Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 54

Wątek: Gdzie najłatwiej spotkac dzikiego zwierza

  1. #11
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2010
    Postów
    29

    Domyślnie Odp: Gdzie najłatwiej spotkac dzikiego zwierza

    Dzięki PiotrzeB.To nie dla mnie tylko friendsa.Oni tutaj mogą pomarzyc o czyms takim jak jeleń,niedzwiedz czy wilk.Mają piekny teren typu Lake District,nazywają go krainą boga.Pięknie jest,góry pomieszane z jeziorami,ale o ciszy i spokoju,a zwłaszcza o dzikich zwierzętach zapomnij.Cisna i Komancza niedaleko więc postaramy się tam dojechac.

  2. #12

    Domyślnie Odp: Gdzie najłatwiej spotkac dzikiego zwierza

    Cytat Zamieszczone przez archi61 Zobacz posta
    Wybieram się w połowie pazdziernika w Bieszczady.Nigdy nie byłem ,sorry.Wybieram się z kolegą.Gdzie mozna najłatwiej podejrzec dzikiego zwierza-typu wilk,niedzwiedz.Nie spotkac,tylko poobserwowac przez lornetkę.Wybieramy się w okolice Ustrzyk Górnych,bo chyba tam jest najbardziej dziko,tak sądzę.Dzięki za porady
    W okolicach Ustrzyk Górnych bardzo łatwo spotkać "dzikiego zwierza". Ma on zazwyczaj ludzką postać i charakterystyczny zapach piwa lub taniego wina.
    Jeśli szukasz mniej ekstremalnych przygód, raczej udaj się w inne okolice...
    Prawie miesiąc temu, w drugiej połowie sierpnia, wybraliśmy się na wycieczkę ze Studennego na Tworylne. Jest to dosyć uczęszczany szlak bieszczadzkich wędrówek (samochód można zostawić przy moście w Studennem)
    Była może jedenasta przed południem... Zaczęliśmy iść w kierunku Tworylnego - żadnych ludzkich śladów w błocie nad Sanem. W pewnym momencie zauważyliśmy całkiem świeże tropy - najpierw małe stópki niedźwiedziątka, a po chwili wielkie odciski dorosłego osobnika. No i strach, i problem - iść dalej, czy się wycofać...
    Drogi archi61 - bezpośrednie spotkanie z dzikim zwierzem, a jeszcze na dodatek dzikim zwierzem z młodym, to jest duże ryzyko. Na Prawdę.
    Jednak szliśmy dalej, ową rutynową ścieżką, powolutku, starając się cały czas rozmawiać, aby dać zwierzakom (i nam przede wszystkim) szansę zejścia sobie z drogi. Niedźwiedzie tropy były coraz bardziej wyraźne, rosło napięcie. Po kilkunastu metrach, na samym środku ścieżki, zobaczyliśmy wielką niedźwiedzią kupę - jeszcze dymiącą...
    Zaczynało wiać grozą... Szliśmy jednak dalej, powolutku, cały czas po niedźwiedzich tropach.
    Drga przed samym Tworylnem staje się kamienista, więc tropy zniknęły. Odetchnęliśmy na górce tuż nad Tworylnem, i spożywając skromny posiłek wspominaliśmy przygodę.

    Nie zawsze jest tak, że spotkanie "oko w oko z dzikim zwierzem" dostarcza osobliwych i ekscytujących doznań.
    Czasami tak niespodziewany, tajemniczy kontakt, na nietypowym szlaku dostarcza tak wielu emocji, że żadne Ustrzyki Górne tego nie zapewnią.

  3. #13
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Gdzie najłatwiej spotkac dzikiego zwierza

    Jakiś czas temu przyjechały fotografy z NationalGeogr.. co by zrobić zdjęcia wilków w Krainie Wilka.
    Przez dwa tygodnie chodzili prowadzeni za rączkę przez miejscowych leśników w miejsca gdzie "na pewno" zwierzyna ta ustawia się do zdjęć.
    Chodzili, jeździli, szukali, pytali .......... i pojechali
    Z powrotem , z pustymi aparatami.

  4. #14
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Gdzie najłatwiej spotkac dzikiego zwierza

    Zajrzyj w okolice bazy w Łopience. Tam miśki lubią przychodzić.

    Pozdrawiam
    bertrand236

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Gdzie najłatwiej spotkac dzikiego zwierza

    ja polecam Otryt, Dwernik Kamień.....na Tworylnym spotkałem wczesną wiosną duże stado żubrów

  6. #16
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2010
    Postów
    29

    Domyślnie Odp: Gdzie najłatwiej spotkac dzikiego zwierza

    No to miałas przygodę.Ja bym wiał,mimo że nie jestem ułomkiem.Przecież ta niedzwiedzica zrobiałaby z was miazgę.Tak myslę.Ustrzyki nie zapewnią,to co zapewni????????Przecież jak patrzec na mapę to są Ustrzyki,Wołosate i KONIEC.A może to tylko tak na mapie wygląda.nie wiem,nie byłem.No mam teraz chaos w głowie.Dobra,może prosciej,na pierwszy raz i w dodatku z typowym Angolem co najlepiej??????????

  7. #17
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2010
    Postów
    29

    Domyślnie Odp: Gdzie najłatwiej spotkac dzikiego zwierza

    Myslałem że połącze łażenie po połoninach z przygodą.Podobno w Bieszczadach nie można się nudzic.To odpuscic Ustrzyki.????Ale chciałem wejsc na Tarnice i jakąs połonine,chyba carynska najbliżej.A potem dopiero pomyslimy gdzie znalezc zwierza,czteronogiego,nie zalatującego tanim winem.Miałem kolegę który pił wino razem z psem.Wiec w Bieszczadach może i niedzwiedzia można upic,hehehe

  8. #18
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie Odp: Gdzie najłatwiej spotkac dzikiego zwierza

    To zacznij od Wołosatego i zrób kółko przez Rozsypaniec, Halicz Tarnicę. Potem śmignij przez Caryńską na Otryt do Chaty. Na zakończenie do Krywego. Trudno w Bieszczadach o miejsca bardziej "na uboczu"
    Pozdrawiam
    Długi

  9. #19

    Domyślnie Odp: Gdzie najłatwiej spotkac dzikiego zwierza

    Cytat Zamieszczone przez archi61 Zobacz posta
    No to miałas przygodę.Ja bym wiał,mimo że nie jestem ułomkiem.Przecież ta niedzwiedzica zrobiałaby z was miazgę.Tak myslę.Ustrzyki nie zapewnią,to co zapewni????????Przecież jak patrzec na mapę to są Ustrzyki,Wołosate i KONIEC.
    Jaki koniec?!!!
    To dopiero początek!
    Tam się zaczyna Ukraina!!!

    Idźcie tak, jak pisze Długi. A jak będziecie mieli szczęście, to nic was nie zje
    Wyżej wymieniony post wyraża moje zdanie w dniu dzisiejszym, być może takie samo będzie w dniu jutrzejszym, jednakże zastrzegam sobie prawo zmiany zdania w każdym momencie bez podania przyczyny :)

  10. #20
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,278

    Domyślnie Odp: Gdzie najłatwiej spotkac dzikiego zwierza

    Cytat Zamieszczone przez archi61 Zobacz posta
    Myslałem że połącze łażenie po połoninach z przygodą.Podobno w Bieszczadach nie można się nudzic.To odpuscic Ustrzyki.????Ale chciałem wejsc na Tarnice i jakąs połonine,chyba carynska najbliżej.A potem dopiero pomyslimy gdzie znalezc zwierza,czteronogiego,nie zalatującego tanim winem.Miałem kolegę który pił wino razem z psem.Wiec w Bieszczadach może i niedzwiedzia można upic,hehehe
    Musisz wybrać: połoniny, albo dziki zwierz. Wszystko, co przeczytałeś wcześniej, to prawda. Ja żubra widziałem w okolicy Przełęczy żebrak, na Tworylne też przychodzą. Trafisz na rykowisko, to się zachwycisz, a i takiego wielkiego byka zobaczyć, to jest przeżycie! Na niedźwiedzia się nie nastawiaj, byś musiał mieć bardzo dużo (nie)szczęścia, ale jak spotkasz trop, a najlepiej parującą kupę, to zapewniam ci i tak wielkie emocje. O wilku też zapomnij, i tak dobrze, że nie wspomniałeś o rysiu, czy żbiku! Radziłbym bardziej patrzeć pod nogi, bo żmija też jest dzikim zwierzęciem, a o tę znacznie łatwiej. No i to, o czym pisał Rafał- przysiądź wędrowce na ławce pod sklepem, postaw piwo a historii nasłuchasz się mnóstwo, np. jak niedźwiedź rozszarpał pachwinę jednemu drwalowi, pokaże ci szpetną bliznę, a potem okaże się, że to po wypadku z piłą
    No i zaopatrz się w książkę Marszałka "Las pełen zwierza".
    Daj sobie spokój z Połoninami, tam nic nie ma. Szukaj ścieżek historyczno-dydaktycznych.Od siebie również polecam Otryt, Tworylne, Krywe, Dwernik-Kamień (na pierwszy raz koniecznie!, będziesz miał połoniny),względnie okolice Mucznego.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wspomnienia z dzikiego wschodu w odsłonach powoli dodawane
    Przez trzykropkiinicwiecej w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13-06-2010, 20:14
  2. Las Pełen Zwierza...czy warto ?
    Przez michaił w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-03-2010, 21:40
  3. kogo mozna spotkac w gorach ;)
    Przez buba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 16-11-2007, 12:06
  4. Gdzie???
    Przez jan w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-03-2005, 12:43
  5. Gdzie na narty
    Przez marel w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-12-2002, 10:02

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •