Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Którędy na Tarnicę?

  1. #1
    mariel46
    Guest

    Domyślnie Którędy na Tarnicę?

    Witam. Witam tym bardziej, że znalazłem to forum i dziś się na nim zalogowałem po raz pierwszy.
    Wycieczkę planuję na trzy osoby. Żona 12 letni syn i ja.
    Wybieramy się pod koniec września w Bieszczady. Właściwie to będzie taka szybka wyprawa. Pojedziemy w piątek po południu. Nocleg w Ustrzykach Górnych i ... no właśnie. Którędy na Tarnicę, żeby jeszcze zapętlić czyli nie wracać tą samą trasą i jeszcze żeby była malownicza.
    Mój plan to samotny start samochodem z Ustrzyk do Bereżek. Pozostawienie tam auta ( czy bezpieczne?}, powrót pieszo do reszty wyprawy i wymarsz. Trasę planuję Szerokim Wierchem na Tarnicę i zejście przez Bukowe Berdo do Bereżek.
    Może jakaś porada lub sugestia. Chciałbym aby rodzina miała naprawdę co wspominać.
    Może jakiś inny wariant z wejściem na Tarnicę. Kuba miał 7 lat gdy wyszedł na Połoninę Wetlińską i od Chatki puchatka doszliśmy chyba na Osadzki to ten szczyt po lewej widoczny od niej. Po prawej o ile się nie mylę jest Roch. Później byly Tatry: Kościeliska, Gąsienicowa, Rusinowa. teraz zatęskniliśmy za bieszczadzkimi krajobrazami.
    Proszę o poradę.
    pozdrawiamy wszyskich Forumowiczów i do zobaczenia na szlaku!

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2008
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    25

    Domyślnie Odp: Którędy na Tarnicę?

    Witaj!
    Wariant z podstawieniem samochodu do Bereżek dość ryzykowny, bo ogranicza do maximum pole manewru. A jak ktoś poczuje się gorzej, albo pogoda się załamie? Lepiej zrobić tak, by decyzję o skróceniu lub wydłużeniu przejścia podjąć już na trasie w zalezności od sytuacji i samopoczucia wycieczkowiczów. Poza tym nie jestem pewien czy w Bereżkach jest dobre (bezpieczne) miejsce do parkowania - nie praktykowałem.
    Najłatwiej (wg mnie), bo w miarę łagodnie wejść czerwonym szlakiem z U.G. na Szeroki Wierch i potem Tarnicę. Następnie w zależności od chęci i możliwości uczestników wyprawy możecie z przeł. pod Tarnicą:
    - zejść do Wołosatego (najkrócej ale stromo w dół) i liczyć na busa lub okazję do Ustrzyk G. ewentualnie max 1,5 godz z buta asfaltem
    - pójść przez Halicz i Rozsypaniec na przeł.Bukowską (całodniowa wycieczka i wymaga dość dobrej kondycji) i powrót z Wołosatego j.w.
    - przejść przez Krzemień i Bukowe Berdo do Bereżek (wariant taki średni) i powrót okazją lub szosą do U.G.
    Rozważcie też może podjazd samochodem do Wołosatego (tam jest parking) i zrobienie pętelki Wołosate - Przeł.Bukowska - Halicz - Tarnica - Wołosate. Zawsze też możecie do Bereżek podjechać porannym PKS-em lub okazjonalnym busemi i stamtąd zaatakowac Bukowe Berdo a na deser Tarnicę i zejść Szerokim Wierchem. Możliwości jest kilka. A samochód najlepiej zostawić na kwaterze by.... nie przeszkadzał.
    Wszystkie warianty są widokowe i niezależnie który wybierzesz, zapewne wrócisz tam jeszcze by przejść pozostałe.
    Najważniejsze - wyjść w góry wcześnie rano, to wtedy spokojnie zdążycie przejść nawet najdłuższy wariant trasy.
    Powodzenia !
    Ostatnio edytowane przez peterix ; 19-09-2010 o 00:21

  3. #3

    Domyślnie Odp: Którędy na Tarnicę?

    Cytat Zamieszczone przez mariel46 Zobacz posta
    Nocleg w Ustrzykach Górnych i ... no właśnie. Którędy na Tarnicę, żeby jeszcze zapętlić czyli nie wracać tą samą trasą i jeszcze żeby była malownicza.
    Proponuję zostawić samochód w spokoju, podjechać PKSem lub busem na Widełki, przejść Bukowym Berdem na Tarnicę i zejść Szerokim Wierchem do Ustrzyk. Trasa bardzo ciekawa widokowo, w sam raz na jeden dzień wędrówki w takim składze. Po zejściu nie musisz martwić się o transport. Przy założeniach wstępnych jak Twoje tak bym wybrał.
    Ważne to co napisał peterix, aby wyjść wcześnie rano, bo wieczory coraz bardziej chłodne i ciemne
    Gór, co stoją nigdy nie dogonię... -->

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar wadera
    Na forum od
    03.2008
    Rodem z
    okolice Lublina duszą zawsze conajmniej 1000 m npm
    Postów
    259

    Domyślnie Odp: Którędy na Tarnicę?

    Ja wziełabym też pod uwagę dosyć wyczerpujące podejście na Bukowe Berdo z Widełek dwunastolatek może być nieco znużony i zniechęcony prawie trzygodzinnym podejściem.
    „Life is brutal and full off zasadzkas”.

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2008
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    25

    Domyślnie Odp: Którędy na Tarnicę?

    I jak mariel46 udala się wycieczka? Którą trasę wybrałeś i czy uczestnicy dali radę? Może jakaś króciutka relacja
    Pozdrawiam.

  6. #6
    mariel46
    Guest

    Domyślnie Odp: Którędy na Tarnicę?

    Witam serdecznie. Wszystkie porady bardzo cenne. Wybieramy się już w nadchodzącym tygodniu. Prawdopodobnie będzie to sobota nad ranem.
    Prawdopodobnie będzie to podejście na Tarnicę szerokim Wierchem z zejściem przez Bukowe Berdo. Na wszelki wypadek wezmę rower. wtedy nawet gdy będziemy schodzić do Wołosatego to do Ustrzyk z buta a dalej po rower już autem. To jednak są drobiazgi i takie gdybanie. Świetny widok prezentuje kamera z Przysłupu caryńskiego. http://www.bieszczady.pl/
    Liczę na czerwone buki. Po powrocie wszystko opiszę.
    Pozdrawiam z rodzinką.

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Którędy na Tarnicę?

    Jakąś relacje potem trzaśnij, co było ok, co byś innym na zaśpotem odradził...
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Nie będzie drogi krzyzowej na Tarnicę.
    Przez Hero w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 30-03-2013, 18:01
  2. Wycieczka na Tarnicę 29.09.2007
    Przez zakapior w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2007, 12:08
  3. Którędy?....
    Przez ninka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-08-2005, 18:04
  4. Zdjęcia z wypadu na Tarnicę 2004.11.12
    Przez ebik w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-11-2004, 02:17
  5. kolejka- którą trase wybrać?
    Przez pawlem w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-07-2004, 23:38

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •