Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Bieszczady jesienią

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar chwastek
    Na forum od
    02.2009
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    88

    Domyślnie Odp: Bieszczady jesienią

    witam,

    poszukując dobrej bazy wypadowej - czyli takiego miejsca w którym bedę mogła zostawić samochód - mój wybór padł na Ustrzyki Górne. Kręcąc się po okolicy mam zamiar wracać do Ustrzyk bądź na nocleg bądź też nocować gdzieś na trasie i wracac następnego dnia.

    mam pytanie: jaką jeszcze inną miejscowość mogłabym potraktować w podobny sposób? tzn. jako bazę wypadową w ciekawe okolice.

    pozdrawiam, chwast.

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar Pyra.57
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    stolica Pyrlandii
    Postów
    1,596

    Domyślnie Odp: Bieszczady jesienią

    Proponuje Muczne lub Tarnawę Niżną.
    pozdrawiam
    Marek

  3. #13
    Awatar Jan Serce
    Na forum od
    09.2010
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    7

    Domyślnie Odp: Bieszczady jesienią

    Jeśli chodzi o zagęszczenie szlaków turystycznych to chyba już tylko Wetlina, bo z niej można ruszyć na wiele sposobów. Spora baza noclegowa i zjeść i wypić można poza sezonem.

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar chwastek
    Na forum od
    02.2009
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    88

    Domyślnie Odp: Bieszczady jesienią

    a czy znajdę w tych miejscowościach: Muczne, Tarnawa Niżna, Wetlina pewne miejsca w których będę mogła zostawić samochód tzn. parkingi (zdaję sobie sprawę, że o strzezonych parkingach mogę jedynie pomarzyć) czy też będę zdana jedynie na dobrą wolę (za opłatą oczywiście) właściceli miejscowych podwórek?

    byłabym też wdzięczna za podanie sprawdzonych adresów w tychże miejscowościach uczciwych i solidnych osób wynajmujących kwatery - lub też adresów miejsc w których mogłabym otrzymać nocleg (mogą być pensjonaty lub też coś na ich podobieństwo)

  5. #15
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Mazowsze
    Postów
    201

    Domyślnie Odp: Bieszczady jesienią

    Cytat Zamieszczone przez chwastek Zobacz posta
    ...." czy też będę zdana jedynie na dobrą wolę (za opłatą oczywiście) właściceli miejscowych podwórek?"
    To najpewniejszy sposób na pozostawienie samochodu sprawdzony osobiście i wielokrotnie .

  6. #16
    Awatar Jan Serce
    Na forum od
    09.2010
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    7

    Domyślnie Odp: Bieszczady jesienią

    Jeśli chodzi o Wetlinę to polecę miejsce do, którego trafiłem przypadkiem ale los tak chciał (przypadkiem, bo jak szedłem z Cisnej czerwonym to w okolicach miejscowości Smerek pomyliłem stokówkę z aswaltówką do Wetliny, było listopadowe ciemno i gdyby nie drwale, których spotkałem w lesie, to krucho ze mną by było i postanowiłem, że w Wetlinie wchodzę do pierwszego miejsca, które będzie wygladało na wynajem pokoi, a że ludziom lasu postanowiłem odwdzięczyć się za podwózkę zakupem napoju w sklepie, a ze sklepu było najbliżej do...) i trafiłem do Czartoryji. Bardzo fajna karczma i mają pokoje chyba o dość wysokim standardzie, bo i nowo, czysto i telewizor i łazienka. Cena około nie pamiętam 45/50zł za dobę, a samochód można zostawić, bo parking dla gości jest. Pozdrawiam przesympatyczną właścicielkę panią Kasię:)
    W tym roku mieszkałem w domu wycieczkowym PTTK i też mają parking ale cena niższa bo 18 za salę w. osobową wiadomo nie ten komfort ale ekonomika zwycięża. I też było dobrze.

  7. #17

    Domyślnie Odp: Bieszczady jesienią

    Do Funi można.W Wetlinie na przeciw sklepu ABC. Czysto, ciepło i cena podobna

  8. #18
    Bieszczadnik Awatar chwastek
    Na forum od
    02.2009
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    88

    Domyślnie Odp: Bieszczady jesienią

    Komańcza okazała się bardzo dobrą bazą wypadową - nie tylko w Bieszczady Zachodnie ale także w sąsiadujace okolice Beskidu Niskiego. Choć zaraz na wstępie w Komańczy bardzo niemile zaskoczył mnie widok schroniska PTTK bez dachu (nawet słówkiem nie zająknęli się na stronie że budynek jest częsciowo w remoncie) to znalezienie noclegu na kwaterze prywatnej okazało sie nie być większym problemem - w środku tygodnia, za niewygórowaną cenę, z miejscem na zaparkowanie autka.

    Spodziewając się większej ilości turystów w Ustrzykach Górnych darowałam sobie je na weekend - Kremenaros okazał się nie tylko zajety do ostatniego miejsca ale także i nieopalany.

    Za to w Bacówce Jaworzec było tak cieplutko a widoki wkoło takie cudne, ze nie przeszkadzało mi nawet nocne sapanie siedmiu chłopa w pokoju i solidne chrapanie kolejnego tuż za ścianą. Może troszeczkę z ceną przesadzili: miejsce w pokoju osmioosobowym kosztuje 22 zł - ale możliwość rozpalenia ogniska, z czego chwast skwapliwie skorzystał, okazała się atrakcją która złagodziła nieco to niefajne odczucie.

    Tuż po weekendzie w kwaterach w Ustrzykach Górnych można było nawet powybierac. Za 30 zł udało mi się dostać miejsce w czysciutkim, nowym pokoju z możliwością dostępu do porządnej kuchni oraz nowej łazienki. Z miejscem do zaparkowania samochodu rzecz jasna. Minusem pobytu w Ustrzykach okazała się fatalnie funkcjonująca w roboczych dniach tygodnia komunikacja prywatna. Ale podobno tak tam jest poza sezonem letnim i weekendami.

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Bieszczady jesienią

    Cytat Zamieszczone przez chwastek Zobacz posta
    ... za niewygórowaną cenę,...... było tak cieplutko a widoki wkoło takie cudne,... możliwość rozpalenia ogniska,... z możliwością dostępu do porządnej kuchni oraz nowej łazienki. Z miejscem do zaparkowania samochodu rzecz jasna......
    Trzeba było przerobić autko na wąskie tory i "przyjechać" do Balnicy do Wojtka J ...za 10 PLN -- cieplutko , mięciutko i bez chrapania, tylko autko z kilometr od trzeba zostawić.
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar chwastek
    Na forum od
    02.2009
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    88

    Domyślnie Odp: Bieszczady jesienią

    a pytałam wyżej, przed wyjazdem, o noclegi, o!

    otryt chciałabym zobaczyć teraz - ale ponieważ i tak wrócę na południe to nastepnym razem skorzystam z tego adresu - dziekuję joorg (już znalazłam stronę www)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczady jesienią
    Przez siwy44 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-08-2010, 07:56
  2. Dwa dni jesienią
    Przez iwonaf w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-10-2009, 13:33
  3. Bieszczadzka samotonośc jesienią?
    Przez keikobad w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 22-10-2005, 23:43

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •