Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 58

Wątek: 100lica i okolica

  1. #21
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: 100lica i okolica

    Na Pajacu zawisł 35 metrowy plakat z ziewającą Marią (Rok poświęcony Skłodowskiej-Curie), przypominający, że już jutro (14.05) mamy Noc Muzeów w Wawie. Nawet nie chodzi o to, żeby nazwiedzać się za darmochę (to już lepiej pójść na spokojnie, bez tłumów), ale jest okazja dostać do różnych ciekawych miejsc, tam gdzie na co dzień zwykłych śmiertelników nie wpuszczają np. do zabytkowych i współczesnych filtrów miasta. Szykuje się sporo różnych atrakcji: pokazy, spektakle, koncerty (m.in. Steve Hackett), jazda wysłużonym „ogórkiem” lub nocne rejsy po Wiśle.

    Tu program: http://www.noc-muzeow.pl/index.php/n...oc-muzeow-2011
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez maciejka ; 14-05-2011 o 00:01 Powód: poprawa linka

  2. #22
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: 100lica i okolica

    Do Nocy Muzeów nie trzeba namawiać. Stolica tłumnie wyległa na ulice. Już w metrze przeraził mnie ścisk jak w godzinach szczytu, później wyjście na powierzchnię w Centrum i zderzenie się z kolejną falą przechodniów. Już wiedziałam, że ta noc będzie szalona...Ruszyłam w kierunku Filtrów (http://pl.wikipedia.org/wiki/Filtry_Lindleya), mając cichą nadzieję, że tak nieciekawy temat, jak oczyszczanie wody;-) nie przyciągnie pobratymców. Jakże zgubne było to myślenie przekonałam się podchodząc do bramy głównej obok wieży ciśnień. Kolejka ciągnęła się wzdłuż całego ogrodzenia i sięgała hen, hen po horyzont...Ci, szczęśliwcy którzy stali blisko wejścia zeznawali, że już trzy godziny tak stoją. No to sobie zajrzałam na dziedziniec Polsko-Japońskiej Szkoły Technik Komputerowych i powiesiłam życzenie na drzewku.
    Potem tramwajem na Krakowskie Przedmieście i wędrówka z rzeszami cierpiących na bezsenność:)) Postanowiłam napić się melisy, żeby nieco ochłonąć tej nocy, ale gdzie tam, wszystkie ogródki były zajęte! Za to jak w końcu dopadłam jedyny wolny stolik na Trakcie to stała na nim butelka wina – nówka, jeszcze zakorkowana. Ktoś w szale zwiedzania Muzeów, stracił głowę i winko;-)
    Zajrzałam do Pałacu Staszica (http://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%8...ca_w_Warszawie) bo tam szybko przesuwała się kolejka;-) Schody, wysokie sale, stiuki, marmury, żyrandole i upał...W jednej sali samotny, młody człowiek wygrywał Chopina na fortepianie, ale melomanów było mało. Raczej wszyscy rzucali się do okien robić zdjęcia z widokiem na Kopernika i perspektywę ulicy. Łyknęłam klimatu na dziedzińcu Akademii Sztuk Pięknych. Dołączyłam do zbiorowego przemarszu pod kolumnę Zygmunta, Plac Zamkowy i czmychnęłam do domu bez żalu rezygnując z licznych obiecywanych, nocnych atrakcji....
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: 100lica i okolica

    Nadeszła Noc Świętojańska i z kolei napadła mnie chęć na puszczanie wianków;-)
    Przeczytałam bogaty program z tej okazji i wybrałam się nad Wisłę.
    Jak przystało na noc Świętojańską zaraz natknęłam się młodą, szczęśliwą parę spacerującą po moście...Wianek już pewnie trafił gdzie trzeba, brakowało tylko kwiatu paproci;-)
    Mi też trochę brakowało, bowiem zapowiadane wiankowe imprezy, zamiast w najdłuższą noc miały się odbyć w najbliższy weekend. To nic. Było pięknie. Ciepło i zachód słońca nad miastem. Grupki ludzi na bulwarze nad Wisłą, siedzące, pijące i rozpalające grila;-)
    I jeszcze rzut oka na fontanny, nowinka miastowa, ale na specjalny pokaz trzeba się wybrać o innej porze.
    Na Rynku Starego Miasta, Syrenka oblegana przez turystów i wiele ogródków przygotowanych na kontemplowanie pokazów brawurowych artystów:)
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez maciejka ; 26-06-2011 o 22:29

  4. #24
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: 100lica i okolica

    Lipcowe, gorące popołudnie, miło poszukać chłodu w stolicznych fortyfikacjach (będzie sucho i militarnie).

    Najlepiej zachowane forty Twierdzy Warszawa znajdują się w dzielnicy Bemowo, która od nich bierze nazwę. Zbudowany przez Rosjan w 1886 fort, nosił jeszcze nazwę od tamtejszej wioski Parysów, a od 1921 Fort Bema.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  5. #25
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: 100lica i okolica

    Ziemno-ceglany, miał jeden wał niższy dla piechoty, drugi dla artylerii, z fosą dookoła (dla zainteresowanych; http://pl.wikipedia.org/wiki/Fort_P_Twierdzy_Warszawa; http://www.forty.waw.pl/content/view/387/77/ ).
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  6. #26
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: 100lica i okolica

    Tylko częściowo został zniszczony, w okresie między wojennym mieściła się tu wytwórnia amunicji, zaś w okresie II wojny światowej były niemieckie magazyny wojskowe.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  7. #27
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: 100lica i okolica

    Cytat Zamieszczone przez komisaRz von Ryba Zobacz posta
    Wędrujące, siejące spustoszenie pomniki...aż mnie skręcało, że Rzeszowianie tacy twardziele.
    A u nas co? Ten Pałac Kultury, taki jakiś nieprzyzwoicie stacjonarny;-)
    Spać mi to nie dawało, aż do dzisiaj, gdy całkiem przypadkiem rzuciło mnie prawie na lotnisko (nie, tym razem nie na miotle;-)
    Mijałam o świcie słynne akademiki Uniwerku czyli wieżowce „Żwirka” oraz „ Muchomorka”, a tam za siatką bestia stała i liście wcinała. Od niechcenia wtykała jaszczurzy łeb w okna uczelni na czwartym piętrze.
    I co?...Nic! Zero zainteresowania, żadnej paniki ani jednej wrzeszczącej niewiasty;-)
    Nasi naukowcy nie takie monstra już oswajali:)
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  8. #28
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: 100lica i okolica

    Nie tylko Jezioro Solińskie odsłoniło swoje dno, wysuszona mocno Wisła ujawniła szczątki przedwojennego mostu Warszawy. Na niedzielny spacer mieszkańcy ruszyli pod most Poniatowskiego szukać pozostałości po poprzednim, wysadzonym w ’44 przez Niemców. Od strony praskiej, przy wodzie gromadzili się gapie wypatrujący ruin dawnego mostu. Na krańcu piaszczystej łachy, przy obecnym filarze, z rzeki wystawały kikuty zawalonego przęsła. Można było zobaczyć skorodowaną konstrukcję, fragment nawierzchni z szynami tramwajowymi i pozostałości balustrady.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  9. #29
    Bieszczadnik Awatar Zbyszek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    lubelskie
    Postów
    243

    Domyślnie Odp: 100lica i okolica

    Cytat Zamieszczone przez maciejka Zobacz posta
    Na krańcu piaszczystej łachy, przy obecnym filarze, z rzeki wystawały kikuty zawalonego przęsła. Można było zobaczyć skorodowaną konstrukcję, fragment nawierzchni z szynami tramwajowymi i pozostałości balustrady.
    Masz bystre oczko Maciejko
    Dzięki za te chwile historii.
    Pozdrawiam.

  10. #30
    Fotografik Roku 2013
    Fotografik Roku 2012
    Fotografik Roku 2011
    Awatar Pierogowy
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Tarnowskie Góry Wysokie
    Postów
    1,010

    Domyślnie Odp: 100lica i okolica

    http://youtu.be/i6fhuhkBTko

    a ja spaceruję z Chopinem w uszach ,no...może i" Supergirl " Reamonn-a też pobrzmiewa...
    pozdrawiam
    "Najlepsze miejsce na namiot .jest zawsze troszkę dalej..."

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Nocleg Skole, lub najbliższa okolica
    Przez Jacek K. w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-04-2008, 11:26

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •