Strona 7 z 30 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 17 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 296

Wątek: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

  1. #61
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2009
    Postów
    269

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    WojtekR, po pierwsze jak widzisz wybory nic nie zmieniają. dlaczego ? dlatego, że politycy za nic nie odpowiadają, a powinni i to przede wszystkim swoim majątkiem. zrobiliście dziurę budżetową - konfiskujemy majątki ministrów, posłów, senatorów itd itd
    jeśli masz firmę i narobisz długów to z kogo ściagają ? z Ciebie. natomiast jeśli jesteś ministrem czy premierem to za Twoje błędy płacą podatnicy.
    to taka drobna różnica.

    przejścia graniczne, drogi, kanalizacja, wodociągi itd. - Kolego, a kto nam finansował np. budowę bieszczadzkich pętli i hydroelektrownie Solina i Myczkowce ? UE czy sami Polacy ?? 20 lat po wojnie jeszcze UE nie było. chyba nie powiesz, że to radzieccy towarzysze dziadka mroza przysłali z workiem pieniędzy.

    wg Twojego i nie tylko Twojego myślenia na dzień dzisiejszy taka inwestycja bez środków UE jest po prostu niemozliwa . ale jakoś ją zrobiono

    myślmy samodzielnie, a nie powtarzajmy za telewizorem

  2. #62
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Cytat Zamieszczone przez skyrafal Zobacz posta
    myślmy samodzielnie, a nie powtarzajmy za telewizorem
    nie wiesz jeszcze ze "wszystko co mamy zawdzieczamy UE!!"

    zewszad nas tym sloganem i podobnymi karmia... a ludzie jak barany - chodza i powtarzaja... a jaka indoktrynacje prounijna w szkolach teraz robia- az sie slabo robi jak mi kolezanki opowiadaja...

    a powiedz ze jestes przeciw to od razu jestes wrog nr 1 i by cie zlinczowali...
    Ostatnio edytowane przez buba ; 02-11-2010 o 20:56
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  3. #63
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Barany???LEMINGI!!!
    PS-pieniążki unijne to nie są jakaż cudowna manna z nieba, to są nasze pieniążki wpierw wpłacone do Brukseli, a potem wracają jako unijne.
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  4. #64
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Cytat Zamieszczone przez skyrafal Zobacz posta
    [...]
    przejścia graniczne, drogi, kanalizacja, wodociągi itd. - Kolego, a kto nam finansował np. budowę bieszczadzkich pętli i hydroelektrownie Solina i Myczkowce ? UE czy sami Polacy ?? 20 lat po wojnie jeszcze UE nie było. chyba nie powiesz, że to radzieccy towarzysze dziadka mroza przysłali z workiem pieniędzy.

    myślmy samodzielnie, a nie powtarzajmy za telewizorem
    Obejrzyj "Chudego i innych", "Człowieka z marmuru" - to się dowiesz jak wyglądała budowa "sztandarowych inwestycji socjalizmu" (łatwiej ci będzie zrozumieć, bo to obrazki). Chcesz do takich praktyk wrócić?
    Poza tym gratuluję ci samodzielnego myślenia ... pod dyktando jednej z eurosceptycznych partii i jej wodza... . Ręce opadają...
    Ostatnio edytowane przez WojtekR ; 02-11-2010 o 21:42 Powód: uzupełnienie tekstu

  5. #65
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Ale spamujecie:) Marcowego tu nie było?:P
    Dajcie spokój tej nieszczęsnej UE. Ja mam o niej zdanie proste: im się tusza bardziej zwiększa, tym bardziej spada ruchliwość itd. Aż do zawału. A co do przejść - marzy mi się przejście na przeł. Użockiej dla pieszochodów z rukzakami. Ale nikt takiego nie ustanowi, bo gdzie tu jakiś splendor dla politykierów? I to jest potworny problem. Wymyślcie ideologię, którą łykną politycy, a która uzasadni (nawet całkowicie demagogicznie) przejście j.w.
    Dla mnie jest rzeczą nienormalną, że muszę z Grobu Hrabini dymać do pobliskiej stacji w Siankach 1,5 doby na około dwóch powiatów. I przejścia bardziej na północ mało wg mnie zmienią, bo będą nakierowane na samochodziarzy. Rukzaki nadal będą skazane na włóczęgę z dala od gór, wyczekiwanie godzinami na okazje, szybkie połączenia za niecałe 5 godzin w zadupiach ukraińskich itp. A było kiedyś jak było - w ciągu 4 dni marszu osiągano Gorgany;> z okolic UG:D Może bym wlókł się i 6 dni w tym samym celu. Ale górami, a nie pojezdami i marszrutkami. Dla mnie cenny stał się czas. Mam go cholernie mało na wyprawy na wschód i żal mi tyłek ściska, gdy przypomnę sobie zabójcze tempo podróżowania po UA. Jestem za przejściami turystycznymi, pieszymi, nawet w rezerwatach ścisłych BdPN-u;>
    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  6. #66
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Derty, i to by było na tyle...
    Pozdrowaśki dla ciebie

  7. #67
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    Barany???LEMINGI!!!
    .
    sorki, moj błąd! masz racje- to lepiej pasuje
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  8. #68
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    . Dla mnie cenny stał się czas. Mam go cholernie mało na wyprawy na wschód i żal mi tyłek ściska, gdy przypomnę sobie zabójcze tempo podróżowania po UA.
    mnie to najbardziej dobija tempo podrozowania przez polske w strone ukrainy- pociag z olawy jedzie 9 godzin do przemysla :(
    i to kiedys slyszalam dobre powiedzenie ze "pociagi powinny byc albo klimatyczne albo szybkie i wygodne" a nasze niestety nie sa ani takie ani takie...

    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    Rukzaki nadal będą skazane na włóczęgę z dala od gór, wyczekiwanie godzinami na okazje, szybkie połączenia za niecałe 5 godzin w zadupiach ukraińskich itp.
    no to rzeczywiscie moze byc problem dla tych , ktorzy na ukraine jada tylko i wylacznie dla gor a wioski, marszrutki, stopy sa tylko srodkiem na dostanie sie ku gorom..przykrym i powolnym srodkiem...wtedy serio duzo czasu mozna uznac za stracony..

    tacy jak ja maja sie lepiej- bo wloczega czy z dala od gor czy z bliska jest taka sama radosna wloczega byle tylko byc juz na ukrainie- uraczyc oko wioskami, podniebienie kwasem a nos zapachem gruzawikowej benzyny
    Ostatnio edytowane przez buba ; 02-11-2010 o 22:08
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  9. #69
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Derty chcieć to móc.
    Jakbyś tylko chciał to byś wyjechał sobie i na 2 dni w Gorgany.
    Ale chcieć, trzeba chcieć!!!
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  10. #70
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    no to rzeczywiscie moze byc problem dla tych , ktorzy na ukraine jada tylko i wylacznie dla gor a wioski, marszrutki, stopy sa tylko srodkiem na dostanie sie ku gorom..przykrym i powolnym srodkiem...

    tacy jak ja maja sie lepiej- bo wloczega czy z dala od gor czy z bliska jest taka sama radosna wloczega byle tylko byc juz na ukrainie
    hmmm z tym powolnym to chyba nie tak.
    Ja w niecałą dobę dostałam się z Olsztyna do Ust Czornej w lecie, z czego jednak większość czasu to podróż do polskiej granicy. A na Ukrainie nawet zdążyłam 3h piwko we Lwowie zaliczyć.
    Reszta odbyła się bardzo płynnie;-)))
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Trasa i przejścia graniczne
    Przez efes w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-07-2009, 22:27
  2. Przejścia graniczne
    Przez marex w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 02-06-2009, 12:53
  3. Przejście graniczne
    Przez llukas1981 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-06-2007, 19:04
  4. Przejścia graniczne
    Przez reniula w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-06-2006, 11:51
  5. Jeżeli nie nowy szlak, to może nowe przejście na Ukrainę...?
    Przez WojtekR w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-03-2005, 11:59

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •