Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 58

Wątek: 100lica i okolica

  1. #11
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: 100lica i okolica

    Cytat Zamieszczone przez maciejka Zobacz posta
    [SIZE=2][B]
    Obok górki ruiny starej kotłowni Szpitala Bielańskiego (fotki dedykuję Bubie) wysoki, rozsypujący się komin; ceglane mury za ogrodzeniem; olbrzymie, ślepe okna i to co za nimi pobudzają wyobraźnię dzieciarni...
    ]
    dzieki!!! ja dopiero teraz przeczytalam! zarąbisty ten balkonik na kominie- musi byc z niego widok ze hej!
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: 100lica i okolica

    Moja nieprzemijająca fascynacja warszawskimi latarniami sprawia, że czasem odrywam nos od ziemi. Tym razem wypatrzyłam, coś co mnie zaintrygowało w pierwszej chwili i rozczuliło w następnej;-) Doglądając latarni zauważyłam kłębowisko liści i gałązek wewnątrz lampy, potem dostrzegłam stłuczoną szybkę, a następnie wystające słodkie łapki i pyszczek grzejący się w popołudniowym słońcu. Natychmiast wspięłam się po słupie przywitać nowego lokatora, ale zwierzątko ledwie jednym okiem na mnie spojrzało i drzemało dalej.
    Nagle poczułyśmy silne uderzenie, to niezgrabny wózek zahaczył o latarnię. Zwierzątko natychmiast wyskoczyło z gniazda, zbiegło do połowy słupa, upewniło się, że nic się nie dzieje i wskoczyło z powrotem do domu. Jednak sielanka została zakłócona.
    Wieczorem zerknęłam, co tam słychać przy kolacji, ale wyszło na to, że wiewiórki chodzą spać z kurami, bo w rogu lampy majaczyła zwinięta sennie puszysta kulka:)
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez maciejka ; 26-04-2011 o 23:27

  3. #13
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: 100lica i okolica

    Ale wspaniale spotkanie!! jaka kochana kulka!!!!! i to jest przyklad na to, ze wszystko na swiecie jest wzgledne! niby sie mowi ze źle , jak jakis wandal stłucze latarnie... a tu akurat wyszlo na plus!! mily futrzaczek ma gdzie mieszkac!!
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  4. #14
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: 100lica i okolica

    Świetne!
    Ja miałem z wiewiórką takie spotkanie, że do końca życia będę żałować, że nie miałem aparatu. Otóż pomykała na drzewo, a w pyszczku trzymała..plastikowy kubek od coca-coli. Wyglądało to uroczo.

  5. #15
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: 100lica i okolica

    Cytat Zamieszczone przez Piskal Zobacz posta
    Otóż pomykała na drzewo, a w pyszczku trzymała..plastikowy kubek od coca-coli.
    Domyślam się, że do tego spotkania nie doszło w Warszawie - tutaj trzymałaby w zębach puszkę "Królewskiego" Jesienią w Łazienkach wiewióry są tak bezczelne, że wspinają się człowiekowi po nogawce spodni, tak do wysokości uda, a potem patrzą prosto w oczy - wyczekująco, z niemym pytaniem: co mi przyniosłeś?

  6. #16
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: 100lica i okolica

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    Domyślam się, że do tego spotkania nie doszło w Warszawie - tutaj trzymałaby w zębach puszkę "Królewskiego" Jesienią w Łazienkach wiewióry są tak bezczelne, że wspinają się człowiekowi po nogawce spodni, tak do wysokości uda, a potem patrzą prosto w oczy - wyczekująco, z niemym pytaniem: co mi przyniosłeś?
    Doszło w Toruniu w Lasku Bielańskim, czyli koło miasteczka akademickiego. A tam znaleźć kubek po coca-coli, to duży wyczyn.

  7. #17
    wisniewskipadl
    Guest

    Domyślnie Odp: 100lica i okolica

    noj akoś trzeba przetrwać, innej rady nie ma

  8. #18
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: 100lica i okolica

    Co łączy Muzeum Kolejnictwa w Warszawie z Bieszczadami...?
    Jeden z najciekawszych eksponatów muzealnych - pancerny wagon Panzertriebwagen Nr 16.
    Wyprodukowany w 1942r. w Niemczech, wykorzystany w działaniach wojennych na terenie Polski. Po wojnie dwa lata służył wojsku do ochrony linii kolejowych (na trasie Sanok – Zagórz – Olszanica - Komańcza) oraz do walk z oddziałami UPA. Wchodził w skład pociągu pancernego, wraz z wagonami bojowymi wyposażonymi w karabiny maszynowe i działka.
    Później stał parę lat na bocznicy w Przemyślu i w końcu trafił do warszawskiego muzeum (jedyny zachowany w Europie). Nie tylko dla niego warto odwiedzić dawną stację i budynek Dworca Głównego. Na nieczynnych torach stoją zabytkowe parowozy, lokomotywy, wagony. W hali dworcowej są liczne makiety pokazujące historię taboru kolejowego (za pieniążek można posterować pociągiem;-).
    Na łące czeka na odnowienie, zapomniany SD80. Jeden z trzech sztuk wagonów wyprodukowanych w 1949 w Mediolanie dla PKP. Na trasie Warszawa – Świnoujście, kursował 100km/h, do dziś może nosić miano najszybszego składu kolejowego w Polsce;-)
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: 100lica i okolica

    ech, Maciejka .... uprzedziłaś mnie niejako - miałem zamiar dać to jako zagadkę / ową pancerkę / .Byliśmy z miesiąc temu z wnukiem - baaaaardzo mu się podobało zwłaszcza makiety .
    ps. ale ''kasa biletowa'' to jakiś porąbany pomysł.....no, nie ?

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: 100lica i okolica

    Cytat Zamieszczone przez tomas pablo Zobacz posta
    ech, Maciejka .... uprzedziłaś mnie niejako - miałem zamiar dać to jako zagadkę / ową pancerkę / .Byliśmy z miesiąc temu z wnukiem - baaaaardzo mu się podobało zwłaszcza makiety .
    ps. ale ''kasa biletowa'' to jakiś porąbany pomysł.....no, nie ?
    W poniedziałek można kasę ominąć:)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Nocleg Skole, lub najbliższa okolica
    Przez Jacek K. w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-04-2008, 11:26

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •