Strona 6 z 30 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 16 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 296

Wątek: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

  1. #51
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    I puścili;-)
    a niektórych z lekko odklejającą się fotką nie ha ha ha.
    No, ale tak serio to musiało być niesamowite przeżycie!
    puscili choc nazwisko bylo mocno nieczytelne a i kartek policzyc sie nie dalo bo sie tak posklejaly. Ale poparcie kilkudziesieciu osob zrobilo swoje ale nie ukrywam ze troche mialam stracha jak mnie odstawili na bok z kolejki...

    a na koniec jeszcze dostalam w prezencie od jednej mrowki dwie flaszki- takie bylo zamieszanie na odprawie ze goscia wogole nie sprawdzili i przeniosl prawie dwadziescia flaszek
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  2. #52
    Bieszczadnik Awatar wtak
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    nie tak daleko Gór
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Ale fajne opowieści . Tylko mało piszecie o budowie nowych przejść.
    pozdrówka :-)

  3. #53
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    [...]
    jezeli podchodzic do tych ludzi jak do zapijaczonego chamskiego bydla to i oni do ciebie w ten sam sposob beda podchodzic... myslisz ze oni nie widza ze turysta stojacy w kolejce sie wywyzsza, uwaza za cos lepszego a nimi pogradza? wyraznie to widac... wiele razy bylam swiadkiem jak jakis koles uwazal ze on turysta wiec ma prawo wbic sie przed kolejke czy rzucac niewybredne uwagi.. wiec nic dziwnego ze potem "mrowki" sie zmawialy zeby przycisnac cwaniaczka do barierki czy wypchnac calkowicie poza kolejke
    A jesli z przemytnikami porozmawiac jak z ludzmi, pomoc babci przeniesc torbe nad barierka a innym babkom potrzymac sufit pociagu jak do srodka ładuja flaszki --od razu "pieklo" zaczyna wygladac troche inaczej.. wiele razy te "chamy i debile" pomagali mi przeniesc plecak przez waskie gardla, czestowali cukierkami, batonikami czy wodka nie wspominajac juz o akcji jak cala przemytnicza gromadka postawila sie ze zrobia okupacje budki jak straznik nie przepusci diewuszki z plecakiem.. to wtedy jak mialam spory problem jak mi zalalo w gorach paszport ze stal sie mocno nieczytelny...

    jest takie powiedzenie "usmiechnij sie do swiata a on usmiechnie sie do ciebie" i przewaznie to dziala w wiekszosci okolicznosci...
    Dzięki Buba za nauki... Następnym razem, o ile się zdecyduję, tak zrobię! Przeniosę przez granicę wszystko, o co poproszą! Nawet zapłacę karę za nie swoją "kontrabandę" ... i będę się do nich uśmiechał! Może dostanę cukiereczka lub batonika

  4. #54
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Cytat Zamieszczone przez wtak Zobacz posta
    Ale fajne opowieści . Tylko mało piszecie o budowie nowych przejść.
    Dokładnie! Chociaż jakiś związek z tematem jest: cukierkowo - pijacki

  5. #55
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Skyrafal, proszę, bez demagogii. Każdy wybiera sobie życie, jakie chce. Jedni ciężko pracują, uczą się, wykorzystują swoje zdolności, chcą przede wszystkim coś osiągnąć - inni nie! Przeczytaj o "drodze Andrzeja Radka do szkoły" w "Syzyfowych parcach" i nie włączaj do tego polityki. A skoro nie widzisz, że to dzięki funduszom UE ludzie na wsi mają lepsze drogi, chodniki, oświetlenie, wodę, kanalizację itp. to twoja sprawa. Jeżeli ci się nie podoba rząd, masz możliwość już w przyszłym roku, by go zmienić. Jeżeli uważasz, że w gminie coś jest nie tak, wystarczy żebyś poszedł na wybory. A jeżeli i to cię nie zadowoli, no cóż, pozostaje emigracja - tam to dopiero jest jak w raju!
    Sorry za pouczenia ... i wróćmy do zasadniczego tematu wątku

  6. #56
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    jezeli podchodzic do tych ludzi jak do zapijaczonego chamskiego bydla to i oni do ciebie w ten sam sposob beda podchodzic... myslisz ze oni nie widza ze turysta stojacy w kolejce sie wywyzsza, uwaza za cos lepszego a nimi pogradza? wyraznie to widac... wiele razy bylam swiadkiem jak jakis koles uwazal ze on turysta wiec ma prawo wbic sie przed kolejke czy rzucac niewybredne uwagi.. wiec nic dziwnego ze potem "mrowki" sie zmawialy zeby przycisnac cwaniaczka do barierki czy wypchnac calkowicie poza kolejke

    jest takie powiedzenie "usmiechnij sie do swiata a on usmiechnie sie do ciebie" i przewaznie to dziala w wiekszosci okolicznosci...
    Ogólnie to się z tym zgadzam, ale jednak są wyjątki.
    W kolejce do polskiego przejścia w Medyce od strony ukraińskiej (ponad 2,5 roku temu) stało sobie grzecznie około 100 osób i ja też stałam z plecakiem, mile konwersowałam, ludzie byli dla siebie uprzejmi.
    Jednak za każdym razem (a przekraczałam tą granicę z 5 lub 6 razy w takich warunkach) pojawiała się ekipa około 10 dość mocno pijanych byczków, którzy odchylali boczną siatkę i ryli się bez kolejki, rozpychało się łokciami, zdarzyło się że nawet przewrócili jakieś kobiety.
    Wszyscy stali wyjątkowo potulnie, tylko ja jedna się odezwałam coś w stylu "gdzie się pan tu pcha", na co facet bez słowa mnie z całej siły odepchnął i wrył się do przodu (widziała to obsługa przejścia i nie zareagowała, natomiast zareagowali wtedy kiedy popchnięta przez takiego gościa koleżanka upadła, odesłali ją na koniec kolejki).
    Nie wiem dlaczego ta reszta była taka potulna - czy ci faceci to była jakaś miejscowa mafia ?

    Takie przeżycia na prawdę nie były specjalnie przyjemne i bardzo się cieszę, że się to skończyło.

    Wcześniej aby ci ludzie nie odchylali siatki zrobiono takie dosłownie jakby klatki, gdzie wszyscy musieli stać bezpośrednio przed wejściem do budynku, dosłownie jak zwierzęta.

    Bardzo się cieszę, że to się skończyło i od dwóch lat jest normalnie.

    Pozdrowienia

    Basia

  7. #57

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Wcześniej aby ci ludzie nie odchylali siatki zrobiono takie dosłownie jakby klatki, gdzie wszyscy musieli stać bezpośrednio przed wejściem do budynku, dosłownie jak zwierzęta.
    Ale za to klimat był taki, że niektórzy mogą go dzisiaj z nostalgią wspominać.

  8. #58
    Bieszczadnik Awatar wtak
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    nie tak daleko Gór
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    6 stron, a ty nadal ani zdjęcia z projektowanych przejść
    pozdrówka :-)

  9. #59
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Sorki za opowieści nie na temat;-)
    Jako zadośćuczynienie poszperałam w necie, niestety niewiele tego i nic nowego.

    Zaczynając od północy: przejście graniczne Dołhobyczów-Uhrynów, w czerwcu 09 wygrany przetarg, w trakcie budowy, przewidywane zakończenie na 2012;
    Budomierz-Hruszew rozpoczęto budowę 31.05.10, zakończenie oczywiście na Euro (pierwsze rozmowy 198
    Malhowice – Niżankowice w trakcie rozmów.
    Im dalej na południe tym (tym bardziej w las) i mniej konkretów, zamiast przejścia granicznego Smolnik-Boberka propozycja Michniowiec-Mszaniec (czy też Bystre-Mszaniec, albo oba z Łopuszanką); natomiast najmniej prawdopodobne Wołosate-Łubnia (strefa ochrony ścisłej BdPN).
    Fotek nie posiadam, na żywo nie widziałam, ale jeśli miałoby się coś dziać w terenie, to najpierw powinna być w necie wiadomość o przetargu na wykonanie, chyba.



  10. #60
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Cytat Zamieszczone przez maciejka Zobacz posta
    Malhowice – Niżankowice w trakcie rozmów.
    To bardzo optymistyczna wersja: w prasie lokalnej pojawiały się kilka razy informacje, że mówi tylko strona polska. Ukraińskie władze centralne, pomimo poparcia projektu na szczeblu samorządowym, milczą.

    Poniżej fragment odpowiedzi na jedną z interpelacji poselskich w tej sprawie.

    Cytat Zamieszczone przez http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/3B2B009F
    Odpowiedź sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - z upoważnienia ministra -
    na zapytanie nr 7528
    w sprawie budowy drogowego przejścia granicznego Malhowice - Niżankowice

    Szanowny Panie Marszałku! W odpowiedzi na zapytanie posła Marka Rząsy w sprawie budowy drogowego przejścia granicznego Malhowice -Niżankowice przedstawiam następujące informacje.

    Stanowisko rządu Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie utworzenia przejścia granicznego Malhowice - Niżankowice pozostaje niezmienne. Strona polska podtrzymuje wolę zawarcia porozumienia ze stroną ukraińską w przedmiotowej kwestii, zaproponowanego w nocie nr DPT.I 2265-38-2006/SW/80 z dnia 22 marca 2007 r. W dniu 3 lipca 2007 r. strona ukraińska poinformowała w nocie nr 640/36-011-2861, iż odpowiedź na notę polską zostanie przekazana po zakończeniu uzgodnień wewnętrznych. Do dnia dzisiejszego strona ukraińska nie udzieliła odpowiedzi na przedmiotową notę polską.

    [...]

    Z wyrazami szacunku
    Sekretarz stanu
    Jan Borkowski
    Warszawa, dnia 17 sierpnia 2010 r.
    Czterech panów B.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Trasa i przejścia graniczne
    Przez efes w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-07-2009, 22:27
  2. Przejścia graniczne
    Przez marex w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 02-06-2009, 12:53
  3. Przejście graniczne
    Przez llukas1981 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-06-2007, 19:04
  4. Przejścia graniczne
    Przez reniula w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-06-2006, 11:51
  5. Jeżeli nie nowy szlak, to może nowe przejście na Ukrainę...?
    Przez WojtekR w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-03-2005, 11:59

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •