Strona 6 z 19 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 16 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 185

Wątek: górskie ubezpieczenia

  1. #51
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: górskie ubezpieczenia

    Ooooo jak zaczniesz walkę z ZUSem to masz mój głos!!!
    Ale to walka z wiatrakami;-)))

    Dzięki Basiu za linka!
    W Polsce nie przyszło mi nawet do głowy się ubezpieczać, na unijne kraje również (ale wybieram z NFZtu tę kartę na leczenie), ale już poza warto, więc dzięki za informacje.
    Myślę, że nie tylko dla mnie bardzo przydatne.
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  2. #52
    Fotografik Roku 2013
    Fotografik Roku 2012
    Fotografik Roku 2011
    Awatar Pierogowy
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Tarnowskie Góry Wysokie
    Postów
    1,010

    Domyślnie Odp: górskie ubezpieczenia

    "[...]Wracam jednak do sprawy odszkodowania.
    Wiedziałem że przyjąwszy zasadę odszkodowania na czas na wyprawie stracony dam broń w rękę niechętnym ,
    których do żadnej dobrej sprawy w Polsce nigdy nie zbraknie.
    Zrobią oni z pogotowia towarzystwo, zarobkujące w tak oryginalny sposób i niegodny - dodam , gdyż na nieszczęściu ludzkim oparty.[...]"
    to cytat z MARIUSZA ZARUSKIEGO " Na bezdrożach tatrzańskich " to rok 1907 i dalej odnośnie drugiego, innego projektu finansowania TOPR-u :
    "[...]Według tego projektu każda ,przybywająca do Zakopanego i opłacająca taksę klimatyczną,osoba miała uiścić jednorazowo na rzecz żelaznego kapitału pogotowia10 hal.(dziesięć halerzy ).Po dwudziestu latach drobne te opłaty utworzyłyby fundusz nienaruszalny , zabezpieczający swoimi odsetkami wszelkie potrzeby wypraw ratunkowych.[...]projekt w głosowaniu upadł[...]Ojcowie miasta stali na tym stanowisku,że owe 10 hal. opłaty krzywdziłyby nadmiernie przyjezdnych gości ,którzy i tak są niezadowoleni z obowiązku płacenie taksy klimatycznej[...]

    przypomnę tylko , że to rok 1907 ---tyle z cytatów (M. Zaruski dla niewtajemniczonych to założyciel i współtwórca TOPR-u ,później GOPRU-u) toteż temat finansowania stary jest jak...samo pogotowie.
    To że pogotowiu należy pomóc to jasne ,ale mam pewien dyskomfort jeśli chodzi o sposób...tzn: myślę o zapełnianiu skarbonki z ubezpieczenia.
    Może to dotyczy tylko polskich firm ubezpieczeniowych, polskich przedstawicielstw firm zagranicznych.Może...
    I tutaj powinienem posłużyć się opowieścią ...ale ominę ten nieistotny fragment mojego życiorysu i przejdę do meritum.
    Będąc ubezpieczony na życie ,od jakichś dwudziestu paru lat, w tak zwanym pakiecie posiadam tzw: ubezpieczenie turystyczne do 4.ooo m.n.p.m. i 200 m.p.p.m.itd.
    Ale to nie istotne.
    Byłem ofiarą wypadku , który miał miejsce w tatrzańskiej jaskini. Akcja była trudna, gdyż łączyła się z poszerzaniem wejścia jaskini coby można było przecisnąć tobogan itd. Troszkę pozwiedzałem szpitali i jak się ,jako tako pozbierałem -pojechałem do zakopiańskiej goprówki , aby podziękować uczestnikom akcji.
    Akcja jak się dowiedziałem trwała 11 godzin .
    Na pytanie odnośnie rekompensaty ze strony firmy ubezpieczeniowej otrzymałem chóralną odpowiedź --",TAK ,otrzymaliśmy.---28 200 zł " tzn: na dzisiejsze złotówki 28 zł 20 gr. Składkę opłacam rocznie i wynosi kilkaset złotych...więc ,tak to wygląda w części pomiędzy firmą ubezpieczeniową a GOPR-em. Oczywiście nie generalizuję , taki jest mój przypadek.
    Mam jeszcze parę innych przykładów , ale nie oto mi chodzi.
    Sądzę,że ubezpieczając się należy jeszcze wykupić ubezpieczenie ochrony prawnej.
    Zwracam uwagę ,że ulegając wypadkowi w górach ,okazanie ubezpieczenia wcale nie jest równoznaczne z brakiem problemów ze strony ubezpieczyciela.
    Ubezpieczyciel zanim pokryje koszty poniesione przez służby ratunkowe-będzie się wił jak wąż , aby uniknąć wypłukiwaniu pieniążków z konta firmy---w turystyce górskiej słyszałem o pomiarach bieżnika przez rzeczoznawcę firmy ubezp, w obuwiu delikwenta , który wykopyrtnął się na ferracie i złamał kość biodrową.Przy okazji żeglarstwa -znowu na jachcie ,który podczas cumowania wyciął połowę pomostu betonowego na skutek awarii silnika- rzeczoznawca przeprowadzał pomiary odchyłki na pokładowym kompasie( kto cumuje na kompas???).
    ah,nie chciałem wracać do sprawy "FRYDERYKA CHOPINA" zaaresztowanego w Falmouth ,który miał wykupione pełne ubezpieczenie , a według PZU na wszystko oprócz warunków sztormowych(kto ubezpiecza jacht na pływanie we "flaucie" ?)
    Reasumując, nie wierzę firmom ubezpieczeniowym i ich szlachetnemu celowi żeby pomagać ludziom,a tym bardziej służbom ratowniczym.
    Nie wierzę.
    To raczej oddala mnie od gór niż przybliża.

    wybacz,diable ,że to nie po Twojej myśli,ale mam nadzieję że nie potraktujesz tego serio...
    sługa uniżony
    pierogowy

    "Najlepsze miejsce na namiot .jest zawsze troszkę dalej..."

  3. #53
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: górskie ubezpieczenia

    Ciekawy tekst:) kawa od razu smakowała lepiej...

    Zastanawia mnie fakt, że tak często ludzie wskazują na ubezpieczenia górskie jako sposób na problemy finansowe ratowników (częściej jako ochronę ofiary przed rachunkiem, ale to oczywiste i zrozumiałe), a jednocześnie najpopularniejszym przymiotnikiem stawianym przed nazwami firm ubezpieczeniowych, to "złodziejski" we wszelkich odmianach.

    A propos wspominanych wcześniej 15% z biletów dla GOPR, czy TOPR, to:

    http://wiadomosci.ekologia.pl/srodow...1-r,13762.html

  4. #54
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: górskie ubezpieczenia

    Cytat Zamieszczone przez vm2301 Zobacz posta
    Ciekawy tekst:) kawa od razu smakowała lepiej...

    Zastanawia mnie fakt, że tak często ludzie wskazują na ubezpieczenia górskie jako sposób na problemy finansowe ratowników (częściej jako ochronę ofiary przed rachunkiem, ale to oczywiste i zrozumiałe), a jednocześnie najpopularniejszym przymiotnikiem stawianym przed nazwami firm ubezpieczeniowych, to "złodziejski" we wszelkich odmianach.

    A propos wspominanych wcześniej 15% z biletów dla GOPR, czy TOPR, to:

    http://wiadomosci.ekologia.pl/srodow...1-r,13762.html
    I bardzo fajnie :)
    O takie sprawy legislacyjne przy zmianach przepisów trzeba dbać, bo drobne zapomnienie czegoś może mieć poważne skutki.

    Ale to nie zmienia sytuacji w Bieszczadach, gdzie dyrekcja BdPN powiedzmy to jasno i otwarcie nie chce dofinansowywać GOPR i wszelkimi sztuczkami prawnymi się od tego miga.

    B.

  5. #55
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: górskie ubezpieczenia

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Ale to nie zmienia sytuacji w Bieszczadach, gdzie dyrekcja BdPN powiedzmy to jasno i otwarcie nie chce dofinansowywać GOPR i wszelkimi sztuczkami prawnymi się od tego miga.
    B.
    Miejmy nadzieję, że stosunek do problemu się zmieni, wszak dotyczy on wspólnej "klienteli".
    Jak myślisz, co jest źródłem tej niechęci?

    Na pewno istniejący przepis w każdym razie do tej dotacji zmusza. I dobrze.

  6. #56
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: górskie ubezpieczenia

    To prawda że TU starają się jak mogą unikać płacenia odszkodowań ale to najmniejszy problem.Takie nieuczciwe firmy będą miały złą reklamę między klientami i albo zmienią postępowanie albo będą tracić i pieniądze i klientów.Przytaczana tu sprawa F.Chopin już się czkawką PZU odbija chociaż firma jeszcze tego finansowo nie odczuła,a szkoda.Myślę że na początek fajnie będzie jeśli się uda spowodować taką zmianę w przepisach żeby kosztami ew.akcji ratunkowej można było obciążyć TU,oczywiście w przypadku jeśli poszkodowany takie ubezpieczenie ma.

  7. #57
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie Odp: górskie ubezpieczenia

    Dzis trafilem na fajny filmik pokazujacy akcje ratunkowa w wykonaniu Austryjakow:



    Calkiem sprawnie i szybko.
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  8. #58
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: górskie ubezpieczenia

    Tak, ale i pogoda super, a i pewnie poszkodowany im z GPSa podał swoją dokładną pozycję.
    Diable. W trakcie ubiegłorocznych powodzi wiele domostw było także ubezpieczonych i potem były dokładnie takie same problemy jak z F.Chopinem. I teraz pytanie, gdyż takich sytuacji było naprawdę sporo:
    czy wiesz, które to były firmy?chcesz ubezpieczyć dom od powodzi, jak to zrobisz?znowu zaufasz tym, którzy Cię przekonają, a potem się okaże, że zonk.
    Bo piszesz, że te złe będą napiętnowane.
    A teraz są???
    Niestety firmy ubezpieczeniowe to nie dobry wujek chcący dla innych dobrze, a chcą zarobić. Co jest jak najbardziej ok, pod warunkiem, że uczciwie.
    No i chciałabym zobaczyć tę czkawkę PZU, na giełdzie jej nie widzę.
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  9. #59
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: górskie ubezpieczenia

    Jakim firmom zaufać-to chyba najmniejszy problem-nas to nie interesuje-wystarczy przepisy skopiować nieledwie z OC dla samochodów a reszta będzie prosta.Wypadek-podajesz numer polisy w GOPR oni już wysyłają papiery do ubezpieczyciela,my możemy być proszeni o ew.opis wypadku i to wszystko

  10. #60
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Ubezpieczenia górskie

    Razem ze znajomymi próbujemy ruszyć taką akcję http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=8365 osoby chętne proszę o podpisyewentualnie o pomoc w rozpowszechnianiu tej akcji.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Górskie kibelki
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 06-02-2022, 20:45
  2. Sokoliki Górskie cerkiew
    Przez wtak w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 03-11-2014, 06:22
  3. IX Górskie Zawody Balonowe
    Przez joorg w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-05-2010, 09:57
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-09-2007, 11:14

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •