Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Witam.Pierwszy raz w Bieszczady

  1. #1
    Wiktor
    Guest

    Domyślnie Witam.Pierwszy raz w Bieszczady

    Witam serdecznie.
    W przyszłym roku,pod koniec maja wybieram się pierwszy raz w Bieszczady .
    Planowałem to już wcześniej ale,niestety,jakoś się nie udało.
    Poczytałem trochę tu i tam,ale nie rozmawiałem z nikim,kto faktycznie był w Bieszczadach.
    Planuję spędzić tam jakieś 12-15 dni i nie jestem ostatecznie przekonany gdzie najlepiej się zatrzymać.
    Zaznaczę,że będę bez samochodu.
    Interesuje mnie jakieś spokojne malownicze miejsce,z którego bym mógł robić piesze i rowerowe wypady.
    Piękno przyrody przede wszystkim,ale równiesz zabytki i od czasu do czasu jakiś klimatyczna posiadówa przy piwku
    Proszę Was o radę w wyborze miejscowości i kilka przydatnych informacji,które przyjdą Wam do głowy.

  2. #2
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,278

    Domyślnie Odp: Witam.Pierwszy raz w Bieszczady

    Witaj!
    Weż mapę i słuchaj (a w zasadzie czytaj):
    kilka dni możesz posiedzieć w Ośrodku Wczasowym w Sękowcu, bardzo miła atmosfera! Stamtąd możesz uderzyć na Otryt, Dwernik Kamień (koniecznie!) z zejściem do wodospadu Szepit, Hulskie, Krywe, Tworylne, wypić flaszkę pod sklepem w Zatwarnicy,jeśli jesteś ambitny, to poszukać dawnej wsi Ruskie, i stamtąd desantować się przez San do Chmiela. Jeśli będziesz miał duużo szczęścia to spotkasz tam węża Eskulapa.A potem zrobić sobie wycieczkę na Wetlińską i np. zejść do Wetliny, która daje sporo propozycji tras i połączenie z Cisną albo Ustrzykami Górnymi. Tam masz z kolei Caryńską, Tarnicę, Rawki.
    Może się spotkamy, bo ja tam(w Sękowcu) będę do ok. 25 maja.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Witam.Pierwszy raz w Bieszczady

    Witaj ! Piskal ma 100 % racji w swej propozycji. Sękowiec to super miejscówka.Serce Biesów, mało ludzi, łazić jest gdzie dookoła.I rowerkiem można stokówkami śmigać.Też polecam Otryt, Dwernik ( widok fajny, można poszukać okopy z I WŚ.) Krywe, Tworylne. Wiosna ma być podobno ciepła-to można popływać z Sanie.Na dalsze wypady- w wysokie górki-blisko....

  4. #4
    Wiktor
    Guest

    Domyślnie Odp: Witam.Pierwszy raz w Bieszczady

    Dzięki WIELKIE za wskazówki .
    Ze względu na dojazd,ląduję od razu w Wetlinie,ale będę buszował gdzie tylko się da.Pozdrawiam serdecznie.
    Piskal,spróbuję Cię znależć ;-)

  5. #5

    Domyślnie Odp: Witam.Pierwszy raz w Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez tomas pablo Zobacz posta
    Witaj ! Piskal ma 100 % racji w swej propozycji. Sękowiec to super miejscówka.Serce Biesów, mało ludzi, łazić jest gdzie dookoła.I rowerkiem można stokówkami śmigać.Też polecam Otryt, Dwernik ( widok fajny, można poszukać okopy z I WŚ.) Krywe, Tworylne. Wiosna ma być podobno ciepła-to można popływać z Sanie.Na dalsze wypady- w wysokie górki-blisko....
    Jezuu. Schodzę ja sobie w zeszłym roku (2010) z Otrytu, ide, ide i ide do Sękowca - schodzę - a tam leśny bar z zimnym lanym piwkiem (leżajsk za 5 zł.). Skąd ta budka, skąd to piwo - nie wiem, ludzi zero. Fajna sprawa

  6. #6

    Domyślnie Odp: Witam.Pierwszy raz w Bieszczady

    Będziesz bez auta - to utrudnienie, ale spróbuj koniecznie wybrać się na wyprawę do sianek. Nie wiem czy dasz radę w 1 dzień - bo z wetliny na parking w bukowcu (droga przez UG, Stuposiany, Muczne, Tarnawę Niżną) to będzie jakieś 50 km w jedną stronę, a z bukowca do sianek piechotą masz jakieś 10 km w jedną stronę). Ja mimo że robie nieraz 100 na rowerze - nie dałbym rady zrobić tej trasy w 1 dzień. Więc może z jakimś z noclegiem np. w Mucznem albo Tarnawie Niżnej.

  7. #7
    Awatar Emna
    Na forum od
    01.2011
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    7

    Domyślnie Odp: Witam.Pierwszy raz w Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez Wiktor Zobacz posta
    Witam serdecznie.
    W przyszłym roku,pod koniec maja wybieram się pierwszy raz w Bieszczady .
    Planowałem to już wcześniej ale,niestety,jakoś się nie udało.
    Poczytałem trochę tu i tam,ale nie rozmawiałem z nikim,kto faktycznie był w Bieszczadach.
    Planuję spędzić tam jakieś 12-15 dni i nie jestem ostatecznie przekonany gdzie najlepiej się zatrzymać.
    Zaznaczę,że będę bez samochodu.
    Interesuje mnie jakieś spokojne malownicze miejsce,z którego bym mógł robić piesze i rowerowe wypady.
    Piękno przyrody przede wszystkim,ale równiesz zabytki i od czasu do czasu jakiś klimatyczna posiadówa przy piwku
    Proszę Was o radę w wyborze miejscowości i kilka przydatnych informacji,które przyjdą Wam do głowy.
    Witaj. Ja też swój pierwszy wypad w Bieszczady planuję na ten rok. Myślę, że w jeden z tegorocznych przedłużonych weekendów. Kiedy wybrać się najlepiej - wiosną, latem, jesienią?

  8. #8
    rudnickir
    Guest

    Domyślnie Odp: Witam.Pierwszy raz w Bieszczady

    najładniejsza wg mnie pora to jesień - piękne kolory i mniej ludzi :) Chociaż to zależy od miejsca gdzie się pojedzie. Wszystko w twoich rękach - każdy woli co innego ,a Bieszczady są ładne zawsze i w różnych porach oferują co innego....

  9. #9
    Awatar Emna
    Na forum od
    01.2011
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    7

    Domyślnie Odp: Witam.Pierwszy raz w Bieszczady

    Słyszłam opinię, że po Bieszczadch nie można chodzić z psem - czy to prawda?

  10. #10
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Witam.Pierwszy raz w Bieszczady

    Zależy co masz na myśli pisząc "Bieszczady".
    Jeśli Park Narodowy to legalnie nie można.
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pierwszy raz w bieszczady
    Przez tomek1 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-05-2013, 21:31
  2. Pierwszy raz w Bieszczady
    Przez rygiel1974 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-04-2009, 17:06
  3. Bieszczady po raz pierwszy...
    Przez gajowy marucha w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-05-2008, 11:50
  4. Bieszczady po raz pierwszy
    Przez medusa w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-10-2007, 15:10
  5. Pierwszy raz w Bieszczady
    Przez butek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-05-2007, 01:20

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •