Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Wycieczka rowerowa w Bieszczady.

  1. #1
    zbylu777
    Guest

    Domyślnie Wycieczka rowerowa w Bieszczady.

    Witam. Niedługo wybieram się z bratem pojeździć rowerami w Bieszczadach. Jesteśmy z Łodzi. Jedziemy na 6-7 dni i chcielibyśmy zwiedzić jak najwięcej ciekawych miejsc w tym czasie. Problem polega na tym, że ja mam rower trekkingowy, a mój brat sportowy i niestety szutry nie wchodzą w grę (tylko asfalt). Jeżeli ktoś mógłby doradzić nam, bądź polecić jakieś ciekawe trasy bylibyśmy bardzo wdzięczni. Zaznaczam, że dziennie w górach jesteśmy w stanie pokonać około 100 km. Może macie jakieś gotowe mapki, bądź możecie zaproponować fajne trasy, to prosimy o podpowiedź. Może to być trasa dłuższa, bo nocleg załatwimy sobie na spontana- agroturystyka lub coś takiego. Ewentualne podpowiedzi prosimy podać na forum, bądź na adres zbylus@o2.pl. Z góry dziękujemy i pozdrawiamy.
    Ostatnio edytowane przez zbylu777 ; 06-09-2010 o 01:13 Powód: Brak adresu e-mail

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Wągrowiec
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Wycieczka rowerowa w Bieszczady.

    a jak byś np do swojego trekkinga szersze opony zamontował? ja też tak zrobiłam w standardzie miałam 1,5 a zmieniłam na 1,75 i drogi gruntowe i leśne nie są mi straszne :)
    co do tras rowerowych w Bieszczadach niestety nie pomogę... jeszcze mnie tam z rowerem nie było:)

  3. #3
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Wycieczka rowerowa w Bieszczady.

    Witaj na forum !
    Informacje o które pytasz znajdziesz na stronie http://www.zielonyrower.pl
    Są tam między innymi propozycje wycieczek i opisy szlaków. Poszukaj też zestawu mapy z przewodnikiem "Bieszczady - zielony rower" wydanej po raz pierwszy w 2004 roku przez wydawnictwo Compass.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Sylwek74
    Na forum od
    04.2010
    Rodem z
    Nowa Huta k/ Krakowa
    Postów
    311

    Domyślnie Odp: Wycieczka rowerowa w Bieszczady.

    Trekingiem spokojnie po stokówkach też obleci. "Trochę" się błotkiem rower obklei ale od czego są brody :)...
    Easy rider tylko na piechotę...

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar WALDI
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    z pięknej krainy
    Postów
    219

    Domyślnie Odp: Wycieczka rowerowa w Bieszczady.

    Z tego co piszesz rowery (przynajmniej jeden) macie przystosowane do jazdy po asfaltach dlatego też na tym się skupiłem.Podane trasy są do przejechania gdyż stan dróg jest bardzo dobry.Trasy różnej długości i można modyfikować w zależności od możliwości no i zakwaterowania.Wystarczy zerknąć na mapę i ustalić taką trasę jaka wam odpowiada.
    W rejonie Arłamowa tj od drogi pomiędzy Jureczkową a Birczą na północ jest sporo ciekawych dróg asfaltowych biegnących w lasach.Jedną wadą to to że z dobrej jakości asfaltu wpada się na ten w gorszym stanie i tutaj trzeba prędkość zmniejszyć i liczyć się z kapciami.

    1.Komańcza - Cisna-Wetlina-Ustrzyki Górne ---- asfalt,na odcinku Komańcza Wola Michowa asfalt dość sfatygowany
    2.Ustrzyki Górne- Czarna-Polańczyk- Solina --- asfalt
    3.Solina - Polańczyk - Terka -Dołżyca-Cisna --- Hoczew - Polańczyk - Solina ---asfalt
    4.Ustrzyki Dolne-Jureczkowa - Arłamów-Kalwaria Pacławska----- asfalt (w rejonie Huwnik asfalt sfatygowany)
    5.Sanok -Zasław-Kużmina - Ustrzyki Dolne------ asfalt
    6.Czarna-Lutowiska-Smolnik - Dwernik Brzegi G-Ustrzyki Górne-----asfalt
    7.Lesko-Hoczew Mchawa-Kielczawa-Kalnica-Łukowe-Tarnawa Górna-Lesko-----asfalt (pomiędzy Kielczawą a Kalnicą asfalt w złym stanie
    8.Lesko-Olszanica-Ropienka-Wojtkowa-Ustrzyki D-Lesko----asfalt
    9.Solina-podjazd na Jawor-Łobozew-Daszówka(powrót)-Łobozew-Ustianowa-Uherce M-Solina-----asfalt
    10.Lesko-Tyrawa W-Tyrawa S- Trepcza-Sanok-Zagórz-Lesko----asfalt
    11.Lesko-Zagórz-Czaszyn-Komańcza-Cisna-Hoczew-Lesko - asfalt(podjazd pomiędzy Czaszynem,a Szczawnem dość poorany)
    12.Koańcza -Daliowa-Rymanów -Sanok -Zagórz-Szczawne - Komańcza----asfalt( na dwóch odcinkach asfalt w gorszym stanie)

    Trzeba się liczyć z pokaźnymi podjazdami na niektórych trasach,a gdy do tego dojdzie wiatr to zapamiętacie ten tydzień na długo.

  6. #6
    zbylu777
    Guest

    Domyślnie Odp: Wycieczka rowerowa w Bieszczady.

    O to chodzi, że mój trekking na szutrach da radę ale niestety mój brat, to stary kolarz i dla niego inny rower niż kolara nie wchodzi w grę. No i właśnie ta kolarka jest za delikatna na trudniejszy teren. Dlatego szukamy podpowiedzi o drogach asfaltowych. Ale dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam i może do zobaczenia na szlaku))

  7. #7
    zbylu777
    Guest

    Domyślnie Odp: Wycieczka rowerowa w Bieszczady.

    Dzięki kolego za podpowiedź. Mamy właśnie ten problem, że mój trekking w gorszym terenie daje radę ale kolarka brata nie lubi dziur i niestety z niektórych dróg musimy rezygnować. Ale na pewno przeanalizujemy twoje propozycje i od poniedziałku ruszamy "do boju". Jeszcze raz dzięki za podpowiedź i mam nadzieję, że do zobaczenia na szlaku. Pozdrawiam.

  8. #8
    zbylu777
    Guest

    Domyślnie Odp: Wycieczka rowerowa w Bieszczady.

    Dziękuję za odpowiedź. Na pewno skorzystam z twojej podpowiedzi. Pozdrawiam.

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Wągrowiec
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Wycieczka rowerowa w Bieszczady.

    a racja, źle przeczytałam:)
    to ja przyjemności życzę w trakcie wyprawy i oczywiście relacja na forum obowiązkowo po powrocie! :)

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Wycieczka rowerowa w Bieszczady.

    Jeśli planujecie wycieczki jednodniowe to część możesz odbyć sam, bez brata. Z asfaltu warto zjechać. Powodzenia.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 11:40
  2. Wycieczka w bieszczady
    Przez farban w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-08-2008, 17:32
  3. Ogólnopolska wyprawa rowerowa co wy na to?
    Przez irek w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-06-2007, 09:21
  4. Wycieczka w Bieszczady z klasa
    Przez poop w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-11-2005, 13:49
  5. Wycieczka klasowa w Bieszczady
    Przez kasiulla w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-02-2005, 14:12

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •