Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Laworta

  1. #1

    Na forum od
    07.2007
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    6

    Domyślnie Laworta

    Witam wszystkich Bieszczadników.

    Szukam opinii na temat Wyciągu Laworta. Chcę tam pojechać za tydzień na narty z rodzinką. Wiecie może jak się tam jeździ i czy stoi się w kolejkach do wyciągu? Będę wdzięczny za informację.

    Pozdrawiam
    Szymon

  2. #2

    Domyślnie Odp: Laworta

    W zeszłym tygodniu byłem tam 2 razy. W kolejkach nie stałem, stok nachylony na tyle, że można się zdrowo rozpędzić, lipa tylko bo śnieg z armatek i w wielu miejscach jest lodowisko. Ja bym tam tydzień raczej nie siedział, przynajmniej nie dla samego wyciągu. Acha jeżeli chodzi o przystokowy bufet, nie wiem jak reszta dań z grilla ale szaszłyk jest pierońsko mały. :)
    Pozdrowienia!
    Sława Starym Bogom...

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Lech Rybienik
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    Przemyśl/Warszawa
    Postów
    225

    Domyślnie Odp: Laworta

    Jak tylko jestem zimą w tamtych okolicach to regularnie ćwiczę Lawortę, według mnie najlepszy stok w okolicy. Po remoncie znacznie się "ułatwiła", to już nie to samo co 10 lat temu :D, kto pamięta kamienisty początek trasy ten wie o czym mowa:D
    Na wypady z żoną (początkującą narciarką) wybieram Gromadzyń, choć jego końcowy odcinek jest IMHO trudniejszy niż stromizna na Laworcie, bo węziej i ludzi więcej. Ale żona jakoś tam czuje się lepiej:)

    A lód - cóż teraz to i tak go jest mało, a jak już jest to trzeba dobrze zacinać krawędzie i nie szaleć, niekoniecznie trzeba jak najszybciej pruć w dół, na ostrych nartach i na lodzie pokręcić można, byle rozsądnie.

    Na tydzień to może bym w samych Dolnych nie siedział, wszystko może się znudzić, ale kilka dni na wyciągach i ze dwie porządniejsze wycieczki na turach, to właśnie to:)

    Zwykle robię tak, że do wyciągów w Ustrzykach dojeżdżam z Przemyśla, potem 2-3 godzinki na stoku (10-20 zjazdów) i wracam do Przemyśla.


    Pozdrawiam.
    Lech

  4. #4
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie Odp: Laworta

    Byłem i ja na Laworcie - bodaj 2 tygodnie temu.

    No cóż. Owszem krzesełko to nie ten orczyk co 10 lat temu :) I stok nie ten sam.
    Powiedziałbym za to, że poziom przygotowania stoku trzyma poziom lat minionych.

    Od godziny 9 do 10:30 jeździło się fajnie. Potem, muldy, kamienie, lód, tłok do wyciągu (GOPR za to dzielnie zwozi połamanych za co im chwała).
    Nie jestem typem wyczynowca i nie lubię takich warunków dlatego dzień spędzony na Laworcie uznaję za stracony.
    Wielkie hałdy śniegu zgromadzone na boku trasy, podczas gdy na trasie są warunki jak z sennego koszmaru rekreacyjnego narciarza powodują, że nieśmiało utwierdzam się w przekonaniu, że stok ma wyłącznie służyć szybkiemu bogaceniu się firmy zarządzającej stokiem, a nie komfortowi i zadowoleniu narciarzy.

    Szkoda bo Laworta to zdecydowanie najlepsze miejsce do śmigania na nartach w Bieszczadach.

    Jeśli chodzi o powiedzmy 2-dniowy pobyt "w tygodniu" może być. Na tydzień chyba bym się nie zdecydował.
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  5. #5
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Laworta

    Laworta jest do kupienia, może ktoś się skusi

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Misieg
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Kraśnik/Rzeszów/Lesko
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: Laworta

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    Laworta jest do kupienia, może ktoś się skusi
    To co, forumowo-narodowa ściepa??

  7. #7

    Domyślnie Odp: Laworta

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    Laworta jest do kupienia, może ktoś się skusi
    kalnica też jest do kupienia - tyle że 200.000 drożej niż laworta - patrzcie na alledrogo

    coś chyba trudno zarobić na narciarzach w Bieszczadach

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Misieg
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Kraśnik/Rzeszów/Lesko
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: Laworta

    Cytat Zamieszczone przez barszczu Zobacz posta
    kalnica też jest do kupienia - tyle że 200.000 drożej niż laworta - patrzcie na alledrogo

    coś chyba trudno zarobić na narciarzach w Bieszczadach
    Ale nowe chcą budować..

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar hormon_so
    Na forum od
    01.2010
    Rodem z
    Solina PL / Nuneaton UK
    Postów
    29

    Domyślnie Odp: Laworta

    Jesli chodzi o Ustrzyki Dolne to faktycznie lepszy od Gromadzynia. Poczatek troche trudny i stresujacy. Pozniej w miare rowne nachylenie i radzilbym bokami bo tam wiecej puchu niz lodu.
    Krzeselko to wygoda ale i swoje tez kosztuje bo ceny to tam nieziemskie.

    Ja osobiscie polecam odwiedzic wszystkie wyciagi w okolicy , a w szczegolnosci polecam Karlikow.
    W miare tanio.
    W miare rowne nachylenie stoku na calej dlugosci.
    Orczyk troche przedpotopowy ale szybki i nie meczacy jak na Weremieniu gdzie po plaskim cie prawie ciagnie.
    Taki maly myk dla forumowiczow. Na koncu trasy przejezdzasz ZA stacja dolna i pchasz sie na kolejke po drugiej stronie. Przewaznie polowa tyle ludzi co po stronie baru a czasem nawet nikogo.
    POlecam.

  10. #10
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Laworta

    Hotel Laworta ponownie wystawiony na sprzedaż
    http://www.monitorurzedowy.pl/oglosz...,id:12782.html



    Spałem kilka dni w Laworcie, nie pamiętam dokładnie kiedy, ale musiało to być pod koniec ubiegłego... wieku . Trochę miał siermiężny wygląd wtedy.
    Ostatnio edytowane przez Recon ; 02-07-2014 o 14:06
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •