Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Relacja z konferencji w Warszawie dn. 14. grudnia 2002 r.

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Relacja z konferencji w Warszawie dn. 14. grudnia 2002 r.

    Sprawozdanie z I Ogólnokrajowej Konferencji Internautów Miłośników Bieszczad w Warszawie dn. 14. grudnia 2002 r.
    Jest to sprawozdanie opisowe. Niezależnie od niego możecie zobaczyć fotoreportaż autorstwa IrasaJ.

    Spotkaliśmy się o godz. 18-tej w malutkim, przytulnym pubie „Gorączka Złota” przy ul. Wilczej, niedaleko skrzyżowania z ul. Marszałkowską. Towarzystwo było nie tylko warszawskie (stąd nazwa konferencji: ogólnokrajowa), gdyż Gdańsk oraz pozostałą część Polski, a także pozostałą część Unii Europejskiej, reprezentowała powszechnie szanowana i słynna woltyżerka - Szaszka. Niestety, do owego lokalu - weszła. A mogła przecież wjechać konno (bywali już tacy w Warszawie kilkadziesiąt lat temu).

    Oto lista obecności uczestników konferencji, wg kolejności wpisów:
    1) Szaszka,
    2) Agnieszka - żona IrasaJ,
    3) Aleksandra,
    4) Michał (spokojnie, to nie tamten),
    5) Małgorzata - żona Stałego Bywalca,
    6) Stały Bywalec,
    7 i Żabki (pod tym wspólnym nickiem są zalogowani na Forum), czyli Adam i Ania,
    9) IrasJ - www.bieszczadyfoto.republika.pl (pomysłodawca i organizator konferencji).

    Zajęliśmy dwa złączone stoły, oświetlone świecami. Słuchaliśmy nastrojowych, bieszczadzkich pieśni z płyt Szaszki. Nie przeszkadzało to innym osobom obecnym w pubie. Frekwencja była zresztą niska. Nieliczni zainteresowani wchodzili, postali chwilę, posłuchali i wychodzili.
    Zgodnie z tematem konferencji („Smak piwa w Bieszczadach”) zajęliśmy się nie tylko jej stroną teoretyczną, lecz przede wszystkim częścią warsztatową. Królował „Okocim” z beczki, a uśmiechnięte do nas oblicze barmana wskazywało, że nie jesteśmy gośćmi deficytowymi (w przeciwieństwie np. do niedaleko od nas siedzącej studenckiej pary, pijącej jedno małe piwo przez dwie słomki).
    Uczestnicy konferencji wygłosili referaty, w których przedstawili swoje bieszczadzkie doświadczenia i opisali niezwykłe przygody. Coś niecoś z tego dosłyszałem i zapamiętałem.

    Irek (IrasJ) m.in. opowiedział, jak kiedyś zmęczony po całodniowej wędrówce dotarł do Nasicznego i spoczął przed sklepem (czynnym tylko w sezonie). Zobaczył Go tam jakiś miejscowy kot i tak się zdziwił widokiem przybysza z dalekich stron, że aż się zaczął tarzać i kąpać w kałuży. Jak pies, ale to był kot, nie pies. To z kolei zdumiało Irka do tego stopnia, że kupił owego kota za 30 zł (w cenę został wliczony również nocleg w domu dotychczasowego właściciela kota) i przywiózł z Bieszczad do siebie, do domu. Ma go do tej pory. Jest to podobno iście crazy cat.
    Szaszka m.in. zrelacjonowała, w sposób budzący grozę, jedną ze swoich konnych wycieczek. W pewnym momencie jej koń zaczął chrapać, zaparł się kopytami i za nic nie chciał dalej iść. A z lasu wyszedł miś i zaczął złorzeczyć, że ośmielono się przerwać mu drzemkę. Poryczał, poodgrażał się i poszedł sobie obrażony.
    Potem Szaszka zademonstrowała sposób walki z wilkiem: należy wsadzić mu rękę w paszczę i dalej w głąb trzewi, chwycić za ogon od wewnętrznej strony, przenicować wilka na drugą stronę i w ten sposób samemu uzbroić się w jego kłapiące kły, do obrony przed pozostałymi wilkami.
    Adam i Ania to znajomi z I KIMB w Dwerniku. Wspominali kongres (ja skromnie milczałem), wywołując zazdrość u innych uczestników konferencji. Ania wyrażała się też z nostalgią o tym jeleniu, który w zimną wrześniową noc obchodził wkoło Jej domek w Sękowcu, usiłując wywabić Ją na zewnątrz.
    Aleksandra i Agnieszka mówiły dużo i mądrze, ale ja siedziałem z drugiego końca dwóch złączonych stołów i niewiele (z racji odległości i muzyki) słyszałem. Myślę, że same wystąpią na Forum i przedstawią swoje wrażenia z konferencji.
    Moja małżonka opowiedziała, jak kiedyś (w 1986 r.) zgubiliśmy się na Falowej i mieliśmy kłopoty z zejściem z tej górki.
    Michał mówił bardzo mało, siedział onieśmielony pomiędzy pięknymi kobietami. Miał je obok siebie i przed sobą. Delektował się smakiem piwa i widokiem pań. Domyślam się nawet, która Mu się najbardziej podobała, ale ... zachowajmy dyskrecję. W każdym razie sprawiał wrażenie człowieka szczęśliwego. Zabrał raz, konstruktywnie i rzeczowo, głos w dyskusji nt. smaku piwa, popierając mój pogląd, że najlepsze piwo to Piwo Tyskie - Książęce (proszę nie mylić z popularnymi „Groniami”).

    I tak czas upłynął nam bardzo przyjemnie. Podjęliśmy uchwałę z pozdrowieniami dla wszystkich naszych nieobecnych Koleżanek i Kolegów z Forum, ze szczególnym uwzględnieniem Asiczki oraz Darka - Admina.
    Stwierdziliśmy, że nie możemy się doczekać kolejnego, już drugiego, naszego Kongresu w Bieszczadach.
    W międzyczasie, w ramach integracji, proponujemy utrzymać instytucję konferencji. Nieśmiało sugerujemy kolejną - w Łodzi. Co, zamurowało Was ? Mieszka tam przecież trzech bieszczadzkich weteranów (w porządku alfabetycznym: Barszczyk, Duszewoj i MarekM), może więc coś zaproponujecie ? Wystarczy wybrać i uzgodnić na Forum datę, a potem podać adres knajpy i strony internetowe najbliższych hoteli. Szaszka stwierdziła, że skoro mogła przyjechać z Gdańska do Warszawy, to może i do Łodzi.
    Rzucamy więc hasło i czekamy odzewu - z Łodzi.
    Podróże kształcą.

    I jeśli chodzi o mnie, to byłoby „na tyle”.
    Pozdrawiam

    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Szaszka
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    znad morza
    Postów
    463

    Domyślnie Re: Relacja z konferencji w Warszawie dn. 14. grudnia 2002 r

    Witajcie!
    No, no, SB, jestem pod wrazeniem szybkosci, z jaka Twoja relacja pojawila sie na forum. I jak zwykle opis jest niezwykle barwny i zywy. Ale to nie ja natknelam sie na tego misia w Bieszczadach...
    Spotkanie udalo sie wysmienicie, kto nie byl niech zaluje! Ciesze sie, ze moglam zetkac sie z wami wszystkimi "na zywo", i wypic calkiem niewirtualne piwko, i to niejedno, hehe.
    Jako uzupelnienie moich opowiesci, skrobne jutro legende o kosciele w Nowosiolkach i czolgu, bo dzis cos mi sie slowa nie kleja...

    я пиду в далекие горы на широкие полонины

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Xiro
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    261

    Domyślnie Re: Relacja z konferencji w Warszawie dn. 14. grudnia 2002 r

    Dobry pomysł w Łodzi.... Jest tu taki pabik p.t. Zapiecek, coby się w sam raz na konferencję nadawał.
    Pozdrawiam

    Ps. Jak często planujecie Konferencje????

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Aleksandra
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    948

    Domyślnie Re: Relacja z konferencji w Warszawie dn. 14. grudnia 2002 r

    Hej, hej...
    Wczoraj wieczorem niektórzy z nas mieli możność zaspokoić swoją ciekawość podwójnie: na znajomość smaków chmielowych i wyobrażeń niekoniecznie wirtualnych. I tak jednogłośnie okrzyknięto, że w Bieszczadach wszystko ma inny, lepszy smak a bieszczadzkim drwalą jeno dwie niewiasty, dorównać kroku w smakowaniu tych trunków, mogą. Zdradzać na razie mi nie wypada, ale niektórzy zapewne się zdziwią, oglądając zapowiedziany fotoreportarz.
    Drżyjcie panowie!!!
    Co do wyobrażęń, hmm, podobno nikt sobie nie tworzył obrazu, a jednak...co dwie Aleksandry to nie jedna, to jest pewne, poświadczyć już to może swym autorytetem Stały Bywalec. Kto jeszcze miałby wątpliwości, niech się zaprzyjaźni z ostrzem aleksandryjskiej szaszki... Jej właścicielka, choć o rysach łagodnego bieszczadzkiego anioła, to władać bronią niczym najzuchwalszy kozak, bezwątpienia potrafi.
    Za to nikt, kto usłyszał choć trzy słowa wypowiedziane przez S.B. nie wątpił, ż władza prezydecka tego forum znajdowała się we właściwych rękach. Tak też nie znajdziemy chyba ani jednej osoby, która dorównywałaby Mu znajomością okolic Krywego. Żal jeno wielki mogę mieć, ze stół tak skutecznie oddzielał mnie od bezpośrednich dyskusji z S. Bywlcem. Kto przewidywałby coś takiego na wiosnę :)
    Zdecydowanie łatwiej było z pozostałymi osobami. Łatwiej- bardziej jednoznacznie - bowiem można było ich zobaczyć na ich stronie internetowej (pasja fotograficzna Irka towarzyszyła nam przez całe spotkanie) bądź stanowili całkowitą zagadkę ze względu na nieliczne "pojawianie się" na forum. Teraz zdecydowanie łatwiej wyobrazić sobie domek z podchodzącym pod niego jeleniem, gdy już się wie kto w nim był :>
    No coż, "ja też tam byłam, wino i miód piłam..."
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie
    Aleksandra.
    "niech będą błogosławione wszystkie drogi proste, krzywe, dookolne…"
    http://takiewedrowanie.blogspot.com/

  5. #5

    Domyślnie Re: Relacja z konferencji w Warszawie dn. 14. grudnia 2002 r

    Witam!

    Dziękuję za pozdrowienia ;0)

    Szkoda, że to tak daleko :(


  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Szaszka
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    znad morza
    Postów
    463

    Domyślnie Re: Relacja z konferencji w Warszawie dn. 14. grudnia 2002 r

    Witam ponownie!
    Żeby nie bylo, ze ja tylko o piwie (i zanim fotoreprtaz Irasj-a pogrąży mnie calkowicie), opowiem o kosciele w Nowosiólkach.
    Bylo na początku lat 70-tych. Mieszkancy od długiego czasu bezskutecznie starali sie o pozwolenie na wybudowanie we wsi koscioła.
    W koncu postanowili wziac sprawy w swoje rece. Na dzialce przeznaczonej na kosciol zasiali kukurydze. Rownoczesnie okoliczni gospodarze zaczeli przygotowywac w swoich warsztatach drewniane czesci konstrukcji.
    Kiedy kukurydza urosła wysoko, wylano w niej fundamenty - z drogi byly zupelnie niewidoczne. Nastepnie w ciagu jednej nocy - a dzialo sie to 3 sierpnia 1975 r. (udało mi sie znalezc date!) wybudowali kosciół.
    Ale to jeszcze nie wszystko. Zupelnie niezaleznie od tego co dzialo sie w Nowosiólkach, w Baligrodzie jakis czas wczesniej podjeto decyzje o wymianie czolgu-pomnika stojacego na tamtejszym cmentarzu. Poprzedni czołg był podobno jakims unikatowym zabytkiem z czasow I w. swiatowej. Wywieziono go, a nowy czolg mial dojechac na miejsce o wlasnych silach.
    No i jechal - akurat tuz po postawieniu kosciola. Mieszkancy bardzo wzburzyli sie jego widokiem, wylegli na droge uzbrojeni w kosy, motyki, butelki z benzyna i inne tego typu akcesoria. "Po naszym trupie!" "Nie damy kosciola!" - krzyczeli. Czołg sie zatrzymal, klapa sie podniosla i wyjrzal z niej zupelnie oglupialy dowodca: "Ludzie! O co wam chodzi?! Jaki kosciol?!". Musial sie dlugo tlumaczyc, zamim ludzie w koncu mu uwierzyli i pozwolili przejechac...

    я пиду в далекие горы на широкие полонины

  7. #7

    Domyślnie Re: Relacja z konferencji w Warszawie dn. 14. grudnia 2002 r

    Szaszka, wspaniala opowiesc :)
    A kosciol nadal stoi?

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Szaszka
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    znad morza
    Postów
    463

    Domyślnie Re: Relacja z konferencji w Warszawie dn. 14. grudnia 2002 r

    Stoi, stoi. Tylko zostal oblozony "sajdingiem", ble. Mam nawet jego zdjecie. Jutro je zeskanuje i dolacze.

    я пиду в далекие горы на широкие полонины

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Aleksandra
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    948

    Domyślnie Re: Relacja z konferencji w Warszawie dn. 14. grudnia 2002 r

    Jak często..., no cóż, wszystko zależy od nastawienia i chęci.
    Pozdrawiam :D
    Aleksandra
    "niech będą błogosławione wszystkie drogi proste, krzywe, dookolne…"
    http://takiewedrowanie.blogspot.com/

  10. #10

    Domyślnie Re: O czołgu z Baligrodu

    A ja jeszcze a propos czołgu :)

    Kiedyś będąc jeszcze w podstawówce za czasów lepszego ustroju Pani od polskiego zorganizowała nam wycieczkę szkolną po bieszczadach :)
    Nie pamiętam co chciała nam pokazać w związku z tym, ale pamiętam bardzo dobrze jak po przyjeździe do Baligrodu zobaczyliśmy ten czołg :)

    Oczywiście wycieczka na złamanie karku udała się w wiadomomym kierunku i jako, że czołg był "otwarty" tzn. można było dostać się do środka zajęliśmy się badaniem wnętrza czołgu.

    Wtedy to dzięki wydatnej pomocy dwóch kolegów zaczęliśmy za pomocą odpowiedniej przekładni obracać wieżyczką, a tym samym i działem :)

    Pech chciał, że na drodze lufy działa znajdowało się drzewo, a my nie wiedząc co stawia nam tak duży opór "ukręciliśmy" mechanizm przekładni tak, że działo nie można już było poruszyć :)

    I wtedy dopiero zaczęła się zabawa bowiem okazało się, że lufa skierowana jest w kierunku posterunku milicji! :) Ze zwykłych uczniaków 4 klasy podstawówki staliśmy się wrogami klasy ludowej i chcieliśmy nawet doprowadzić do zniszczenia posterunku organu władzy :)

    Sprawa skończyła się nagannym zachowaniem i zawieszeniem w szkole, Pani od polskiego dostała naganę do akt :), a nasi ojcowie obowiązkową wizytę na kolegium do spraw wykroczeń w Ustrzykach Dolnych i kary po 3000 złotych polskich :)

    Wszystkie kary skupiły się oczywiście na mnie po powrocie ojca z Ustrzyk tak, że przez następne dwa tygodnie unikałem jak mogłem spotkań z ojcem czy nawet nadmiernego rzucania mu się w oczy.

    Koledzy według realcji też nie mieli lekko :)

    Ach co za czasy :)))


Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Toruń w Warszawie !!!
    Przez Piskal w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-08-2010, 12:17
  2. Wypad w Bieszczady na parę dni, między 9. a 14. grudnia
    Przez gutaperek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-12-2008, 19:26
  3. Co się stało 10 września 2002
    Przez zillo w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-05-2006, 09:55
  4. Spotkanie w Warszawie
    Przez Hero w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-12-2005, 10:57
  5. Tarnica 08.2002
    Przez Anonymous w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 17-08-2002, 00:23

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •