Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Tam, gdzie Anioły goriłoczkę piją, czyli wrześniowe wspomnienia z Bieszczadów

  1. #1
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Tam, gdzie Anioły goriłoczkę piją, czyli wrześniowe wspomnienia z Bieszczadów

    Wspomnienie pierwsze

    Do czego w autobusie kibel?

    Za oknem zimny wiatr wymiata gnijące liście, deszcz siąpi drobnymi kroplami, niebo płacze. W kaflaku buzuje wesoło ogień, w głośnikach Beatlesi miękko trzeszcząc śpiewają winylowo
    Half of what I say is meaningless
    But I say it just to reach you, Julia
    A w lodówce chłodzi się piwo. Czego więcej potrzeba, żeby w końcu przeżyć jeszcze raz wrześniowo październikowy pobyt w Bieszczadach?
    Piwa.
    Bo to piwo chłodzi się tylko w mojej głowie. Nie mam dziś w lodówce piwa, ale jeszcze kilka odcinków przed nami, pewnie za którymś razem się trafi.



    Wyjeżdżam. Autobus stoi na stanowisku, a ja jedną nogą mając w autobusie a drugą w Toruniu nucę sobie za Mr Zoob’em Od szczytów gór dzieli nas tylko jeden krok. W końcu zrobiłem ten ostatni krok i pożegnawszy się z Julia jadę do Krakowa.
    Trzy piwa wypite „na dobrą podróż” dały o sobie znać przed Ciechocinkiem, ale od czego w autobusie kibel? Korzystam zgodnie z przeznaczeniem, tylko gdzie tu zapala się to cholerne światło? Z pomocą komórki jakoś daje sobie radę, ale na postoju pytam kierowcę, gdzie uruchamia się światło w kibelku?
    - A jak pan tam wszedł?
    Przecież nie przez okno! Ani po drabinie.
    - To jest otwarty? Andrzej idź zamknąć- mówi do swojego kolegi.
    - Dlaczego, nie można korzystać? -Pytam się.
    -Od tego są takie właśnie postoje, gdzie ja po drodze zrzucę zawartość?
    No tak, logiki odmówić panu kierowcy nie sposób, trochę pokrętnej, ale logiki.


    No to sobie polepszyłem podróż. Co prawda nie piłem alkoholu, to nie samochód Stałego Bywalca, nie miałem dużego parcia na kibel, ale lubię mieć pewien psychiczny luz. Prawda była taka, że nie widziałem, żeby ktoś poza mną z kibelka korzystał, a postój pomiędzy Toruniem a Krakowem był tylko jeden, za Łodzią.



    Kraków, godzina przesiadki na autobus do Leska, zdążę zrobić kilka zdjęć na Rynku Głównym, przywitać się z Piotrusiem Skrzyneckim, który niezmiennie siedzi w Vis a Vis. Specjalnie wgrałem sobie do telefonu Piwnicę pod Baranami , do której przed laty jeździłem bardzo często. Ale jak stąd wyjść! Po latach nieobecność rzeczywistość mnie zaskakuje. Dworzec autobusowy mocno się rozrósł, połączył z kolejowym podziemnym labiryntem , a po środku wypączkowało coś dziwnego. Jakby galeria handlowa. Zamknięta zresztą o tej porze. Zabłądziłem. Ja, który w Krakowie byłem średnio raz w miesiącu nie umiałem wyjść z dworca. Ja, którym błądził tylko na Dworcu Centralnym w Warszawie. Straciłem na wyjście 20 minut, bo ambitnie nie chciałem się pytać o drogę. No i nie poszedłem na Rynek. Ale kilka zdjęć i tak zrobiłem.
    Wracałem, zdawało by się tą samą drogą, przez dworzec kolejowy, ale wtedy ktoś złośliwie schował mi dworzec autobusowy. Odłożyłem honor do plecaka i zapytałem się o dworzec.
    -No tu przecie , nie widzi pan?
    A tu, to wejście na dworzec a nie do czasoprzestrzennego portalu? I pomyśleć, że Kraków był zawsze tak przyjaznym mi miastem.


    Ech, dojechać wreszcie do Leska, gdzie dworzec wygląda na dworzec a kryje tylko jedną tajemnicę: gdzie jest dworcowa toaleta (wiem, ale nie powiem), gdzie zaraz koło dworca jest bistro U Magdy, w którym za jedyne 4 zł. można pocałować pokal pełen złocistego napoju nie martwiąc się, że ktoś zamknie kibel, bo „gdzie ja później zrzucę zawartość”, a do Alfa dwa kroki, ot byle wejść pod górkę.



    Tymczasem autobus (bez kibla!) podjeżdża, wsiadam, jadę. W samo południe powitają mnie Bieszczady.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  2. #2
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Tam, gdzie Anioły goriłoczkę piją, czyli wrześniowe wspomnienia z Bieszczadów

    Ale...
    te 3 smirnoffy to chyba nie zostały wypite na dobrą podróż?choć w sumie niby mniej moczopędne niż piwo to i zrzucać nie ma potrzeby
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  3. #3
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Tam, gdzie Anioły goriłoczkę piją, czyli wrześniowe wspomnienia z Bieszczadów

    Nie, stały przed dworcem, podobnie jak napoje z drugiego zdjęcia. Kraków może i trochę się zmienił, ale w pewnych kwestiach jest Krakowem. Jak za starych dobrych czasów.

  4. #4
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Tam, gdzie Anioły goriłoczkę piją, czyli wrześniowe wspomnienia z Bieszczadów

    Zawsze po takim świetnym początku nie mogę się doczekać ulubionego c.dalszego.

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: Tam, gdzie Anioły goriłoczkę piją, czyli wrześniowe wspomnienia z Bieszczadów

    Cytat Zamieszczone przez Piskal Zobacz posta
    Ech, dojechać wreszcie do Leska, gdzie dworzec wygląda na dworzec a kryje tylko jedną tajemnicę: gdzie jest dworcowa toaleta (wiem, ale nie powiem)
    Jak to gdzie? Wchodzi się przednim wejściem, wychodzi tylnym wyjściem, a gdzieś pomiędzy jest normalny kibel bez żadnych tajemnic.
    Piskal, to ja się nie dziwię, że Ty się stale gubisz.

  6. #6
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Tam, gdzie Anioły goriłoczkę piją, czyli wrześniowe wspomnienia z Bieszczadów

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Zawsze po takim świetnym początku nie mogę się doczekać ulubionego c.dalszego.
    Ja też

  7. #7
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Tam, gdzie Anioły goriłoczkę piją, czyli wrześniowe wspomnienia z Bieszczadów

    Piskalu, bo się wkurzę i przyjadę do Torunia aby prośbą, groźbą i godnościom osobistom wycisnąć z Ciebie tak oczekiwany ciąg dalszy
    Pozdrawiam
    Długi

  8. #8
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Tam, gdzie Anioły goriłoczkę piją, czyli wrześniowe wspomnienia z Bieszczadów

    Zapraszam! Oczywiście z Joasią! A potem wszyscy pojedziemy do Poznania pogonić Bertranda.

    Nie będę robić długich przerw, obiecuję!

  9. #9
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Tam, gdzie Anioły goriłoczkę piją, czyli wrześniowe wspomnienia z Bieszczadów

    Czyli jednak to Piskala te 3 smirnoffy na dobrą podróż i stąd ta przerwa;-))))
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar olatro
    Na forum od
    10.2010
    Rodem z
    Ostrów Wielkopolski
    Postów
    217

    Domyślnie Odp: Tam, gdzie Anioły goriłoczkę piją, czyli wrześniowe wspomnienia z Bieszczadów

    No i? Liczyłam, że już będzie ciąg dalszy...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Tam, gdzie raki zimują
    Przez don Enrico w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 01-04-2013, 12:44
  2. Ognisko na śniegu, czyli lutowe wspomnienia z Bieszczadu. Jeszcze raz po awarii...
    Przez bertrand236 w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 22:34
  3. TAM czyli Turystyczna Awanturka Muzyczna
    Przez dziabka1 w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-10-2008, 11:59
  4. Spotkania wrześniowe
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-09-2007, 14:27
  5. Wrześniowe spotkanie
    Przez kobieta_bieszczadzka w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-09-2006, 00:07

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •