Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: namiotowanie na dzikca lub chatka studencka...? gdzie i jak? (pilnie mocno)

  1. #1
    maegwathien
    Guest

    Domyślnie namiotowanie na dzikca lub chatka studencka...? gdzie i jak? (pilnie mocno)

    szukam takiego wątku ale jakoś albo nie umiem albo go nie ma więc zakładam. z góry przepraszam jeśli mnie można pod coś podpiąć...

    w najbliższą środę lecimy w bieszczady 6osobową, studencką grupką. byłam dokładnie w tym samym czasie w bieszczadach 4 lata temu i zatrzymałam się na polu namiotowym kawałek przed wetliną po lewej stronie (jadąc od strony cisnej). miejsce magiczne, ale w tym roku okazało się, że jest płatne, ktoś go pilnuje i w sumie zaciszenie, odosobnienie i klimat dzikości szlag trafił. a nastawialiśmy się wszyscy bardzo na taką atmosferę

    stąd pytanie


    czy znacie jakieś dzikie miejsce gdzie można w okolicy wetliny zaczepić się z trzema namiotami i gitarą na dni kilka? a może jakieś opuszczone pola, niegdyś namiotowe lub cokolwiek... coś w każdym razie bez prądu, kranu i tłumu ludzi (aczkolwiek bliskość strumienia byłaby idealna)

    w ogóle czy jest to dozwolone (w sumie wetlina chyba nie podlega pod bdpn), czy nic nas w nocy nie zje itd


    albo może są jakieś dzikie chatki studenckie w bieszczadach wyższych (czyli bliżej połonin niż jawornika)...?


    ogólnie chce się nam wszystkim strasznie w dzicz tylko nie wiemy czy można i gdzie



    jeśli możecie pomóc, będę niesamowicie wdzięczna za pomoc

  2. #2
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: namiotowanie na dzikca lub chatka studencka...? gdzie i jak? (pilnie mocno)

    Cytat Zamieszczone przez maegwathien Zobacz posta

    w ogóle czy jest to dozwolone (w sumie wetlina chyba nie podlega pod bdpn),
    W ogóle to w Polsce nigdzie nie jest dozwolone niezależnie od tego czy to jakikolwiek park czy nie park, więc nie oczekiwałabym odpowiedzi na forum namawiającej Was do łamania prawa.
    Przykre co piszesz o tym polu. Mam z nim niezwykle miłe wspomnienia z pierwszego w życiu pobytu w Bieszczadach w 2000 zdaje się roku;-)
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar dziabka1
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    879

    Domyślnie Odp: namiotowanie na dzikca lub chatka studencka...? gdzie i jak? (pilnie mocno)

    Cały teren ogólnie pojętych Bieszczadów to albo Park Narodowy albo Parki Krajobrazowe. Biwakowanie w miejscach nie wyznaczonych specjalnie do tego celu, tak jak pisała Krysia, jest zabronione. W okolicach Wetliny i w ogóle w Bieszczadach "dzikości" raczej nie znajdziesz. To mit, który ma korzenie w latach pięćdziesiątych, wtedy faktycznie można było powiedzieć, ze Bieszczady były dzikie.
    W Bieszczadach nie ma także żadnej "dzikiej" chatki studenckiej. To kolejny mit, tym razem mający źródło w latach siedemdziesiątych.
    Ostatnio edytowane przez dziabka1 ; 22-08-2010 o 08:37 Powód: - i +

  4. #4
    maegwathien
    Guest

    Domyślnie Odp: namiotowanie na dzikca lub chatka studencka...? gdzie i jak? (pilnie mocno)

    oczywiście, że dzicz dzika jest do odnalezienia co najwyżej w puszczy amazońskiej czy w tych klimatach...


    chodzi mi bardziej o miejsce niekoniecznie zaszlabanowane, z toitoiem i prysznicami, raczej w kierunku łąki pod lasem nad strumieniem

    (nie nawołuję do łamania prawa, sama zamierzam... w bdpn jest dla przykładu zakaz palenia papierosów co wiele osób robi, każdy z nas pojedzie czasem szybciej samochodem, świadomie i z premedytacją. są zakazy które warto złamać, tymbardziej jeśli chodzi o najpiękniejszy tydzień w ciągu ostatnich i przyszłych lat kilku)

    ktoś zna takie miejsce?

  5. #5
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: namiotowanie na dzikca lub chatka studencka...? gdzie i jak? (pilnie mocno)

    Nawet jak ktoś złamie prawo z premedytacją to na pewno ma tyle zdrowego rozsądku, żeby się tym publicznie nie chwalić...chyba?
    W Bieszczadach Wysokich ja osobiście takiego miejsca o jakim Ty piszesz to nie znam.
    A te co znam, to są z dala od połonin, zupełnie bez sensu! Nic tam nie ma, same krzaki, daleko do cywilizacji, jeszcze dalej od połonin jak już pisałam, beznadzieja.

    PS-Witam Olsztyn;-)
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  6. #6

    Domyślnie Odp: namiotowanie na dzikca lub chatka studencka...? gdzie i jak? (pilnie mocno)

    Tak jak pisze Krysia, w pobliżu połonin nie znajdziesz w wakacje ani pustych pól namiotowych. Jeżeli szukacie ciszy w wakacje, to musicie to robić raczej z dala od połonin, przynajmniej od ich południowych stoków.
    Szybciej można by poszukać ciszy na północ, czyli na Otrycie, ale pamiętaj że to wakacje, więc wszędzie będzie dużo turystów.
    Co do pola przed Wetliną, to odkąd pamiętam zawsze w sezonie było chyba płatne.
    Wyżej wymieniony post wyraża moje zdanie w dniu dzisiejszym, być może takie samo będzie w dniu jutrzejszym, jednakże zastrzegam sobie prawo zmiany zdania w każdym momencie bez podania przyczyny :)

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2009
    Postów
    120

    Domyślnie Odp: namiotowanie na dzikca lub chatka studencka...? gdzie i jak? (pilnie mocno)

    Cytat Zamieszczone przez PiotrB Zobacz posta
    Co do pola przed Wetliną, to odkąd pamiętam zawsze w sezonie było chyba płatne.
    Autor tematu najwidoczniej rok temu nie wiedział, a owszem, pole było płatne... tyle że nie było to jakoś specjalnie surowo egzekwowane

  8. #8
    pokojartura
    Guest

    Domyślnie Odp: namiotowanie na dzikca lub chatka studencka...? gdzie i jak? (pilnie mocno)

    Kto szuka ten znajdzie. Ja polecam Bieszczady po stronie Ukraińskiej. Tam można znaleźć dzikość. A jeżeli chcesz mniejszy hardcore to polecam Beskid Niski. Tam też można znaleźć mnóstwo ciekawych i dzikich miejsc na biwakowanie.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Jak się dostać z Wetliny do Sękowca lub Zatwarnicy??
    Przez puszka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-06-2013, 21:46
  2. Studencka Baza Noclegowa w Wetlinie
    Przez Macierzanka w dziale Nocleg oferuję
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-07-2012, 11:27
  3. Bukowskie Vrchy - co, gdzie , jak , kiedy etc z Roztok Górnych :)
    Przez Mavje w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-10-2011, 16:45
  4. Maniów11-co, gdzie i jak?
    Przez innmortelle w dziale Noclegu szukam
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-07-2010, 22:17
  5. KIMB 2008 - jak decydować gdzie będzie?
    Przez andrzej627 w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 16-11-2007, 21:34

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •