Strona 27 z 30 PierwszyPierwszy ... 17 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 296

Wątek: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

  1. #261
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Ale to było powiązane z granicami.
    Świat bez granic będzie istniał dopiero w niebie.
    A jak one są fascynujące i jak się zmieniają to wystarczy trochę popatrzeć w książki historyczne. Raz są, raz ich nie ma i tak cały czas.
    Teraz np. na terenie części Europy nie ma, ale będą. Najnormalniejsza kolej rzeczy.
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  2. #262
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Cytat Zamieszczone przez WojtekR Zobacz posta
    6. Co do cieszenia się z "okolicy słabo skażonej cywilizacją": zarówno na Ukrainie, jak i w Polsce, co sam doskonale wiesz i opowiadałeś podczas naszego spotkania, są takie miejsca i bardzo się z nich cieszę!!! Oby istniały jak najdłużej! Ale to też nie znaczy, że dojazd tam ma być długi, upierdliwy, okrężną drogą i z wątpliwymi przygodami na granicy. .
    ale niektorzy jakos nie potrafia zrozumiec ze miejsca latwo i wygodnie dostepne, ciekawe i rozreklamowane, ktore zaczyna odwiedzac tysiace turystow z grubym portfelem nie bedzie "slabo skazone cywilizacja". Proste jak cep: " latwo dostepne- lemingi włażą i zadeptują, trudno dostepne- nie włażą"

    wiec opowiadanie ze sie czlowiek cieszy z istnienia takich miejsc i chce aby istnialy jak najdluzej, a z drugiej strony sie domaga wszelakich udogodnien po drodze- to jakis paradoks!!! w stylu "plywanie w jeziorze jest przyjemne byle sie tylko nie pomoczyc"
    Ostatnio edytowane przez buba ; 26-11-2010 o 10:38
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  3. #263
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    ale niektorzy jakos nie potrafia zrozumiec ze miejsca latwo i wygodnie dostepne, ciekawe i rozreklamowane, ktore zaczyna odwiedzac tysiace turystow z grubym portfelem nie bedzie "slabo skazone cywilizacja". Proste jak cep: " latwo dostepne- lemingi włażą i zadeptują, trudno dostepne- nie włażą"

    wiec opowiadanie ze sie czlowiek cieszy z istnienia takich miejsc i chce aby istnialy jak najdluzej, a z drugiej strony sie domaga wszelakich udogodnien po drodze- to jakis paradoks!!! w stylu "plywanie w jeziorze jest przyjemne byle sie tylko nie pomoczyc"

  4. #264
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    Ale to było powiązane z granicami.
    Świat bez granic będzie istniał dopiero w niebie.
    A jak one są fascynujące i jak się zmieniają to wystarczy trochę popatrzeć w książki historyczne. Raz są, raz ich nie ma i tak cały czas.
    Teraz np. na terenie części Europy nie ma, ale będą. Najnormalniejsza kolej rzeczy.
    Jest takie przysłowie o nadziei...

  5. #265

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Ale sprowadzanie granic tylko do kwestii turystyki jest moim zdaniem zwykłym egoizmem.

    Moja praca polega na tym, że muszę regularnie podróżować między Kijowem, Krakowem a Bratysławą. I bynajmniej nie w celach przemytniczych. Dla zasady wjeżdżając do Polski nie mam ze sobą ani jednej paczki papierosów, choć mógłbym legalnie wziąć dwie i je sprzedać. I co ja mam powiedzieć? Czy chcielibyście mieć takie utrudnienia w codziennym życiu? Proszę bardzo, proszę sobie wyobrazić, że żyjecie w Gdyni a pracujecie w Gdańsku, a między Sopotem a Gdynią jest granica państwowa tak upierdliwa i patologiczna, jak granica polsko-ukraińska dzisiaj.

  6. #266
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Cytat Zamieszczone przez vovk Zobacz posta
    Ale sprowadzanie granic tylko do kwestii turystyki jest moim zdaniem zwykłym egoizmem.

    Moja praca polega na tym, że muszę regularnie podróżować między Kijowem, Krakowem a Bratysławą. I bynajmniej nie w celach przemytniczych. Dla zasady wjeżdżając do Polski nie mam ze sobą ani jednej paczki papierosów, choć mógłbym legalnie wziąć dwie i je sprzedać. I co ja mam powiedzieć? Czy chcielibyście mieć takie utrudnienia w codziennym życiu? Proszę bardzo, proszę sobie wyobrazić, że żyjecie w Gdyni a pracujecie w Gdańsku, a między Sopotem a Gdynią jest granica państwowa tak upierdliwa i patologiczna, jak granica polsko-ukraińska dzisiaj.
    vovk- ja twoje stanowisko i podejscie do sprawy w pelni rozumiem- oceniasz to z perspektywy straconego czasu i swojego zarobku..

    trudniej mi zrozumiec tych co jezdza turystycznie pare razy do roku (i jada z wyboru na ukraine, nikt im nie kaze akurat TAM jechac, w europie jest wiele krajow) i jak musza postac na granicy czy przejechac dziurawa droga to jest wielkie "olaboga" i darcie szat
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  7. #267
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    [...]

    trudniej mi zrozumiec tych co jezdza turystycznie pare razy do roku (i jada z wyboru na ukraine, nikt im nie kaze akurat TAM jechac, w europie jest wiele krajow) i jak musza postac na granicy czy przejechac dziurawa droga to jest wielkie "olaboga" i darcie szat
    Widzisz teraz z czym nie możesz sobie poradzić... Masz więc nad czym pracować!
    Poza tym to darcie szat jest tylko w twojej wyobraźni.
    Kiedy ks. J. Tischner był już chory i bardzo cierpiał, ktoś go zapytał: czy cierpienie uszlachetnia? Odpisał (bo już nie mógł mówić): "Nie! Nie uszlachetnia..." Dlatego bez potrzeby i ochoty nie katuję się, jak już wcześniej napisałem, np. jeżdżąc z Warszawy w Bieszczady przez Szczecin
    PS. A tak w ogóle, czy pozwolisz mi mieć inne zdanie niż ty?
    Ostatnio edytowane przez WojtekR ; 27-11-2010 o 01:23

  8. #268
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Cytat Zamieszczone przez WojtekR Zobacz posta
    PS. A tak w ogóle, czy pozwolisz mi mieć inne zdanie niż ty?
    jasne :) a ty wogole zważasz na moje pozwolenia?
    to ze sie z kims dyskutuje to nie znaczy ze mu sie nie pozwala miec wlasnego zdania :)

    Cytat Zamieszczone przez WojtekR Zobacz posta
    Dlatego bez potrzeby i ochoty nie katuję się, jak już wcześniej napisałem, np. jeżdżąc z Warszawy w Bieszczady przez Szczecin
    czemu to od razu nazywac katowaniem? ile ciekawych miejsc mozna odwiedzic, wpasc na nie przypadkiem na drodze warszawa-szczecin, szczecin -bieszczady!! to moze byc wspaniala podroz!!
    to chyba odwieczny problem wedrowki , czy liczy sie cel czy droga...
    Ostatnio edytowane przez buba ; 27-11-2010 o 06:54
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  9. #269
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    to chyba odwieczny problem wedrowki , czy liczy sie cel czy droga...
    Ano!
    Pięknie napisane!
    Nic dodać nic ująć.
    Ja mam tylko jedną nadzieję, że jak się zestarzeję, to dla mnie nie stanie się ważniejszy cel od drogi. Boję się tego bardzo, gdy tak patrzę po swoich znajomych (i nie tylko).
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  10. #270
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Nowe przejścia graniczne z Ukrainą w budowie

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    to chyba odwieczny problem wedrowki , czy liczy sie cel czy droga...
    Ależ cele to tylko przystanki na drodze
    Pozdrav

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Trasa i przejścia graniczne
    Przez efes w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-07-2009, 22:27
  2. Przejścia graniczne
    Przez marex w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 02-06-2009, 12:53
  3. Przejście graniczne
    Przez llukas1981 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-06-2007, 19:04
  4. Przejścia graniczne
    Przez reniula w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-06-2006, 11:51
  5. Jeżeli nie nowy szlak, to może nowe przejście na Ukrainę...?
    Przez WojtekR w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-03-2005, 11:59

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •