Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Dlaczego strzelają do ryczących jeleni?

  1. #1
    Awatar mamut
    Na forum od
    09.2010
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    8

    Domyślnie Dlaczego strzelają do ryczących jeleni?

    Wróciłem z gór. Jelenie ryczą. Dowiedziałem się że myśliwi mogą strzelać do tych jeleni. Dla mnie wygląda to jak egzekucja. Zwierzę jest otępiałe, rycząc daje znać na kilometry dookoła gdzie jest. Moja wiedza na ten temat jest niewielka, jeśli macie jakieś informacje na ten temat chętnie się z nimi zapoznam. A może już była na ten temat dyskusja na forum /jestem nowy/ to bardzo przepraszam za zawracanie głowy i proszę o wskazanie linku. Pozdrawiam- mamut.

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar edytadt
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    las
    Postów
    61

    Domyślnie Odp: Dlaczego strzelają do ryczących jeleni?

    Według prawa łowieckiego na byki Jelenia Szlachetnego można polować od 21 sierpnia do końca lutego. Według niektórych to egzekucja, a innych tradycja sięgająca najdawniejszych czasów... Poza tym nie można przecież strzelić sobie wszystkich... tylko te spełniające kryteria... Wszystko uwarunkowane jest wieloma czynnikami zachodzącymi na terenie, i na podstawie tego tworzony jest plan odstrzału, z zapisem jakie i ile można upolować... Tak jest na terenie całej Polski.
    :mrgreen::grin:

  3. #3
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie Odp: Dlaczego strzelają do ryczących jeleni?

    A że myśliwi bywają bleszczate na oba oczy, to czasem strzelają do wszystkiego, co się rusza. Np do żubra zamiast do dzika.
    Pozdrawiam
    Długi

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar edytadt
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    las
    Postów
    61

    Domyślnie Odp: Dlaczego strzelają do ryczących jeleni?

    no to nieraz fakt...
    :mrgreen::grin:

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Pyra.57
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    stolica Pyrlandii
    Postów
    1,596

    Domyślnie Odp: Dlaczego strzelają do ryczących jeleni?

    Też się zdarza, że myśliwy nie widzi różnicy między człekiem wybierającym pyry na polu a dzikiem... i wali ze wszystkich rur. No i trafia.
    pozdrawiam
    Marek

  6. #6
    Awatar mamut
    Na forum od
    09.2010
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    8

    Domyślnie Odp: Dlaczego strzelają do ryczących jeleni?

    Przyznaję, że słysząc strzały w lesie błogi nastrój pryska i dostaję gęsiej skórki na plecach.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Dlaczego strzelają do ryczących jeleni?

    Szkoda, że tak prymitywnie,te wspomniane- zakazane, strzały się uzasadnia i zostawia bez komentarza...przed kamerami wypadałoby bardziej się postarać bo widownia skłonna w przypadek uwierzyć.
    Toż łowczy różnice widzi lepiej niż kto inny jeno pokusa jest zbyt wielka by umyślnie odstąpić, samego siebie stłamsić.
    Przez lunetę czy lornetkę z dalmierzem cel jest tak bliski i oczywisty, że aż grzech zaniechać, odpuścić życiowy strzał, chwilową euforię i spełnienie.
    Niedawno obmacałem nieco 'niebylejaki' sprzęt do polowań i mogę sobie wyobrazić jak trudno się pohamować.
    W końcu kary śmierci za to nie dają a w mediach czy gremiach rozmaitych po chwilowym oburzeniu sprawa zacichnie.
    Się pomoże, się oczyści, się załatwi, się w biedzie nie zostawi chwilowo i zupełnie przypadkowo 'oślepłego' o nienagannej dotąd cenzurce
    Darz Bór!
    Ostatnio edytowane przez paszczak ; 26-09-2010 o 11:15

  8. #8
    Awatar mamut
    Na forum od
    09.2010
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    8

    Domyślnie Odp: Dlaczego strzelają do ryczących jeleni?

    Dzięki edytadt za rzeczową odpowiedź. Szkoda, że Jeleń Szlachetny nie uczestniczy w ustalaniu tych planów odstrzału. Pozdrawiam mamut.

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar edytadt
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    las
    Postów
    61

    Domyślnie Odp: Dlaczego strzelają do ryczących jeleni?

    Jakby nie było tych planów to zwierzyna powychodziłyby na pola, ulice i wszędzie.... inna by wyginęły... jak np. w przypadku głuszców w stosunku do lisów czy innych:)
    No i wiążą się jeszcze z tym zniszczenia... ten wie komu jelenie całe pole ziemniaków zryły...
    :mrgreen::grin:

  10. #10
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Dlaczego strzelają do ryczących jeleni?

    a ja mam bardzo mieszane odczucia w stosunku do myslistwa i polowan..

    bo jesli ktos mieszka/pojedzie w tajge i poluje aby miec co jesc ( bo nie ma sklepu, a nie zabierze sie zarcia na kilka miesiecy) zastrzeli zwierzaka by przyrzadzic posilek dla siebie/rodziny/przyjaciol to jest w tym dla mnie pewien urok..powrotu do czegos pierwotnego, taka szkola radzenia sobie, wtopienia w przyrode, wspolistnienia i szukania w niej swojego miejsca..zwlaszcza biorac pod uwage ilosc ludzi w stosunku do powierzchni lesnego obszaru...wtedy sama bym sie chciala nauczyc strzelac!

    jak za dawnych czasow ktos szedl z oszczepem na niedzwiedzia to tez byla jakas proba- sily, odwagi, umiejetnosci- czasem wygrywal mysliwy , czasem zwierze.. szanse byly bardziej wyrownane..

    acz gdy opasly nawalony koles siedzi w cieplej ambonie i pociaga za spust machiny z celownikiem optycznym tylko i wylacznie dla sportu,dla zaliczania, dla jakiejs chwilowej satysfakcji by poczuc sie panem istnienia- to jest w tym cos paskudnego.. a juz najbardziej paskudne jest wysypywanie zarcia zeby zwierzeta podeszly, tworzenie pozoru dokarmiania i opieki, a gdy one okaza ufnosc i podejda to bach! i zwierze nie ma nawet ułamka szans.. :(
    Ostatnio edytowane przez buba ; 26-09-2010 o 16:11
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Rykowisko jeleni
    Przez Radek w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 107
    Ostatni post / autor: 24-11-2023, 05:05
  2. Dlaczego?
    Przez WUKA w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-12-2009, 21:35
  3. Myśliwi strzelają do orłów
    Przez Zefir w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-07-2009, 18:13
  4. dlaczego !?!?!?!?!?!?
    Przez G.W.I.A.Z.D.K.A. w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-07-2005, 22:23
  5. do wszystkich czatujących...
    Przez KASZKA w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-10-2003, 17:10

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •