Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49

Wątek: Sokoliki Górskie cerkiew

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar wtak
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    nie tak daleko Gór
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Sokoliki Górskie cerkiew

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    ... jaki szeroki jest ten pas? jakos w tym rejonie sokolik musi byc szerszy,chyba rozejscie na pare kilimetrow (skoro po przekroczeniu bramy jeszcze chwile jechali) bo w wielu innych miejscach to systiema sie zwykle pokrywala prawie z granica, jakies 100-200m odleglosci najwyzej. Jest moze mozliwosc zdobycia jakis map z oznaczeniem jak idzie (szla) sistiema?
    Onegdaj będąc w ukraińskich Sokolikach próbowaliśmy dotrzeć do cerkwi. Nie wolno. Zabroniono nam przekraczać płot sistiemy. O ile dobrze pamiętam to biegł on wzdłuż dawnej wiejskiej drogi (widocznej na mapie WIG), więc miejscami oddalał się o kilkaset metów od Sanu. Droga była już "za drutami".
    Jesienią spróbuję sie przekonać, czy jest możłiwe dotarcie do ruin.
    Na marginesie mówiąc wiedziałem bubo, że coś się od Ciebie dowiem nt możliwości dotarcia do św. Dymitra
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
    Ciekawa ta wąskotrówka... .
    Ostatnio edytowane przez wtak ; 23-09-2010 o 15:11 Powód: konieczność edycji :D
    pozdrówka :-)

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar iaa
    Na forum od
    09.2008
    Rodem z
    Podkarpacie
    Postów
    465

    Domyślnie Odp: Sokoliki Górskie cerkiew

    Miejsce to ciekawym zaiste jest, ale San granicą jest i basta. Ale... no właśnie razu pewnego, w drodze z Dydiówki ku Łokciowi będąc, spotkaliśmy ludka niemłodego, niestarego pomykającego ostro na welocypedzie z zadziwiającą jak na panujące błotnisto - dziurzysto - koleiste warunki drogozwózkowe. Ludek ów dzierżył na plecach a jakże - plecaczek, a w plecaczku wędczynę. Strój ludka, rower i wyposażenie łowieckie wskazywało na nienaszość. Radosno - szaleńcza jazda dobiegła końca na jednym z głębszych dołów błotnych. Wtedy zwiedzieliśmy się, od tegoż, że jedzie do ... Sokolik. Można? Dało do myślenia.

  3. #13
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Sokoliki Górskie cerkiew

    Cytat Zamieszczone przez iaa Zobacz posta
    Można? Dało do myślenia.
    pewnie ze mozna bylo..."san jest taki płytki"- jak spiewali w piosence... ale kolo sokolik i kolo sianek to dwa najgorsze miejsca... jak jest teraz to nie wiem... od czasow unii napewno duzo gorzej..
    znam nawet taka dwojke co malucha przez san przenioslo za dawnych czasow jeszcze pare lat pozniej krazyly o tym legendy wsrod straznikow granicznych i w przygranicznych wsiach, bo straz troche pomagala, zwlaszcza chlopaki z poboru ze straznicy w tarnawie- coz, nudzili sie na koncu swiata... a potem chyba uleglo zapomnieniu..
    Ostatnio edytowane przez buba ; 27-09-2010 o 22:04
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar wtak
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    nie tak daleko Gór
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Sokoliki Górskie cerkiew

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    ...znam nawet taka dwojke co malucha przez san przenioslo za dawnych czasow jeszcze pare lat pozniej krazyly o tym legendy wsrod straznikow granicznych i w przygranicznych wsiach...
    Fajna opowieść Naświetl jeszcze coś więcej jak pamiętasz...
    pozdrówka :-)

  5. #15
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Sokoliki Górskie cerkiew

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    pewnie ze mozna bylo..."san jest taki płytki"- jak spiewali w piosence... ... chlopaki z poboru ze straznicy w tarnawie- coz, nudzili sie na koncu swiata...
    W Tarnawie był taki sport - wypicie flaszki na ruinach cerkwi wewnątrz sistiemy,trochę się zostawiało dla sołdatów żeby wiedzieli... Jak oni bardzo chcieli złapać szutików,urlop był spory za to
    Pozdrav

  6. #16
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Sokoliki Górskie cerkiew

    Cytat Zamieszczone przez wtak Zobacz posta
    Fajna opowieść Naświetl jeszcze coś więcej jak pamiętasz...
    wyslalam ci na PW.. na forum mi nie wolno, ponoc takie moje opowiesci lamia regulamin... dostalam juz kiedys ostrzezenie...

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    W Tarnawie był taki sport - :
    w tarnawie to rozne sporty byly
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar wtak
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    nie tak daleko Gór
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Sokoliki Górskie cerkiew

    Jeszcze jedna "interesująca ciekawostka"

    EkspressMap może nie jest najbardziej poważany wśród bieszczadzkich map, ale skądś jednak musieli ten szlak wziąć. Na mapie żółty szlak wędruje z Sianek do Wierchniej Jabluńki. Dociera i do Sokolików pod cerkiew ! Czy on jednak faktycznie istnieje ?
    pozdrówka :-)

  8. #18
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Sokoliki Górskie cerkiew

    aj! to napewno polscy znakarze! w szale znakowania nawet sistiemy nie zauwazyli!! przeszli jak burza niosac kaganek cywilizacji zostawiajac za soba rowno wydeptana i wycieta sciezke!

    a tak serio to ciekawe co to jest... bylam w werchniej jablunce wiele razy ale to juz lata temu..nie widzialam odejscia zoltego szlaku
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar wtak
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    nie tak daleko Gór
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Sokoliki Górskie cerkiew

    Miałem okazję się przekonać, że trzeba jednak mieć "wejścia" by załatwić zgodę na odwiedzenie Św. Dymitra (i nie załatwi się tego na miejscu).
    Szkoda. Niestety, cerkiew nadal uwięziona.
    pozdrówka :-)

  10. #20

    Domyślnie Odp: Sokoliki Górskie cerkiew

    co do zdjęcia z początku wątku. To budynki widoczne są po ukraińskiej stronie.
    Była tam placówka straży granicznej i nawet boisko sportowe.
    ta zielona budka na budynku to "loża" sędziowska przy stadionie.
    zdjęcie zrobione z drogi płytowej.
    pozdrawiam

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Górskie kibelki
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 06-02-2022, 21:45
  2. Cerkiew
    Przez Henek w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 171
    Ostatni post / autor: 15-10-2019, 19:29
  3. górskie ubezpieczenia
    Przez diabel-1410 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 184
    Ostatni post / autor: 18-02-2016, 23:05
  4. IX Górskie Zawody Balonowe
    Przez joorg w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-05-2010, 10:57
  5. Muczne - rowery, Sokoliki, Litmirz - pozwolenia
    Przez MichałW w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-07-2006, 23:02

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •