Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Wątek: Jesienne Karpaty Wschodnie.

  1. #41
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Jesienne Karpaty Wschodnie.

    Niestety na Połoninie Równej nie ma już tej beczki. Nie miałem okazji się tam przespać. Szkoda, bo był to dość oryginalny obiekt noclegowy.

  2. #42
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Jesienne Karpaty Wschodnie.

    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  3. #43
    Kronikarz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2015
    Awatar coshoo
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    690

    Domyślnie Odp: Jesienne Karpaty Wschodnie.

    Ano szkoda. Miałem nadzieję że kiedyś jeszcze tam przekimam :(

  4. #44
    gazember
    Guest

    Domyślnie Odp: Jesienne Karpaty Wschodnie.

    Cytat Zamieszczone przez coshoo Zobacz posta
    Ano też się nad tym zastanawialiśmy. W budynku brak instalacji c.o., kibelek i łazienka były na zewnątrz wspólna dla piętra, ściany cieniutkie. Jak na mój gust jakiś sezonowy dom rekreacyjny. Zastanawia mnie tylko czego pilnują ci dozorcy jak to totalna ruina :)

    DZIEŃ 5:
    Poranek. Wyglądam na świat, pochmurno ale nie pada. Pakowanie, śniadanko. Tuż przed naszym wyjściem przychodzi kolejny dozorca z dwoma psiakami. Częstuje nas jabłkami, prawdziwymi jabłkami, nie tym sztucznym szajsem co teraz w sklepach można kupić. Czas w drogę. Kolejny dzień wędrówki po dawnej granicy PL. Początkowo widokowym grzbietem. Mijamy pomnik z okazji czegoś (ktoś wie?).

    Brrrrr...a o Arpadzie ktoś może słyszał?
    Zresztą tuż obok jest inny pomnik nie przynoszący chluby Polsce,ale nie wiem czy to kogoś interesuje.
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 18-11-2011 o 14:47 Powód: Poprawiłem cytowanie

  5. #45
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Jesienne Karpaty Wschodnie.

    Cytat Zamieszczone przez gazember Zobacz posta
    Brrrrr...a o Arpadzie ktoś może słyszał?
    ja slyszalam jedynie o "linii arpada"
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  6. #46
    gazember
    Guest

    Domyślnie Odp: Jesienne Karpaty Wschodnie.

    Linia Arpada powstała tysiąc lat po śmierci samego Arpada.
    Arpad był to legendarny król Węgrów,który przyprowadził ich na zakarpacie nizinę węgierską,a ta budowla to jest brama Arpada postawiona na pamiątkę tego zdarzenia w miejscu,w którym Arpad przekraczał główny grzbiet Karpat.Oryginalny postument zniszczyli sowieci,a obecną bramę postawili kilka lat temu Węgrzy.Brama jest miejscem pielgrzymek wycieczek węgierskich i dewastacji pomnika i tablicy przez lokalne komórki nacjonalistów ukraińskich z pod znaku"Swobody".
    Nieopodal drugi monumentalny pomnik poświęcony wystrzelaniu w marcu 1939 przez polski KOP i węgierską żandarmerię dużej aczkolwiek nieokreślonej dokładnie liczby ujętych członków Karpackiej Siczy/od kilkudziesięciu do kilkuset/.
    Żadnych śladów tej zbrodni nie ma w polskich archiwach,ale za to są w przejętych w 1939 w Lwowie kompletnych archiwach oddziału KOP w archiwach moskiewskich -a dokładnie jest miejsce po wyciągniętych kilka lat temu i utajnionych aktach tej sprawy.Wydaje się,że sprawę tych tragicznych wydarzeń chce jeszcze ktoś rozegrać politycznie ujawniając je w korzystnej dla siebie chwili.

  7. #47
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2005
    Rodem z
    Sanok
    Postów
    79

    Domyślnie Odp: Jesienne Karpaty Wschodnie.

    Cytat Zamieszczone przez gazember Zobacz posta
    Linia Arpada powstała tysiąc lat po śmierci samego Arpada.
    Arpad był to legendarny król Węgrów,który przyprowadził ich na zakarpacie nizinę węgierską,a ta budowla to jest brama Arpada postawiona na pamiątkę tego zdarzenia w miejscu,w którym Arpad przekraczał główny grzbiet Karpat.Oryginalny postument zniszczyli sowieci,a obecną bramę postawili kilka lat temu Węgrzy.Brama jest miejscem pielgrzymek wycieczek węgierskich i dewastacji pomnika i tablicy przez lokalne komórki nacjonalistów ukraińskich z pod znaku"Swobody".
    Nieopodal drugi monumentalny pomnik poświęcony wystrzelaniu w marcu 1939 przez polski KOP i węgierską żandarmerię dużej aczkolwiek nieokreślonej dokładnie liczby ujętych członków Karpackiej Siczy/od kilkudziesięciu do kilkuset/.
    Żadnych śladów tej zbrodni nie ma w polskich archiwach,ale za to są w przejętych w 1939 w Lwowie kompletnych archiwach oddziału KOP w archiwach moskiewskich -a dokładnie jest miejsce po wyciągniętych kilka lat temu i utajnionych aktach tej sprawy.Wydaje się,że sprawę tych tragicznych wydarzeń chce jeszcze ktoś rozegrać politycznie ujawniając je w korzystnej dla siebie chwili.
    Gwoli ścisłości - znaleziono tylko 10 ciał siczowników a propagandowo rozgłasza się o kilkuset ofiarach. Tu więcej na ten temat:
    http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=86&t=125427
    Seba

  8. #48
    Bieszczadnik Awatar beatawyrwas
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    38

    Domyślnie Odp: Jesienne Karpaty Wschodnie.

    to iż odnaleziono 10 ciał, nie wyjaśnia nic. To że była to granica niebezpieczna, wiadomo nie od dziś. Ale któż z nas wie cokolwiek o akcji ''ŁOM " ? Nie ma powodu by takie historie nagłaśniać, bo i po co. O tym że KOP prowadził liczne potyczki z OUNowcami przekraczającymi nielegalnie granice coś tam się słyszało/ czytało. Ale nikt się nie przyzna przecież , do wieszania owych wędrowców.
    Zresztą , ci co to czynili, już dawno nie ma ich wśród żywych....wielu zgładzili np. sowieci. A gen. Fabrycego też dawno nie ma....

  9. #49
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2008
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: Jesienne Karpaty Wschodnie.

    Cytat Zamieszczone przez gazember Zobacz posta
    Brrrrr...a o Arpadzie ktoś może słyszał?
    Zresztą tuż obok jest inny pomnik nie przynoszący chluby Polsce,ale nie wiem czy to kogoś interesuje.
    Widzę że kolega też nie przynosi "chluby Polsce" swoimi wpisami.Jesteś historykiem,prowadziłeś własne badania na tym terenie ,czy cytujesz ot tak ,jakieś medialne "newsy"?Za dużo wyborczej ?

  10. #50
    Kronikarz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2015
    Awatar coshoo
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    690

    Domyślnie Odp: Jesienne Karpaty Wschodnie.

    Szkoda, że linki do zdjęć wygasły :(
    W otchłaniach internetów natrafiłem na starą fotografię z 1978 roku, obiektu na przełęczy tucholskiej/wereckiej w którym spaliśmy.

    Dla przypomnienia, obiekt z roku 2010:




    i pamorama 360 st.:
    http://b.1339.cf/leaeini.swf


Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Karpaty Wschodnie - wrzesień 2011
    Przez coshoo w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 11:25
  2. Październikowe Karpaty Wschodnie
    Przez krzychuprorok w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-11-2011, 22:43
  3. Karpaty Wschodnie
    Przez coshoo w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 23-07-2011, 02:48
  4. Uprawnienia przewodników - Karpaty Wschodnie
    Przez Rycho w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 18-04-2008, 13:12
  5. Karpaty Wschodnie Pokaz Slajdów
    Przez karpatika w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-02-2007, 00:57

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •