Strona 3 z 30 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 13 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 296

Wątek: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

  1. #21
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Cytat Zamieszczone przez skyrafal Zobacz posta
    [...]

    żeby utrzymac w ryzach społeczeństwo jest potrzebny bat. jest to właśnie generowanie takich lęków społecznych jak widmo niskiej emerytury, terroryści, przepowiednie Nostradamusa czy efekt cieplarniany, który okazał się zwykłym bajerem.
    Na mnie żaden "bat" nie robi wrażenia! Sądzę, że dla wielu również nie! To jest, kolego kwestia świadomości i wyboru.

    Cytat Zamieszczone przez skyrafal Zobacz posta
    godząc sie z faktem, że marnotrawimy 27 mld zł i się tym nie w ogóle nie przejmujemy, bo przepieprzamy znacznie więcej oznacza tylko jedno - mamy bardzo bogate społeczeństwo. Takie kraje jak Szwajcaria jeszcze długo nam nie dorównają.
    jeszcze kilka lat i Francuzi, Anglicy, Niemcy, Włosi, Amerykanie i Szwajcarzy będą u nas sprzątac, pracowac budowach i na myjaku

    z resztą to nic nowego, bo kiedyś kiedyś polscy magnaci zatrudniali niemiecką piechotę, włoskich architektów i malarzy, Prusy płaciły nam lenno (taki haracz za ochronę), Tatarzy klękali przed polskimi królami , a polskie dwory były spokrewnione z dworami w całej Europie
    natomiast Polacy trzęśli polityką ówczesnej Europy, bawili się na polowaniach i wyrywali "zachodnie" laski na majątki.
    Super! Szkoda, że nie żyłem w tamtych czasach (głównie z powodu tych "zachodnich" lasek! Chociaż... dziś też ich sporo, zwłaszcza ze "wschodu", więc nic straconego)

  2. #22
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Cytat Zamieszczone przez WojtekR Zobacz posta
    Super! Szkoda, że nie żyłem w tamtych czasach (głównie z powodu tych "zachodnich" lasek! Chociaż... dziś też ich sporo, zwłaszcza ze "wschodu", więc nic straconego)
    No i jakie piękne!te ze wschodu oczywiście.
    ;-))))
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  3. #23
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2009
    Postów
    269

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    o SG nie bedziemy się spierali, bo i tak nie mamy na to wpływu, a każdy ma swoje zdanie na ten temat.

    ważniejsze dla nas są te emerytury - demografia nie jest problemem, bo Kolego VM każdy pracujący składa pieniądze na swoim "osobistym koncie". więc gdy przechodzisz na emeryturę to pobierasz pieniądze z tego co kazali Ci "na siłę" odłożyc.

    problem leży gdzie indziej, a mianowicie w o zgrozo w demokracji.
    zobacz - gdy cała władza w Polsce zmienia się co kilka lat to mamy do czynienia z taką oto sytuacją - puki rządzimy róbmy przekręty, bierzmy ile się da i dojmy obywateli udajac że nic się nie dzieje. o pusty skarb niech się martwi opozycja która obejmie władzę po kolejnych wyborach. będą na nas pyskowali, to nic, bo my mamy już worki pieniędzy, a on podskakują z pustymi torbami. więc biorą też z systemu ubezpieczeń społecznych. gdyby nie brali to ZUS nie miałby szans na 1zł długu, bo znacznie więcej do niego wpływa niż wypływa. nawet gdyby w Polsce było 100 osób płacących składki i 10 milionów emerytów, bo każdy z tych 10mln emerytów dostaje emeryturę ze swoich odłożonych latami pieniędzy. ale to też nieważne

    ważne co możemy zrobic ? np. przejsc na KRUS, a zaoszczędzone pieniądze inwestowac po swojemu i odkładac na emeryturę. po 35 latach będziemy mieli duuuużo kasy i nie trzeba będzie się martwic o waloryzacje i inne problemy z którymi zmaga się dziś przeciętny emeryt. ok. 100zł miesięcznie na niby emeryturę to jeszcze nie jest tak źle.

  4. #24
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Cytat Zamieszczone przez skyrafal Zobacz posta
    ważniejsze dla nas są te emerytury - demografia nie jest problemem, bo Kolego VM każdy pracujący składa pieniądze na swoim "osobistym koncie". więc gdy przechodzisz na emeryturę to pobierasz pieniądze z tego co kazali Ci "na siłę" odłożyc.
    .
    To nie VM a ja pisałam, i Ty naprawdę wierzysz w to, że masz coś na swoim osobistym koncie z w ZUSie???
    Choć 1 złotóweczkę???
    Wirtualną i owszem, ale to co mnie w tym miesiącu ZUS zabiera natychmiast wypłaca obecnym emerytom.
    ZUS na kontach nie ma prawdziwych pieniędzy. One są wydawane na zaspokojenie tego co musi wypłacić.
    To jest system piramidy argentyńskiej.
    Ale jak wierzysz w to, że maksymalnie w 2020 się to nie zawali to ja Ci zazdroszczę;-)bo ZUS już w tej chwili bierze miliardy, żeby domknąć budżet. Ale już za chwilę kolejne roczniki będą przechodziły na emerytury, a w 2020 odchodzi powojenny baby boom.
    Wojsko przy nim to naprawdę pryszcz.
    Za chwilę skończą się unijne dotacje, prąd już mamy jeden z najdroższych, a będzie drożej bo limity CO2, gaz właśnie podpisaliśmy umowę na droższy niż cena rynkowa gaz, koszty pracy olbrzymie. Wymieniać można by w nieskończoność.
    Z jednej strony OK, piz** to się ludzie obudzą w końcu, ale szkoda mi Polski, bo to mój kraj.
    czemu my się zawsze musimy uczyć na swoich błędach, a nie na błędach innych?
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  5. #25
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2009
    Postów
    269

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    oczywiście, że tej kasy nie ma i to właśnie napisałem. trzeba dokładnie przeczytac.
    ale nawet gdyby na cały zus spadła bomba atomowa i wyparowały pieniądze to każdy z nas ma jeszcze Boga i przykazania, między innymi - czcij ojca i matkę.
    więc tak naprawdę perspektywy ubóstwa na starośc powinni bac się przede wszystkim ci co dziś krzyczą, że Boga nie ma, przykazania to średniowiecze, a księża tylko z nas doją.

    przecież jeszcze 100 lat temu nie było czegoś takiego jak ubezpieczenia społeczne i emerytalne. ale jakoś dzieci które dostały od rodziców wiarę i zasady moralne nie wyrzucały rodziców na bruk i nie podawały im na starośc trucizny i nie krzyczały za legalizacją prawa na bezkarne aborcje czy dobijanie staruszków, prawda ?

    to jest właśnie to - nikt nie chciałby się znaleśc na miejscu wyskrobywanego dziecka ani mieszkac w domu starców między obcymi ani byc dobitym przez własne dzieci, bo dziadek czy babcia stał się niewygodnym "meblem".
    poglądy zmieniają się gdy nas to zaczyna dotyczyc - np. w słynnej Holandii katoliccy lekarze przeżywają bum, bo starsi ludzie boją się chodzic do kogo innego. Idąc do chrześcijańskiego doktora dziadkowie mają 100% pewności, że "nie przepisze" im eutanacji.

    z resztą eutanazja jest wyłącznie po to, żeby ludzie pracując płacili 35 lat na ZUS, a potem jak najkrócej (a więc najmniej) z niego pobierali w postaci emerytur. proste jak drut.

  6. #26
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    No tu się z Tobą zgodzę. Gdybyśmy postępowali zgodnie z Biblią nie byłoby tych wszystkich problemów.
    Ale nie postępujemy, i jako naród,i jako jednostki.
    I mamy co mamy.
    A wracając do tematu przejścia z Ukrainą...to tak jak już pisałam, nie ma opcji samo przejście turystyczne (dziękczynna ukłony w stronę UE).
    Więc albo w bonusie z samochodami, albo nic.
    Ja tak mam z bezdomnymi psami-mogą być tylko schroniska, albo nic. Kiedyś były tzw. przytuliska. Teraz ich zakładać nie można, a koszt budowy schroniska przekracza możliwości finansowe gminy, a i kilku razem wziętych. No i problem.
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  7. #27

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    jak już pisałam, nie ma opcji samo przejście turystyczne (dziękczynna ukłony w stronę UE).
    Więc albo w bonusie z samochodami, albo nic.
    Krysiu, widzę, że lubisz ciągle powtarzać plotki i tworzyć mity o UE.

  8. #28
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Tak?
    to pokaż mi jedno przejście TYLKO piesze na granicy Unii.
    Jest ona bardzo długa, znasz jedno?
    TYLKO piesze podkreślam

    edit:
    to pewnie pod kątem tych PIESZYCH wyremontowano swego czasu drogę do Wołosatego, żeby idąc nie wpadali w dziury;-))))))
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  9. #29
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Tak czy siak mam nadzieję, że nigdy takowe przejście jakie by nie było to nie powstanie.
    I klapkowicze pozostaną w naszych górkach.
    Bo chcącemu pojechać żadna Medyka nie jest straszna, a wręcz jest to swego rodzaju przygoda. Przynajmniej dla mnie;-)
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  10. #30

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    Tak?
    to pokaż mi jedno przejście TYLKO piesze na granicy Unii.
    Jest ona bardzo długa, znasz jedno?
    TYLKO piesze podkreślam
    Proszę bardzo. Na stronie Ukraińskie przejścia graniczne widzę np: Przejście graniczne Mali Selmency

    Przejście graniczne Mali Selmency - to międzynarodowe ukraińsko-słowackie piesze i rowerowe przejście graniczne, położone w rejonie użhorodzkim obwodu zakarpackiego.
    Czy ktoś z forumowiczów tam był i może to potwierdzić ?

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    to pewnie pod kątem tych PIESZYCH wyremontowano swego czasu drogę do Wołosatego, żeby idąc nie wpadali w dziury;-))))))
    Z faktu wyremontowania drogi do Wołasatego wynika wniosek, że UE zabrania tworzenia przejść granicznych tylko dla pieszych ???

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Trasa i przejścia graniczne
    Przez efes w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-07-2009, 23:27
  2. Przejścia graniczne
    Przez marex w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 02-06-2009, 13:53
  3. Przejście graniczne
    Przez llukas1981 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-06-2007, 20:04
  4. Przejścia graniczne
    Przez reniula w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-06-2006, 12:51
  5. Jeżeli nie nowy szlak, to może nowe przejście na Ukrainę...?
    Przez WojtekR w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-03-2005, 12:59

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •