Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Lwów- sklepy wojskowe, giełdy staroci

  1. #1
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Lwów- sklepy wojskowe, giełdy staroci

    poszukuje jak w temacie czy ktos wie gdzie i kiedy we lwowie odbywaja sie jakies bazary, gieldy staroci, tzw "pchle targi" miejsca gdzie mozna kupic rozne starocie, szpeja,. Gdzie trafiaja sie zarowno zawodowi handlarze jak i babuszki sprzedajace domowe sprzety czy menelki uplynniajace to co wlasnie "buchneli" zeby miec na wino

    w odessie np. spotkalismy taki handelek za dworcem kolejowym, w paru innych miastach tez wpadlam przypadkiem- we lwowie nigdy- a przypuszczam ze w tak duzym miescie musza takie miejsca istniec i takie handle musza sie odbywac.

    nie chodzi mi o komercyjne targi "dla turystow" gdzie mozna kupic koszulke z napisem lwow ,haftowana huculska koszuke za pieciokrotna cene i chinski chłam jak na zakopianskich krupowkach.


    druga rzecza jakiej szukam to czy we lwowie sa jakies sklepy wojskowe, z militariami typu mundury, kociolki, chlebaki, plecaki itp. najlepiej jakby to byly rozne rzeczy z demobilu.

    Bylabym bardzo wdzieczna za pomoc w lokalizacji.
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  2. #2
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Lwów- sklepy wojskowe, giełdy staroci

    Parę lat temu, będąc we Lwowie, trafiliśmy zupełnie przypadkiem na wielkie bazarzysko staroci, książek, malarstwa itp.Usiłuję sobie od wczoraj przypomnieć jakiś charakterystyczny punkt po sąsiedzku tego placu. Spróbuję jeszcze podpytać znajomych, z którymi wtedy byłam.Szkoda, ze nie mam foty, byłoby łatwiej. Zresztą, mogło się coś zmienić!
    Nawiasem mówiąc, to są moje najfajniejsze miejsca w każdym mieście!

  3. #3
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Lwów- sklepy wojskowe, giełdy staroci

    ...o tak... ja tez chcę wiedzieć.. pytałem znajomej co mieszka we Lwowie i zna tylko sklepy ze starociami.. całe szczęście w Krakowie co niedzielę rano pod Halą Targową można się zgubić w szumie...

  4. #4
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Lwów- sklepy wojskowe, giełdy staroci

    Cytat Zamieszczone przez trzykropkiinicwiecej Zobacz posta
    ... całe szczęście w Krakowie co niedzielę rano pod Halą Targową można się zgubić w szumie...
    zawsze jak jade odwiedzic babcie w krakowie to nie omieszkam pod hale zajrzec :) jaki klimatyczny kozuszek tam ostatnio wyszperalam! juz moze byc zima - 30


    wuka!!! przypomnij sobie!!! plisssss
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Duch_
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    193

    Domyślnie Odp: Lwów- sklepy wojskowe, giełdy staroci

    We Lwowie zaraz koło Opery po prawej stronie jest pchli targ można tam zawsze coś ciekawego kupić. Są tam także militaria do kupienia.
    Moje są góry, górki i góreczki:)

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Lwów- sklepy wojskowe, giełdy staroci

    Cytat Zamieszczone przez WUKA Zobacz posta
    Parę lat temu, będąc we Lwowie, trafiliśmy zupełnie przypadkiem na wielkie bazarzysko staroci, książek, malarstwa itp.Usiłuję sobie od wczoraj przypomnieć jakiś charakterystyczny punkt po sąsiedzku tego placu. Spróbuję jeszcze podpytać znajomych, z którymi wtedy byłam.Szkoda, ze nie mam foty, byłoby łatwiej. Zresztą, mogło się coś zmienić!
    Nawiasem mówiąc, to są moje najfajniejsze miejsca w każdym mieście!
    Pewno chodzi o targ koło teatru na ulicy Targowej... regularnie (nie wiem w jaki dzień) działa tam właśnie taki bazar.

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Lwów- sklepy wojskowe, giełdy staroci

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    ... czy ktos wie gdzie i kiedy we lwowie odbywaja sie jakies bazary, gieldy staroci, tzw "pchle targi" miejsca gdzie mozna kupic rozne starocie,.... szukam to czy we lwowie sa ..., z militariami typu mundury, kociolki, chlebaki, plecaki itp. najlepiej jakby to byly rozne rzeczy.... za pomoc w lokalizacji.
    Buba , jak tu już Inni pisali , stajesz twarzą do opery przed fontanną, następnie skręcasz w prawo i idziesz troszkę pod górkę i po chwili jesteś już na targu.
    Ja od dwóch lat z pewnych względów mam tam zakaz chodzenia, jest tam szeroki wybór "różnego dobra" ,czynny jest co dziennie.
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  8. #8
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Lwów- sklepy wojskowe, giełdy staroci

    O, widzisz! Dokładnie tak! Tak się idzie, dzięki za obudzenie pamięci. I jest tam "bohato"! Aż żal opuszczać!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Staroci bieszczadzkich czar!
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-02-2012, 11:23
  2. pogórze kaczawskie+ giełda piosenki w szklarskiej porebie
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-08-2009, 18:07
  3. Sklepy w ustrzykach gornych
    Przez katik w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-04-2006, 18:33
  4. Sklepy
    Przez buba w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-04-2006, 19:43

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •