Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 88

Wątek: NIE dla biznesu "króla dopalaczy" w Bieszczadach !!!

  1. #31
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: NIE dla biznesu "króla dopalaczy" w Bieszczadach !!!

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    jeśli Ci przeszkadzają chińskie produkty jeśli dobrze rozumiem, to co Ty kupujesz???
    jak już prawie nie ma nic niechińskiego.
    no...masz racje... znajomy ostatnio szpanowal "szwajcarskim zegarkiem"- zgadnij gdzie byl wykonany??

    ale nie wszystko jest chinskie- jeszcze jest moj kociolek "zdielano w CCCP"
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  2. #32
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: NIE dla biznesu "króla dopalaczy" w Bieszczadach !!!

    ...
    jeszcze jest moj kociolek "zdielano w CCCP" [/QUOTE]
    -ten kociołek to zapewne z ubiegłego wieku jeszcze ? ...czy wyszperany z jakieś bazy posowieckiej ?

  3. #33
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: NIE dla biznesu "króla dopalaczy" w Bieszczadach !!!

    Cytat Zamieszczone przez tomas pablo Zobacz posta
    ...
    jeszcze jest moj kociolek "zdielano w CCCP"
    -ten kociołek to zapewne z ubiegłego wieku jeszcze ? ...czy wyszperany z jakieś bazy posowieckiej ?[/QUOTE]

    dziadek mi go kupil na jakims bazarze staroci :)

    a mam jeszcze noz z alegro tej samej produkcji :) nawet o jego ostrzeniu byl kiedys temat na forum.
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  4. #34
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: NIE dla biznesu "króla dopalaczy" w Bieszczadach !!!

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    I żadna ustawa tego nie zmieni, to jest biznes, z którego żyje cały świat przestępczy, w skrócie zwany mafią, choć to nie jest mafia sensu stricte.
    Krysiu - mafia zajmuje się również np ściąganiem haraczy oraz zabójstwami na zlecenie. Uważasz, że trzeba to zalegalizować bo i tak jest i tak jest, a tak przynajmniej płaciliby VAT od haraczu i np "pogłówne" od każdego zlikwidowanego?
    Jestem za absolutnym zakazem sprzedaży dzieciom i młodzieży alkoholu, tytoniu, narkotyków, pseudonarkotyków, dopalaczy i wszelkich innych możliwych do zdefiniowania świństw (łącznie z fastfoodami - bo kiedy widzę 12 letnie dzieci ze zwisającymi brzuchami, cellulitem, podwójnym podgardlem oraz zadyszką przy lekkiej przebieżce to trochę mnie to przeraża).
    Nie przekonuje mnie argument, że Krysia i pewnie wiele innych ludzi ma mądrych rodziców i sami są mądrymi ludźmi. Są też przecież tacy, którzy albo wcale rodziców nie mają albo rodzice zbyt mądrzy życiowo nie są. Podsuwanie im takich łatwych - LEGALNYCH - rozwiązań w postaci dopalaczy, po których rózne fajne rzeczy się dzieją a problemy chociaż na chwilę rozwiązują jest błędem. I zupełnie nieważne przy tym jest to, że część dzieci i młodzieży nigdy po takie środki nie sięgnie. Bo nie chodzi o to, że ktoś nie sięgnie tylko o to, że ktoś jednak sięgnie i potem ten ktoś pod wpływem dziwnych wizji np. skrzywdzi bogu ducha winne inne dziecko. Granica legalności jest jednak jakąś barierą, bo trzeba się trochę bardziej postarać no i nie ma takiego prostego przekazu - "legalne to przecież nieszkodliwe".
    Jeśli ktoś jest dorosły - niech sobie bierze co chce i ile chce. Jest odpowiedzialny sam za siebie. Jeśli chce być debilem to nie ma dla niego ratunku. Dziecko nie jest odpowiedzialne samo za siebie i nie zawsze może liczyc na mądrych rodziców. Lepiej chronić dzieci niż bać się dorosłych debili.

    Czy ktoś zna odpowiedz na pytanie - jakiego typu ma być ten ośrodek?
    (...jakoś tak przyszedł mi do głowy ośrodek terapii uzależnień.. - to byłby dopiero chichot losu)

  5. #35
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: NIE dla biznesu "króla dopalaczy" w Bieszczadach !!!

    Asiu czytaj ze zrozumieniem proszę. Cytujesz kawałek mnie, który był odnośnie tabletki gwałtu.
    To nigdy i nigdzie nie było legalne, i nie będzie, w żadnej nawet i Holandii.
    Z tego żyje mafia, właśnie z rzeczy nielegalnych, bo z tego jest największa kasa.

    Natomiast dziwię się, że myślicie, że jakakolwiek ustawa zapewni bezpieczeństwo Waszym dzieciom.
    NIE zapewni, dzieciaki dalej będą mogły kupić co będą chciały i kiedy będą chciały, tak jak zawsze mogły to zrobić.

    A ośrodek?dla mnie istotnie gdzie, a nie za co. Jaki będzie miał wpływ na środowisko, co zniszczy (może nic?), a nie czy postawiony przez pana X czy Y, za powtarzam LEGALNIE zarobione pieniądze.
    Ostatnio edytowane przez Krysia ; 17-11-2010 o 21:47
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  6. #36
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: NIE dla biznesu "króla dopalaczy" w Bieszczadach !!!

    Przeczytałam wszystkie Twoje posty ze zrozumieniem - jestes za legalnymi dopalaczami? bo każdy ma prawo wyboru. tak czy nie?

  7. #37
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: NIE dla biznesu "króla dopalaczy" w Bieszczadach !!!

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    To ja bardziej bym się bała,czy debil nieświadomej dziewczynie nie poda tabletki gwałtu, a to nie jest dopalacz. I choć nie jest legalny i teoretycznie łatwo dostępny, to zaręczam Ci, że debil jak zechce to kupi.
    I żadna ustawa tego nie zmieni, to jest biznes, z którego żyje cały świat przestępczy, w skrócie zwany mafią, choć to nie jest mafia sensu stricte.

    edit:
    jeśli Ci przeszkadzają chińskie produkty jeśli dobrze rozumiem, to co Ty kupujesz???
    jak już prawie nie ma nic niechińskiego.
    Piszesz, że tabletkę gwałtu teoretycznie łatwo dostać. A jak jej dostępność określiłabyś, gdyby handel nią był legalny? Nadal jako "teoretyczną"?

    Dopalacze nie są niezbędne, nie są potrzebne, nie przynoszą korzyści, są niebezpieczne.

    Zaprzeczysz temu?

    Jeśli nie, to czemu dostępu do nich bronisz?

    ...no chyba, że widzisz korzyść, czy przekonana jesteś o nieszkodliwości.

    Czy zakaz handlowania nimi zwiększy wg Ciebie popyt i użycie?


    Co do chińskich produktów, to skoro nie mam wyjścia to je kupuję....choć zapewne niechętnie.

    Natomiast póki co, to gdy chcę coś kupić, skorzystać z usług, również turystycznych, to mam wybór. Nie wszyscy oferujący towary i usługi, które mnie interesują handlują jednocześnie narkotykami.

  8. #38
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: NIE dla biznesu "króla dopalaczy" w Bieszczadach !!!

    Cytat Zamieszczone przez vm2301 Zobacz posta
    Nie wszyscy oferujący towary i usługi, które mnie interesują handlują jednocześnie narkotykami.
    A jak to sprawdzasz?
    Pracujesz w ABW i wszystkich prześwietlasz?;-))
    Tabletka gwałtu w żadnym kraju na świecie nie jest legalna, heloł!!!to NIE jest narkotyk ani dopalacz.
    Zakaz handlowania dopalaczami nie zmniejszy wg mnie handlu dragami, zawsze je można było kupić i zawsze je będzie można kupić.
    Zmieni się diler i ewentualnie nazwa prochu.
    Problem pozostanie problemem.
    Powtarzam, nie rozwiąże go żadna ustawa, ani legalizująca, ani delegalizująca.
    No ale może niektórzy będą mieli lepsze samopoczucie, a w sumie to już bardzo dużo.
    Bądźmy szczęśliwi!
    o;-)
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  9. #39
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2010
    Postów
    20

    Domyślnie Odp: NIE dla biznesu "króla dopalaczy" w Bieszczadach !!!

    Cytat Zamieszczone przez vm2301 Zobacz posta
    Natomiast póki co, to gdy chcę coś kupić, skorzystać z usług, również turystycznych, to mam wybór. Nie wszyscy oferujący towary i usługi, które mnie interesują handlują jednocześnie narkotykami.
    Dobre :) Idealiści są wśród nas! (a przynajmniej jeden niepoprawny optymista)

  10. #40
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2010
    Rodem z
    z pod hal
    Postów
    49

    Domyślnie Odp: NIE dla biznesu "króla dopalaczy" w Bieszczadach !!!

    Jeżeli coś jest legalne to nie znaczy że mamy się z tym zgadzać i że to jest dobre. Prawo ma to do siebie, że się zmienia a ludzie powinni mieć jakiś kręgosłup moralny, bez względu na przepisy. Najbardziej tragiczne jest właśnie to, że można zasłonić legalnością nawet działania skierowane przeciw zdrowiu i życiu, ale instynkt samozachowawczy powinien jednak się przeciwstawić się takiej postawie, bo jak tu już ktoś pisał nie wszystkie dzieci mają mądrych rodziców, którzy wychowują „ku wartościom” .
    Ostatnio edytowane przez anka-szklanka ; 18-11-2010 o 09:55

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 28-07-2012, 07:36
  2. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 13:21
  3. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-05-2009, 03:43
  4. "Wschód biznesu" projekt
    Przez lucyna w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2007, 13:22
  5. W sprawie "kawy na Caryńskiej" i nie tylko
    Przez Aleksandra w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-03-2004, 09:44

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •