Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Jakie mapy?

  1. #1
    socrates
    Guest

    Domyślnie Jakie mapy?

    Witam.Mam pytanie odnośnie map Bieszczad, które polecacie ( które w miare prawdziwie podają czas przejść).
    Bieszczady, mapa Compass - wyd.IX 2008, skala 1: 50000 np. podaje czas przejścia Duszatyn-Chryszczata 1,30
    Bieszczady, mapa wyd. Sygnatura - wyd. 2007/08, skala 1: 75 000 a ta mapa podaje ponad 2h , planuje powoli wyprawę w Bieszczady i chciałbym
    choć orientacyjnie wiedziec ile czasu potrzebuje na przejście danego odcinka.Jeśli doda się te różnice to w ciągu całego dnia wędrówki wychodzą dość znaczne różnice.Liczę na wyrozumiałość i pomoc.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Jakie mapy?

    Cytat Zamieszczone przez socrates Zobacz posta
    Witam.Mam pytanie odnośnie map Bieszczad, które polecacie ( które w miare prawdziwie podają czas przejść).
    Bieszczady, mapa Compass - wyd.IX 2008, skala 1: 50000 np. podaje czas przejścia Duszatyn-Chryszczata 1,30
    Bieszczady, mapa wyd. Sygnatura - wyd. 2007/08, skala 1: 75 000 a ta mapa podaje ponad 2h , planuje powoli wyprawę w Bieszczady i chciałbym...
    a mapa Bieszczady W Krukara wyd.Ruthenus skala 1:60 000 podaje 2h ...wybieraj , a to i tak +/- zależy od Ciebie.
    Czas rzecz względna, to są wartości orientacyjne,liczy się dla średniej prędkości piechura w górach 4 km/h + przerwy i poprawki na teren, albo i 5 km/h i dlatego są różnice
    Ostatnio edytowane przez joorg ; 20-10-2010 o 18:41
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2010
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Jakie mapy?

    Tak jak kolega polecam mapy W. Krukara, mają zdecydowanie najmniej błędów. A czasy przejść zależą od kondycji i tempa idącego więc nie sugerowałbym się tym co podają mapy tylko intuicją

  4. #4
    socrates
    Guest

    Domyślnie Odp: Jakie mapy?

    Dzięki za odpowiedz mapy juz zamowione:).
    Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące trasy Komańcza-Cisna, około 10h i tu moje pytanie czy jest gdzieś po drodze ( tak w polowie trasy) możliwość noclegu.Myślałem o schronisku w Jablonkach ale czas dojścia podobny. Nie chciałbym razem z żoną przelecieć tego szlaku nie wiedząc nawet gdzie jestem.Potrzebuje czasu na zachwycanie sie widokami i zrobienie kilku fotek, a jesli czas marszu to około 10h to gdzie tu czas na przyjemnosci:).O kondycje nie mam obaw jednak lubie mieć jakiś zapas czasu.Jeśli ktoś może coś zasugerowac odnośnie noclegu to będę wdzięczny.Acha dodam ze jedziemy bez namiotu.
    Pozdrawiam

  5. #5
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Jakie mapy?

    ...za Chiny Ludowe nie dowiemy się z Twoich postów jaką porą roku planujesz przejście. Może dla Ciebie nie ma znaczenia czy zima czy lato, ale jakiej oczekujesz podpowiedzi jeśli ukrywasz tak ważną informację.
    Jeśli bez namiotu to zrobisz mały skrót schodząc z Przełęczy Żebrak na Wolę Michową (nocleg) i drugi dzień możesz urozmaicić kierując się przez Balnicę i Roztoki

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2010
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Jakie mapy?

    niezależnie od pory roku polecam na nocleg Bazę Rabe. Namiot nie potrzebny bo buda stoi otwarta i nocować można zawsze. Zimą nie będzie za gorąco ale na pewno nie zamarzniecie

  7. #7
    socrates
    Guest

    Domyślnie Odp: Jakie mapy?

    Witam.Wielkie dzieki za Rabe, w takim wlasnie miejscu szukalem noclegu.
    Pozdrowienia

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Sylwek74
    Na forum od
    04.2010
    Rodem z
    Nowa Huta k/ Krakowa
    Postów
    311

    Domyślnie Odp: Jakie mapy?

    A ja przerobiłem ze 3 mapy, jestem od niedawna na forum po Biesach i innych Górach już jakiś czas ale dzięki poradą Forumowiczów nabyłem mapę Krukara i pewne "sprawy" zmieniły postać rzeczy... A co do czasów przejścia to a propos Biesów to tylko czasem się przydają............................... Bądź pozdrowony
    Easy rider tylko na piechotę...

  9. #9
    Pyska
    Guest

    Domyślnie Odp: Jakie mapy?

    Czy mapa W.Krukara ma oznaczone trasy rowerowe?

  10. #10
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Jakie mapy?

    Cytat Zamieszczone przez Pyska Zobacz posta
    Czy mapa W.Krukara ma oznaczone trasy rowerowe?
    Mam wydanie III (2007/2008 ) i na tej mapie nie ma oznaczonych tras rowerowych ale drogi są oznaczone dobrze, i te asfaltowe, i stokówki, i te z płyt betonowych. Wg legendy jest rozróżnienie na drogi krajowe, wojewódzkie, inne asfaltowe lub utwardzone oraz gruntowe. Wydaje mi się, że mając tą mapkę ułożenie sobie trasy nie jest jakąś nadzwyczajną umiejętnością.
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Jakie są drogi w Bieszczadach
    Przez tarnobrzeżanka w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-12-2010, 14:37
  2. Katalog: Mapy 1945 - 1989, Dział: Mapy turystyczne
    Przez marekm w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-01-2008, 07:53
  3. W jakie góry
    Przez petro w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-02-2007, 12:27
  4. Katalog: Mapy 1945 - 1989, Dział:Mapy krajoznawczo-samochod
    Przez marekm w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-10-2005, 22:13
  5. jakie nosidelko dla dwulatka?
    Przez jestynka w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-06-2004, 14:46

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •