Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Nowa, międzynarodowa ścieżka przyrodnicza

  1. #11
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Nowa, międzynarodowa ścieżka przyrodnicza

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    nie mozna by tych czesto niemalych kwot przeznaczyc np. na szpitale?
    Buba Buba...
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  2. #12
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Nowa, międzynarodowa ścieżka przyrodnicza

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    tak mysle ze przyczyna jest chyba nadmiar pieniedzy z ktorymi nie ma co zrobic wiec trzeba "zainwestowac"... nie mozna by tych czesto niemalych kwot przeznaczyc np. na szpitale?
    Dobrze, że to wpisałaś w cudzysłów:)
    Na szpitale to bym nie dawał - i tak NFZ zniknie każdą sumkę:P Ale np zasilić fundusze dla bezrobotnych, którzy rozpaczliwie szukają kasy na rozpoczęcie działalności.
    Generalnie rzecz ujmując - nadmiaru kasy to raczej nie ma. Jedynie to co jest, w dużej mierze idzie na rzeczy najmniej potrzebne. Na oszpecanie krajobrazu dziwacznymi 'urządzeniami' turystycznymi też. Ale z drugiej strony - jest priorytet pt 'rozbudowa infrastruktury turystycznej', to się grzmoci ławeczki po górach. Bo jakiś geniusz z jewropejskogo sojuza, żyjący w świecie całkowicie zdemolowanej przyrody i pojęć, coś sobie ubzdurał. Boję się myśleć, ile za takie durne 'priorytety' biorą tam, w Brukseli, kasy. Lecz jeszcze bardziej się boję, że u nas też zanika zdrowy rozsądek. Od wieków turyści włazili na szczyty i chyba nigdy w historii nie wołali o ławeczki. W miarę naturalny kształt i obraz tych miejsc był tym, po co się 'drapali'. Teraz z niewiadomych powodów serwuje się im koszmary przypominające jakiś jarmark. Jest też w tym działaniu pewien aspekt, o któym nikt tu nie wspomniał. W Karkonoszach np dba się z całych sił, żeby każda zmiana w terenie powstawała w oparciu o miejscowe materiały. Nikt by chyba nie pozwolił na oklejanie wierzchołków w strefie bezleśnej ławami z drewna, którego tam być nie powinno. Bo czy ktoś widział, aby połoniny zarastały po sam szczyt świerami lub (nie daj Boże) sosną? Czy ktoś się zastanowił, jak te drewniane zwaliste kłody zmienią to środowisko? 100 zakazów tam obowiązuje. Ale na dbałośc o eliminację takich wpływów nikogo już nie stać. Przez takie działania park przestaje pełnić naczelną funkcję, dla której powstał. Świadczy o postępującym pomieszaniu wartości w dziedzinie ochrony przyrody. Tak więc czekam na piwociągi...
    Pzdr,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  3. #13
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Nowa, międzynarodowa ścieżka przyrodnicza

    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    Bo jakiś geniusz z jewropejskogo sojuza, żyjący w świecie całkowicie zdemolowanej przyrody i pojęć, coś sobie ubzdurał.
    tylko dlaczego my musimy z nich brac przyklad? swoje tereny juz zmienili w "malpie gaje" to teraz ryja wsadzaja do nas- wraz z pieniazkami na te cudownosci :(
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  4. #14

    Domyślnie Odp: Nowa, międzynarodowa ścieżka przyrodnicza

    Cytat Zamieszczone przez biernas Zobacz posta
    szczerze - trochę Cię nie rozumiem - widzę że nie do końca się zorientowałeś kto to robi, na ile itp - a od razu słowa krytyki.......nie sądzisz że kolejność powinna być odwrotna ?
    Bardzo dobrze wiem kto to robi. Ale myślisz, że oni nie zrobili jaj za kasę JUNI?
    Ja nie krytykuję faktu powstania tej, czy innej ścieszki . Tylko niech ktoś o nią później dba.

  5. #15
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Nowa, międzynarodowa ścieżka przyrodnicza

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    tylko dlaczego my musimy z nich brac przyklad? swoje tereny juz zmienili w "malpie gaje" to teraz ryja wsadzaja do nas- wraz z pieniazkami na te cudownosci :(
    To element planowej (chyba) urawniłowki. Jeden z wielu. Zglajszachtować narody. Ale to dyskusja nie na to forum. Pozostaje tylko błagać tzw decydentów, żeby nie robili szamba z krajobrazu. Zwłaszcza w parkach narodowych. Więc błaaaaaagaaaammmm!!!:)
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  6. #16
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Nowa, międzynarodowa ścieżka przyrodnicza

    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    To element planowej (chyba) urawniłowki. Jeden z wielu. Zglajszachtować narody. Ale to dyskusja nie na to forum.
    dokladnie derty... zle sie koncza takie dyskusje na forach oj źle.. zwlaszcza jak czyjes poglady nie sa zgodne z "jedna jedyna wlasciwa ideą"....moze kiedy przy jakim ognichu bedzie okazja pogadac...
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,627

    Domyślnie Odp: Nowa, międzynarodowa ścieżka przyrodnicza

    dobra, a poza tarasem ktoś pokonał tę ścieżkę?
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  8. #18
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Nowa, międzynarodowa ścieżka przyrodnicza

    Dobre pytanie i z niezłym podtekstem
    Ja, rok temu, ale po naszej stronie jeszcze tej ścieżki nie było http://forum.bieszczady.info.pl/show...szczady/page24
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. W Dolinie Górnego Sanu - ścieżka historyczno-przyrodnicza.
    Przez GSSG w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-08-2007, 20:31
  2. Międzynarodowa wyprawa rowerowa 16.07.2007
    Przez leszczu w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-07-2007, 21:45
  3. Łopienka - nowa ścieżka przyrodniczo - dydaktyczna
    Przez Lech Rybienik w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-10-2004, 19:31
  4. Zagadka przyrodnicza
    Przez Kriss40 w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-07-2004, 11:25
  5. Ciekawostka przyrodnicza
    Przez Lupino w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-05-2003, 08:58

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •