Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: czarnohora we wrześniu

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar damian
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Rybnik
    Postów
    301

    Domyślnie czarnohora we wrześniu

    Witam!
    właśnie wróciłem z czarnohory :) pięknie było! na początek 'dowód' zdobycia Howerli :)

    niedługo wrzucę krótką relację i jakieś fotki, jak je zrzucę z aparatu...

    PS przykro mi nie potrafię wlepić foty :( jako załącznik nie chce ładować, a zewnętrznego URL nie posiadam
    Ostatnio edytowane przez damian ; 23-09-2010 o 16:30

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar damian
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Rybnik
    Postów
    301

    Domyślnie Odp: czarnohora we wrześniu

    Udało się!!!
    Fota z howerli :) sorry za jakość ale i tak autorowi należą się brawa za to że odważył się wyjąć aparat :)

    Pict0314_1_8_1.jpg

  3. #3
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: czarnohora we wrześniu

    Noooooo !
    rzeczywiście pięknie było, nie takie zwykłe tamto owamto.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar damian
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Rybnik
    Postów
    301

    Domyślnie Odp: czarnohora we wrześniu

    na próbę zdjęcie ze schronu pod Howerlą
    [IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar damian
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Rybnik
    Postów
    301

    Domyślnie Odp: czarnohora we wrześniu

    no to zacznę :)
    Zaczęło się dość powolną podróżą przez Małopolskę i Słowację, granicę przekraczamy w Użgorodzie, i tu pierwsze zdziwienie... Słowacy szukają numerów nadwozia i sprawdzają stan licznika (przebieg) !!?? Z kolei ukraińska odprawa to wielki acz krótki chaos :) pan celnik okazuje się być miłośnikiem gór i tylko każe wyjąć plecaki z bagażnika, rozdaje deklaracje celne, które wypełniamy dość pobieżnie, po kilku minutach wraca rzuca okiem na deklaracje obmacuje jeden z plecaków i mówi możecie jechać :) sami nie wierzyliśmy że tak szybko...
    Do Rachowa docieramy w sobotę koło 22. pensjonat Smerekowa Chata jest pełny (w niedzielę jest święto ludowe Huculska Bryndza) ale Vasyl pokoje dla nas trzymał!
    Po zakupie piwka w sklepie całodobowym, spędzamy sympatyczny wieczór na ganku... nie spodziewaliśmy się wtedy co jeszcze nas tej nocy czeka...

    Otóż zza załomu ganku wysuwa się głowa i rzecze: Dawaj riebiata, poznakomimsja!

    cdn.

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: czarnohora we wrześniu

    Cytat Zamieszczone przez damian Zobacz posta
    no to zacznę :)
    Zaczęło się ...
    Otóż zza załomu ganku wysuwa się głowa i rzecze: Dawaj riebiata, poznakomimsja!....
    Damian...dawaj, dawaj dalej....dobrze się zaczyna.... ale czekam niecierpliwie na cd.
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  7. #7
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: czarnohora we wrześniu

    Cytat Zamieszczone przez damian Zobacz posta
    .. nie spodziewaliśmy się wtedy co jeszcze nas tej nocy czeka...

    Otóż zza załomu ganku wysuwa się głowa i rzecze: Dawaj riebiata, poznakomimsja!

    cdn.
    wyglada niezle!!!!!!!!

    te trzy slowa wskazuja ze zarowno relacja jak i zdjecia beda ciekawe!!!

    (jak ja lubie jak mowia na nas "riebiata"!)
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar damian
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Rybnik
    Postów
    301

    Domyślnie Odp: czarnohora we wrześniu

    No to ciągnę wątek :)

    w kącie ganku ukryty był stolik przy którym siedziało 3 jegomości... jeden starszy, jeden młodszy, a jeden najmłodszy, którego o tej porze nie powinno już tam być... ale cóż co kraj to obyczaj :)

    Okazało się że to 2 Rosjanie (starszy i młodszy - 1600km pociągiem z Biełgorodu) i ukrainiec z Charkowa (najmłodszy) którzy przyjechali tam 'uprawiać' SJELSKIJ TURIZM (termin ten spodobał się nam niezwykle) i zwieńczyć pobyt rzeczonym festiwalem... wyżalili się nam Ruscy że tydzień już ten sjelskij turizm uprawiają i się nudzą okropnie bo... nie mają z kim pić
    Jako że dobre serca mamy, a i akcję górską planowaliśmy dopiero na poniedziałek to postanowiliśmy im pomóc w tej sielskiej turystyce... znikąd pojawił się koniak (okazało się, że w okamgnieniu młodszy skoczył do sklepu po towar) a i my zapasy mieliśmy jakoweś... i tak sobie do porannych godzin gawędziliśmy o historii, polsce, rosji, czeczeni(to weteran był w stopniu majora - dlatego mówię że starszy, bo, choć wiekiem młodszy nawet ode mnie - najmłodszego uczestnika wyrypy, to doświadczony życiem - co było widać na twarzy)... i wielu innych mniej lub bardziej uczonych tematach.
    Powiem tylko że wydusiliśmy z nich przeprosiny za Powstanie Warszawskie i ruskie tanki 'patrzące' na płonącą Warszawę!!! taka impra była :)

    Niedziela zaś zaczęła się koło południa... ale to już w następnym odcinku....
    Ostatnio edytowane przez damian ; 30-09-2010 o 03:05

  9. #9
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: czarnohora we wrześniu

    Cytat Zamieszczone przez damian Zobacz posta
    (starszy i młodszy - 1600km pociągiem z Biełgorodu..
    oj bielgorod :) ile wspomnien z tego miasta :)

    Cytat Zamieszczone przez damian Zobacz posta
    którzy przyjechali tam 'uprawiać' SJELSKIJ TURIZM .
    coz za piekny termin :) wreszcie wiem jak nazwac i nasze wedrowki! (bo jak niektorzy kazde chodzenie z plecakiem nazywaja "trekingiem" to mnie smiech bierze...)

    Cytat Zamieszczone przez damian Zobacz posta
    Powiem tylko że wydusiliśmy z nich przeprosiny za Powstanie Warszawskie i ruskie tanki 'patrzące' na płonącą Warszawę!!! taka impra była :)
    .
    o to sie chwali! jacys fajni ludzie...


    coz damian powiem- zazdroszcze wyprawy- chocby caly wyjazd na tym jednym dniu mial sie skonczyc to juz warto bylo!
    Ostatnio edytowane przez buba ; 30-09-2010 o 13:27
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar damian
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Rybnik
    Postów
    301

    Domyślnie Odp: czarnohora we wrześniu

    No Buba sjelskij turizm nie przewiduje za bardzo noszenia plecaka... owszem dźwiga się często, ale dość niewielkie ciężary... max 100gram

    Tak więc niedziela zaczęłą się koło południa i z bólem głowy... poszliśmy więc na śniadanie do autentycznie autentycznej kanjpki Julian (polecam)... Pani super przemiła zapytały czy po kieliszku czy całą flaszkę chcemy To było jej pierwsze pytanie po dzien dobry !!! grzecznie odmówiliśmy ku jej zdziwieniu, ale jak zamówiliśmy po piwie to jej przeszło... śniadanko dobre (pieliemeny) i ruszyliśmy na festiwal.

    Na festiwalu tłumy ludzi, większość w strojach ludowych! Piękna pogoda sprzyjała całej imprezie, na straganach można było kupić wszystko: sery, wędliny, sało, alkohole domowej roboty, nawet zakarpackie wino gronowe z niewielkich winnic (tu zatrzymałem się dłużej degustując każde jedno prawie - takie zboczneie mam)
    Na potężnym zboczu umieszczona jest scena skąd dochodziły dźwięki huculskiej muzyki, które w miarę podchodzenia pod górę mieszały się z dźwiękami kapel huculskich grających we wszystkich straganach... Otóż impra ta mniej więcej polega na tym że każda zakarpacka wieś czy miasteczko prezentuje swój 'image', jest kapela, są stroje ludowe, pieknie zastawione stoły, wyroby artystyczne itp. takie prezentacje ocenia grupa 'inspektorów' którzy wszędzie są częstowani tajemniczym przezroczystym płynem oraz bograczem, sałem itp.
    Problem polega na tym, że zwiedzający czują się jak w muzeum trochę bo choć pyszności są o wyciągnięcie ręki to nielzja... tylko dla organizatorów...
    więc łazimy z wywieszonymi jęzorami, bo ciepło i suszy... ale podziwiamy piękne stroje, piękno otaczającego krajobrazu, pogodę ducha ludzi, udzielamy wywiadu lokalnej telewizji :) stajemy w kolejce do straganu z OBOLONEM i siadamy na ławach amfiteatru, a tam nasz major :) znowu koniak... tyle że butelka leżała na słońcu i ma temperaturę herbaty... miałem trochę zajęte gardło i mały katar, ale po tym gorącym koniaczku odeszło jak ręką odjął:)
    wymigujemy się czymś i ruszamy w dół pooglądać miasteczko, po drodze robimy zakupy, wino, sery, schab, kiełbasa, słoninka, śliwowica... większość rzeczy pożeramy na kolację i śniadanie - śliwowica zostaje w bagażniku auta...
    Rachów obchodzimy powolnym krokiem, ale wrażeń nie będę tu opisywał... dość ponure generalnie... choć są i pozytywy.
    Kładziemy się spać koło północy bo rankiem ruszamy w góry!
    ale to już niebawem...
    wklejam kilka zdjęć z festiwalu...




    By dampod


    By dampod


    By dampod


    By dampod


    By dampod

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. W Bieszczady we wrześniu
    Przez Frozen Angel w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-11-2012, 16:49
  2. Pieszo we wrześniu
    Przez Jasinia w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-09-2009, 10:23
  3. Bieszczady we wrześniu
    Przez ktos w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 21-09-2008, 16:37
  4. Busiki we wrześniu ???
    Przez robines w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-09-2006, 16:19
  5. Pod namiotem we wrześniu
    Przez ElBorbah w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-09-2006, 15:07

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •