Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49

Wątek: Sokoliki Górskie cerkiew

  1. #21

    Domyślnie Odp: Sokoliki Górskie cerkiew

    może foto?DSC_4872x.jpgDSC_4874x.jpg

    albo ładniejsze DymitraDSC_8481x.jpg

    rzeczywiście szybciej by było od naszej strony

  2. #22
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie Odp: Sokoliki Górskie cerkiew

    To kilka świeżych fotek




    Ostatnio edytowane przez Doczu ; 15-11-2010 o 19:48 Powód: zmiana linków
    http://www.doczu.pl

  3. #23
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Sokoliki Górskie cerkiew

    a ja wciaz czekam na zdjecie jakiegos forumowicza pod cerkwia albo jeszcze lepiej "w cerkwi" chetnie postawie mu flaszke!
    Ostatnio edytowane przez buba ; 23-11-2010 o 18:37
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  4. #24
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Sokoliki Górskie cerkiew

    Cytat Zamieszczone przez wtak Zobacz posta
    Miałem okazję się przekonać, że trzeba jednak mieć "wejścia" by załatwić zgodę na odwiedzenie Św. Dymitra (i nie załatwi się tego na miejscu).
    Szkoda. Niestety, cerkiew nadal uwięziona.
    jak probowales? z jakiej miejscowosci? z kim zalatwiac? masz moze mape dokladnego przebiegu sistiemy?

    tak pytam coby moze sprobowac inaczej i nie powtarzac błędow
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  5. #25
    Bieszczadnik Awatar wtak
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    nie tak daleko Gór
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Sokoliki Górskie cerkiew

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    masz moze mape dokladnego przebiegu sistiemy?

    (...) a ja wciaz czekam na zdjecie jakiegos forumowicza pod cerkwia albo jeszcze lepiej "w cerkwi" chetnie postawie mu flaszke!
    Mapę przebiegu sietiemy pomiędzy Siankami a cerkwią w Sokolikach to mam już właściwie w głowie
    Napisz, które odcinki Cię interesują to odpiszę na priva.

    No to startujmy po Flaszkę Buby . Ale trza będzie do wiosny poczekać (bo teraz ślady będzie widać :D . A tak bardziej serio, to abstrahując od "innych" czynników San jest teraz nie do przebycia).
    pozdrówka :-)

  6. #26
    Bieszczadnik Awatar wtak
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    nie tak daleko Gór
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Sokoliki Górskie cerkiew

    Jeszcze nasunęło mi się takie pytanie: znacie może lokalizację strażnicy Grenzschutz`u w Sokolikach z czasów II wś? Historia mówi, że atakował ją oddział radzieckich partyzantów komandira Kowpaka.
    Może jakieś źródła znacie, jak określić lokalizację ?
    pozdrówka :-)

  7. #27
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Sokoliki Górskie cerkiew

    Wrzucałem już tu na forum linka w którym jest taki opis
    oddział miał za zadanie zniszczenie niemieckiej placówki w Sokolikach Górskich. Dowódcą tej placówki był Pischerid, który twardą ręką egzekwował wszystkie należności od ludzi miejscowych. Miał 41 podwładnych (kilkunastu grenschutzów, SS – mani i gestapowcy). Budynek straży, położony na lewym brzegu Sanu, był dość solidną murowaną budowlą. Jednopiętrowy z ułożonymi na parapetach workami z piaskiem z zasiekami z drutu kolczastego i polem minowym stanowiły silny punkt oporu

  8. #28
    Bieszczadnik Awatar wtak
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    nie tak daleko Gór
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Sokoliki Górskie cerkiew

    Dzięki Enrico. Znam ten tekst, ale on nie precyzuje położenia strażnicy.
    pozdrówka :-)

  9. #29
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Sokoliki Górskie cerkiew

    Swieze zdjecia z cerkwi w Sokolikach, takze ze srodka. Niestety nie moje lecz kolegi ze Lwowa.

    https://picasaweb.google.com/1175038...512128/ZTMkKI#
    P.
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  10. #30
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Sokoliki Górskie cerkiew

    No to masz na dokładkę relację od sąsiadów :
    . Zgłosiliśmy w placówce straży, że chcemy iść na Sokoliki do cerkwi, nie było żadnego problemu ( jak się później okazało jednak był ). Procedura podobna jak na Kińczyk. Czekając na pociąg do Sokolików poszwendaliśmy się trochę po wiosce i aż dziw bierze, że kiedyś było tu 2000 miejsc noclegowych czy chociażby skocznia narciarska i masa tras narciarskich. W końcu pociąg przyjechał, zostawiliśmy nasze rzeczy u kolejarzy i na lekko ruszyliśmy do Sokolików. Po 20 min byliśmy na miejscu. Tam przywitał nas strażnik graniczny, sprawdził paszporty, i pyta się, gdzie idziemy, my, że do cerkwi, on zrobił oczy i mówi, że nie można, że cerkiew jest za drutem. Nastała cisza, w końcu strażnik wziął telefon i zadzwonił do naczelnika, mówi, że są turyści z Polski i chcą zobaczyć cerkiew, naczelnik mówi, że wejście w okolice cerkwi jest zabronione. Strażnik był bardzo miły, powiedział, że szkoda, że nie możemy iść i że sam z chęcią by z nami poszedł i pokazał cerkiew, zapytaliśmy się więc czy chociaż z daleka możemy ją zobaczyć. Wykonał znowu telefon i okazało się, że też nie można. W końcu powiedział do nas tak: Dobra, ja was nie widziałem, wy mnie też nie, jakby co nic o tym nie wiece, że nie można tam iść, a jakbyście spotkali kogoś z naszych po drodze to się nie bójcie. On poszedł w swoją stronę, my w swoją Od razu chciałbym podważyć to co pisze w mapie Użański Park Narodowy, że dojście do cerkwi jest możliwe tylko po zgłoszeniu w palcówce straży w Siankach, jak widać to nie wystarczy. Ruszyliśmy drogą wzdłuż drutu, po około 45 min ujrzeliśmy cerkiew, rzeczywiście była za drutem, jednak w jednym miejscu drut był przerwany, tak, że swobodnie można było tam przejść bez gimnastykowania się. Zrobiliśmy postój, zjedliśmy, w końcu kolega mówi, że chyba tam idzie, zebraliśmy się szybko i pojedyńczo na zmianę puściliśmy się do cerkwi. Przechodzi się za drut, tam chaszcze i pokrzywy na 1,5 m, trzeba się przez nie przedrzeć i po około 100m jest się w okolicy cerkwi. Każdy z nas był tam ok. 5min. Szybkie zdjęcia, filmik i ogień z powrotem. Nie wiem jakie byłyby konsekwencje, jeśli ktoś by nas złapał, w każdym razie możliwość wejścia jest, ale tylko na własną odpowiedzialność. Nie mam pojęcia czy tam już nie pilnują, czy rzadko, czy może mieliśmy niesamowitego fuksa ( w ogóle to nie wiem czy mogę pisać tu takie rzeczy ). Wróciliśmy na stację i tam czekaliśmy na pociąg uśmiechnięci od ucha do ucha
    Swoją drogą mają chłopcy wigor

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Górskie kibelki
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 06-02-2022, 21:45
  2. Cerkiew
    Przez Henek w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 171
    Ostatni post / autor: 15-10-2019, 19:29
  3. górskie ubezpieczenia
    Przez diabel-1410 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 184
    Ostatni post / autor: 18-02-2016, 23:05
  4. IX Górskie Zawody Balonowe
    Przez joorg w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-05-2010, 10:57
  5. Muczne - rowery, Sokoliki, Litmirz - pozwolenia
    Przez MichałW w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-07-2006, 23:02

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •