Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Ogormna prośba o pomoc

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Wędrowiec
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    Ciałem Lublin, sercem Bieszczady
    Postów
    136

    Exclamation Ogormna prośba o pomoc

    Witajcie!

    Mam prośbę:
    Poświęćcie 2 - 3 minuty na rozwiązanie ankiety (15 zwięzłych, prostych pytań) pt. " Świadomość społeczna w dziedzinie ochrony przeciwpowodziowej. ". UWAGA - jeżeli po przeczytaniu wcześniejszego zdania chcesz wyłączyć tą stronę, to przejdź do drugiego akapitu i zapoznaj się z jego treścią, może to Cię przekona. Wiem, że temat nie jest porywający, ani interesujący, jednak jest to dosyć poważna kwestia, która moim zdaniem nie jest zbyt często poruszana. Bardzo zależy zależy mi Waszej pomocy, każdy głos się liczy. Badanie wykonuję na własne potrzeby - chcę zebrać trochę danych do przydługiego felietonu, który aktualnie piszę. Siedzę nad nim trzeci dzień, mam 7 stron tekstu, który chciałbym bardzo podeprzeć jakimiś liczbami. Niestety nie mam czasu ani warunków na to, żeby wyjść z wydrukowanymi ankietami i biegać z nimi za ludźmi po mieście.

    Jaki mam cel? Na pewno nie zarobkowy, artykuł docelowo ma znaleźć się w internecie, no chyba, że zgłosi się do mnie jakaś gazeta :D Wiem, że brzmi to trochę nierealnie, ale na prawdę działam z pasji i z chęci zrobienia czegoś pożytecznego.. Temat powodzi dotyczy finansowo wszystkich, nie ważne, czy mieszkają nad rzekami, czy też nie. Kasa z podatków zamiast na inwestycje idzie na naprawę strat popowodziowych. W tym roku to ponad 2 mld euro. To jest ponad 10 000 000 000 zł. Proszę odjąć od tego swoje roczne zarobki, może otworzy trochę oczy kwota jaka jeszcze zostanie. Brzmi to trochę dziwnie, trochę niedorzecznie, bo nie potrafimy sobie wyobrazić tak dużej ilości pieniędzy. Moim zdaniem może być lepiej, ale żeby jakiekolwiek zmiany zaczęły być wprowadzane musicie powiedzieć, co wiecie na temat zabezpieczeń przeciwpowodziowych. Świat naukowy dopiero się rozkręca w tej kwestii i jak na razie działa w dosyć wąskim gronie (może nie cały, ale w większości), ja postanowiłem ruszyć do ludzi. Jeżdżę na różne konferencje i chciałbym zostać takim "łącznikiem", prezentującym na forum naukowym głos społeczeństwa.

    Niektórzy narzekają, że źle się dzieje, że jesteśmy nieprzystosowani, nieprzygotowani itd itp. Klasyczne narzekanie, a za rok znając życie staniemy przed kolejnym zagrożeniem powodziowym. Błędne koło. Jeżeli zależy Wam na zmianach, to mi pomóżcie. Ile ankiet poświęconych tematyce powodzi wypełniliście do tej pory? Obstawiam, że żadnej.. Teraz każdy z Was poświęcając 3 minuty swojego czasu (ja walczę z tym tematem już kilkadziesiąt godzin) może wnieść sporo do tej kwestii. Info o ankiecie umieściłem na kilku forach wczoraj z rana, chciałbym docelowo zebrać przynajmniej 1000 opinii z całego kraju. Aktualnie odpowiadają 2 osoby na godzinę, czyli 1 na 30 minut. Chcąc dojść do tysiąca będę musiał czekać w takim tempie 500 godzin. A biorąc pod uwagę to, że w godzinach 0:00 - 06:00 raczej nikt nie będzie w ankietę zaglądał, czas wydłuży się w nieskończoność. Ręce opadają, bo mam dobre intencje i nie wiem, nie mam bladego pojęcia jak innych o tym przekonać. Powtórzę - robię to z pasji i liczę na pomoc! I nie, nie.. Nie mówcie, że się na tym nie znacie. Celem tej ankiety jest poznanie opinii osób takich jak Ty, twój sąsiad, babcia, nauczyciel czy sklepikarka u której robisz zakupy. Nie chodzi mi o opinię naukową, bo z tą zdążyłem się już zapoznać, teraz pora na Was!

    Miarodajność wyników jakie otrzymam zależy od ilości respondentów, czyli osób które zechcą wziąć udział w badaniu. Jak rozdział artykułu podsumuję wnioskami wyciągniętymi z opinii 60 uczestników ankiety, to zostanę wyśmiany. A wierzcie mi, że ze świadomością przeciwpowodziową w naszym kraju nie jest najlepiej i trzeba na ten temat rzucić nowe światło, powiedzieć to w końcu głośno. Pewnie niektórzy pukają się w czoło czytając ten tekst, co taki chłopina studencina zrobić może. Ale jeśli uda mi się opublikować felieton i przekonać do swoich racji chociaż 1 osobę stojącą wyżej w temacie, to uznam to za mój i Wasz sukces.

    Tak więc zapraszam i polecam Waszej pamięci:

    http://moje-ankiety.pl/respond-2763.html

    Z góry dzięki za poświęcony czas i zainteresowanie tematem!

    Na koniec mała dygresja - patrząc na "potencjał" miejsc w których umieszczałem tą i podobne prośby o pomoc dziwię się, że jest tak małe zainteresowanie tym tematem ze strony społeczeństwa. Liczę na to, że tutaj moja inicjatywa spotka się z większym zainteresowaniem.. :)
    www.michalskalba.art.pl
    Homo sapiens carpathiensis

  2. #2
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Ogormna prośba o pomoc

    Misiek, a załóż taki profil na fejsbuku. Każdy sobie to wklei lub zaproponuje swoim znajomym i w ten sposób się nieładnie nazwawszy rozejdzie po świecie.
    Nie wiem czy coś wskurasz, ale brawa za dobre chęci!!!
    PS niby na koniec jest ta informacja,żeby linka przekazywać dalej, ale Twój wstęp powyżej fajnie motywuje do jej wypełnienia, niż sam suchy link i kolejna ankieta.
    Ostatnio edytowane przez Krysia ; 07-11-2010 o 19:15
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  3. #3
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Ogormna prośba o pomoc

    Trochę się można pogubić w Twojej ankiecie,miejscem jest mało przejrzysta.Ale wypełniłem.
    Pozdrav

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar olatro
    Na forum od
    10.2010
    Rodem z
    Ostrów Wielkopolski
    Postów
    217

    Domyślnie Odp: Ogormna prośba o pomoc

    Też i wrzuciłam na tablicę na facebooku, roześle też do znajomych, bo podoba mi się ta inicjatywa :)

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Wędrowiec
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    Ciałem Lublin, sercem Bieszczady
    Postów
    136

    Domyślnie Odp: Ogormna prośba o pomoc

    dzięki dzięki!
    Krysia - z fejsbukiem jestem na bakier i obawiam się, że niestety pozostanę. Ale możesz się tym zająć :D
    Browar - wydawało mi się, że pytania nie są zbyt skomplikowane
    Olatro - dziękuję bardzo. Twój głos dużo dla mnie znaczy w tym momencie, bo przed chwilą jedna sympatyczna pani tak mi krwi napsuła, że mam ochotę wywalić komputer przez okno. W sumie oberwałem za dobre chęci, takie coś tylko u nas. Dam sobie dzień odpoczynku od akcji, bo mnie to wykończy...
    www.michalskalba.art.pl
    Homo sapiens carpathiensis

  6. #6
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Ogormna prośba o pomoc

    hehe no ja też;-)
    ale wieczorem kumpla się zapytam i jak mi się uda to wkleję linka;-)
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Wędrowiec
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    Ciałem Lublin, sercem Bieszczady
    Postów
    136

    Domyślnie Odp: Ogormna prośba o pomoc

    Dziękuję za zainteresowanie tematem! Tutaj może go nie widać, ale w wynikach ankiety jest ono zauważalne :) :)
    pozdrawiam!
    www.michalskalba.art.pl
    Homo sapiens carpathiensis

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. prośba o pomoc dla znajomego
    Przez buba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-04-2012, 23:12
  2. [ZAGINIONY] Prośba o pomoc!
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 09:20
  3. Prośba o pomoc
    Przez Mosia w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-03-2011, 19:01
  4. Prośba o pomoc
    Przez mavicfree w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-03-2005, 16:41
  5. Wyprawa w Bieszczady - prośba o pomoc
    Przez Broodzio w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-06-2004, 19:24

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •