - gdy się pragnie zobaczyć coś extra, to warto zaryzykować mandat. Człowiek szanujący Naturę w zasadzie nic tam nie zbroi. Popatrzy i pójdzie. Zakaz jest dla ciemnej hołoty, która nie uszanuje niczego. Zamiast się jadzić na 'głupie' parki, ruszaj Batmanku w ostępy i nie daj się złapać Tam najwyżej spotkasz Bubę albo może innego chaszczownika:D I wtedy przejdzie Ci złość na PN-y. Umówicie się na piwko w dolinie:)
    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  5. #15
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Oddajcie Parki Narodowi

    http://forum.bieszczady.info.pl/show...skorze%C5%BAba

    wlasnie dlatego wole park... jak glupie by nie mial przepisy... wszytsko jest lepsze niz sprzedawanie ziemii w prywatne rece...
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Oddajcie Parki Narodowi

    A ja to tylko czekam aż będzie do kupna działka na Moczarnem.... Fajno, tam, cisza, spokoj, i brama wjazdowa do doliny już stoi... I bym sobie do sklepu po piwko i czosnek śmigał wąską torówką...
    Życzę wszystkim na forum aby też sobie kupili działki. Niekiedy jeszcze fundamenty można gotowe odnaleźć. Można by się odwiedzać wzajemnie, i w ogóle fajno by było.
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  7. #17
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Oddajcie Parki Narodowi

    Cytat Zamieszczone przez Barnaba Zobacz posta
    A ja to tylko czekam aż będzie do kupna działka na Moczarnem.... Fajno, tam, cisza, spokoj, i brama wjazdowa do doliny już stoi... I bym sobie do sklepu po piwko i czosnek śmigał wąską torówką...
    Życzę wszystkim na forum aby też sobie kupili działki. Niekiedy jeszcze fundamenty można gotowe odnaleźć. Można by się odwiedzać wzajemnie, i w ogóle fajno by było.
    moze ty lubisz swiat plotow, zasiekow i murow... wolno ci... w takim swiecie bedziesz mial tylko swoja dzialke, bo z innej cie sasiad psem poszczuje... jak ktos lubi stacjonarny sposob spedzania czasu w jednym miejscu , swoje dziesiec na pięć, to fajny taki swiat..

    dla ludzi wiecznej drogi lepszy swiat gdzie ziemia jest niczyja.. bo wszedzie jest sie tak samo u siebie... wszedzie mozna rzucic karimate i czuc taka sama wolnosc ...co chwile gdzie indziej...

    tak sobie wiele razy myslalam ze jakbym miala strasznie duzo kasy to bym kupowala duzo ziemii, tylko po to aby nie kupili jej inni. i nie ogrodzili...nie otabliczkowali... zeby zostala dostepna dla wszystkich...
    Ostatnio edytowane przez buba ; 16-08-2010 o 22:01
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  8. #18

    Domyślnie Odp: Oddajcie Parki Narodowi

    Wracając do tematu, czy uważacie, że należy odebrać prawo veta samorządom? Czy pozostawić prawo takie, jakie jest? A może zmienić coś innego w ustawie o parkach?

    Podoba mi się taka próba zmienienia prawa. Zebrać 100000 podpisów i w ten sposób zgłosić projekt ustawy. Co o TYM sądzicie?

  9. #19

    Domyślnie Odp: Oddajcie Parki Narodowi

    tak sobie wiele razy myslalam ze jakbym miala strasznie duzo kasy to bym kupowala duzo ziemii, tylko po to aby nie kupili jej inni. i nie ogrodzili...nie otabliczkowali... zeby zostala dostepna dla wszystkich...
    a myślałem, że tylko w mojej głowie rodzą się takie "chore" pomysły

  10. #20

    Domyślnie Odp: Oddajcie Parki Narodowi

    Wracając do tematu, czy uważacie, że należy odebrać prawo veta samorządom? Czy pozostawić prawo takie, jakie jest? A może zmienić coś innego w ustawie o parkach?

    Podoba mi się taka próba zmienienia prawa. Zebrać 100000 podpisów i w ten sposób zgłosić projekt ustawy. Co o TYM sądzicie?
    Zebranie tych 100tyś żadnych gwarancji nie daje, ale kto nie próbuje... W Polsce PN to 1%, średnia dla UE to 2-4%, rekordzista Norwegia 7%, ale nawet nasi południowi sąsiedzi Czesi i Słowacy mają po ponad 6%. Uwzględniając, ze my mamy co chronić i już wcale tacy biedni nie jesteśmy, powinniśmy równać do najlepszych, więc pewnie z 5% PN by się przydało, ja bym tyle chciał :) Po wprowadzaniu możliwości prawa veta dla samorządów, nie powstał żaden park, ostatni to Ujście Warty 2001, który i tak był rezerwatem. To jasno pokazuje, że bez zmiany prawa, na nowe parki nie mamy co liczyć. Pokazały to przykłady Turnickiego, Mazurskiego, Białowieskiego, a nawet Jurajskiego.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Lasy chcą wziąć parki narodowe
    Przez vm2301 w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 05-06-2007, 13:51

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •