Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 58

Wątek: 100lica i okolica

  1. #41
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,826

    Domyślnie Odp: 100lica i okolica

    Na Szmulkach mieszka kumpel,jak jechalim do niego na imprezkę z Włoch, to taryfiarz zażądał eskorty drugiej taksówki,bo inaczej nie pojedzie :)
    Podczas powrotu zaczepił nas koleś oferując radio samochodowe i zachwalając że "jeszcze ciepłe"
    Janka kilka razy w potrzebie kumpel ratował,to i słowem się podzielił,i gardła użyczył,pięknie było
    Pozdrav

  2. #42
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,864

    Domyślnie Odp: 100lica i okolica

    Początek marca, wycieczka do Puszczy Kampinoskiej, na wydmach zielona mszystość, pachnące, szumiące sosny. Na moczarach woda z roztopów, resztki śniegu i lodu.
    Tym razem na podmokłych szlakach nie ma „żółtej łodzi podwodnej” i jest całkiem wesoło jak na końcowym odcinku trafi się woda aż po horyzont;-) Nie ma wyjścia, tylko trzeba szybko i do przodu:)
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  3. #43
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,864

    Domyślnie Odp: 100lica i okolica

    Dwa tygodnie później...jeszcze nie ma roślinek wczesnowiosennych, ale mrówki wietrzą i czyszczą mrowisko, prostuje skrzydła cytrynek, po szosie spaceruje żaba...
    I nagle kompletne zaskoczenie, koniec wyprawy, środek dnia i uczęszczany szlak...
    A tyle lat go wypatrywałam w puszczańskich ostępach...na dzikach ścieżkach, o zwierzęcych porach;-)
    Łosia – symbolu Puszczy Kampinoskiej!
    Przypadkowy rzut oka na odległy kształt w głębi wąskiego kanału...
    Kurka! W końcu go mam! Proszę! Nie uciekaj! Daj się obejrzeć! Tylko kawałeczek podejdę!
    Jeden, drugi krok... i nic...stoi i patrzy...Wręcz ignoruje...;-)
    Myk zza nasyp i biegiem bokiem, podchodem do przodu...
    Zerknięcie zza jałowca...jest, stoi w wodzie i objada się jakimś mokrym zielskiem...
    Wzrok ma słaby, ale słuch i węch dobry, patrzy na mnie chwilę, po czym łaskawie pokazuje tył;-)
    Ale nie ucieka...Mierzy mnie spojrzeniem...Hihihi nie jestem godna uwagi!
    Chyba zrobiło mu się ciepło, z lubością moczy długie nogi w wodzie...
    Wspina się na brzeg, żeby poskubać kujących pędów jałowca, od niechcenia łypie do tyłu...
    Dziękuję i do zobaczenia!:)
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  4. #44
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: 100lica i okolica

    Cytat Zamieszczone przez maciejka Zobacz posta
    ....
    Zerknięcie zza jałowca...jest, stoi w wodzie i objada się jakimś mokrym zielskiem...
    Ale się popatrzył !!!!!..przyroda jest piękna ..a faktycznie Polska jest piękne
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  5. #45
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: 100lica i okolica

    heh -fajne spotkanko....łosie to spokojne zwierzaki, nieco ociężałe, do tego ciekawskie. Nawet chyba rozpoznaje miejsca, w których byłaś !

  6. #46
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: 100lica i okolica

    wow, ale kosmos!moje marzenie!!!
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  7. #47
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,685

    Domyślnie Odp: 100lica i okolica

    pozuje jak jakiś celebryta


    coś pięknego! )

  8. #48
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,864

    Domyślnie Odp: 100lica i okolica

    Podobno się oswaja, ale żeby tak szybko...;-)

  9. #49
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,864

    Domyślnie Odp: 100lica i okolica

    O magicznych latarniach gazowych historii ciąg dalszy...

    Przyciągają i wkręcają w pętlę czasu...

    W wolny, słoneczny poranek trafił mi się mały spacer po Sadybie.
    Od razu skojarzyły mi się ciche bielańskie uliczki.
    I wtedy zobaczyłam szereg latarni gazowych:)
    To drugie, takie większe zgrupowanie w Warszawie.

    Pogoda zachęciła mnie, żeby przerzucić się na drugi koniec miasta i zobaczyć ciekawostkę, na którą dostałam namiar.
    Minęłam tabor kolejowy Dworca Zachodniego, przecięłam tory i krętą uliczką podążyłam ku budowlom, które przy braku zieleni ujawniają się z daleka. A z paru kroków, robią niesamowite wrażenie! Dwie ceglaste rotundy, wysokie na parę pięter. Opuszczone, z rzędami pustych okien, w niektórych jeszcze są szyby. To stare obudowy zbiorników na gaz. Sporo przeszły, ale jakoś przetrwały zawieruchę wojenną (zachęcam do wejścia w link), teraz stoją i niszczeją. Był pomysł urządzenia w nich muzeum Powstania Warszawskiego, nie wypalił, teraz są w prywatnych rękach, ciekawe co będzie z nimi dalej (na razie uszczelniono dziury w płocie, żeby nikt nie przelazł:( Widziałam na innych fotkach jakie wrażenie robi widok od środka, szkoda, wiele bym dała, żeby wewnątrz zadrzeć głowę do góry. A tak, tylko ptaki mają tam swobodny dostęp...
    Zadziwia mnie jak urokliwe mogą być konstrukcje przemysłowe. Wyobrażam sobie, jakie jeszcze cudo można by z nich wykombinować...Wspinam się na mur, by zobaczyć podstawę i otoczenie budynku...Leżą porozwalane stosy desek, widać wejście do zbiornika i ziejącą za nim przepaść. Mam pod słońce, kręcę nosem na marne ujęcia;-)
    Przy okazji w kadrze łapię pastorał słupa...Jeszcze nie czuję dziwnego zbiegu okoliczności...
    Wędruję wzdłuż ogrodzenia aż do bramy Gazowni Warszawskiej, jak wskazuje napis z 1888 roku.
    Zabudowania fabryczne, komin, wieża ciśnień, wszystko z czerwonej cegły, zadbane.
    Z części utworzono muzeum, niestety dostępne tylko na specjalnie umówioną wizytę. Pozostały z tamtej epoki mieszkania pracownicze – jakby czas się zatrzymał...
    Strażnik, zakaz fotek i znów światło w obiektyw, trzeba będzie powtórzyć wycieczkę:)
    Wieczorem dopiero czytam, co poznałam (http://www.pgnig.pl/dladomu/oddzialy/mazowiecki/gazownia_warszawska# zakładka z kart historii).
    "Zespół Gazowni jest w Warszawie jednym z największych, najcenniejszych i najlepiej zachowanych kompleksów zabytkowej architektury przemysłowej z przełomu XIX i XX wieku".
    Powstał kiedy wzrosło zapotrzebowanie na dostawy gazu oświetlającego początkowo ulice a później budynki miejskie.

    Latarnie gazowe stworzyły to miejsce i one mnie tam przywiodły...
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  10. #50
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: 100lica i okolica

    cudo ! ech, szkoda że buby tam z tobą nie było..... Też żałuj że nie dostałaś się do owych zbiorników. Powstała tam kilka rockowych teledysków. Wnętrze wprost powala....

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Nocleg Skole, lub najbliższa okolica
    Przez Jacek K. w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-04-2008, 10:26

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •