Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Bieszczadzka wyprawa wiosenna 2011-kwiecian -Maj-Ustrzyki G -Krynica G

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Bieszczadzka wyprawa wiosenna 2011-kwiecian -Maj-Ustrzyki G -Krynica G

    Cytat Zamieszczone przez janusz0222 Zobacz posta
    ....dalsza trasa wiedzie po wierchach -tam roznica wysokości z jednego wierchu na drugi nie jest duża
    Janusz, (imienniku) ładna trasę sobie wybrałeś. Pisząc o " roznica wysokości z jednego wierchu na drugi nie jest duża" masz na myśli przewyższenia ? ( 150 m jak pisałeś wcześniej).Na szlaku granicznym są znacznie większe, (nie piszę między UG a Rawkami) np. między przeł. Pod Czerteżem a Rabią S. to jest ok 270m na ok 2 km.O ile mogę napisać, w przewyższeniach nie chodzi wyłącznie o wysokość , ale ile metrów w górę na jakim odcinku drogi. Tuż przed Krynicą będzie Lackowa (najwyższy szczyt BN), gdzie na odcinku 300m jest do góry 100m , to są już "schody"
    Trasę , którą wybrałeś jest dobra i w sumie nie trudna , ale nie można podchodzić do tego, "wyjdę na wierchy (grań , dział) i już polecę sobie po płaskim",bo tak w rzeczywistości nie jest.Albo ..zejdę ze szlaku skocze do wioski po prowiant i wrócę za chwilę
    Mam jeszcze pytanie do Ciebie , czy wcześniej chodziłeś po górach na krótszych odcinkach, czy od razu startujesz na graniczny ?
    Nie traktuj mojego pisania jako zniechęcania do wyjścia na ten szlak.
    Życzę powodzenia i zrealizowania planów , a po powrocie napisz relacje tu i podziel się spostrzeżeniami.
    Ostatnio edytowane przez joorg ; 19-01-2011 o 18:22
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  2. #12
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2011
    Rodem z
    bełchatów
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: Bieszczadzka wyprawa wiosenna 2011-kwiecian -Maj-Ustrzyki G -Krynica G

    [QUOTE=joorg;114176]Janusz, (imienniku) ładna trasę sobie wybrałeś. Pisząc o " roznica wysokości z jednego wierchu na drugi nie jest duża" masz na myśli przewyższenia ? ( 150 m jak pisałeś wcześniej).Na szlaku granicznym są znacznie większe, (nie piszę między UG a Rawkami) np. między przeł. Pod Czerteżem a Rabią S. to jest ok 270m na ok 2 km.O ile mogę napisać, w przewyższeniach nie chodzi wyłącznie o wysokość , ale ile metrów w górę na jakim odcinku drogi. Tuż przed Krynicą będzie Lackowa (najwyższy szczyt BN), gdzie na odcinku 300m jest do góry 100m , to są już "schody"
    Trasę , którą wybrałeś jest dobra i w sumie nie trudna , ale nie można podchodzić do tego, "wyjdę na wierchy (grań , dział) i już polecę sobie po płaskim",bo tak w rzeczywistości nie jest.Albo ..zejdę ze szlaku skocze do wioski po prowiant i wrócę za chwilę
    Mam jeszcze pytanie do Ciebie , czy wcześniej chodziłeś po górach na krótszych odcinkach, czy od razu startujesz na graniczny ?
    Nie traktuj mojego pisania jako zniechęcania do wyjścia na ten szlak.
    Życzę powodzenia i zrealizowania planów , a po powrocie napisz relacje tu i podziel się spostrzeżeniami.[/QUO

    Dzięki za spostrzerzenia co do mnie to przeszedłem i przejachałem rowerem całą Jurę Krakowsko-Częstochowsko -Wieluńską -w bieszczadach nie byłem nigdy i traktuję jako wezwanie-pozostali uczestnicy sa zupełnie zieloni ale od niedzieli robię im szkolenie-początek przejście dystansu 20km z lekki plecakiem żeby sprawdzić ich predyspozycje i ubiór

  3. #13
    sturnus
    Guest

    Domyślnie Odp: Bieszczadzka wyprawa wiosenna 2011-kwiecian -Maj-Ustrzyki G -Krynica G

    Nie pisałeś którym szlakiem chcecie zacząć wędrówkę, więc przyjąlem że przez połoniny. Nie mienia to faktu że przewyższenie z Ustrzyk jest prawie takie same na Caryńską jak i na Rawkę. Więc moja uwaga pozostaje aktualna. Poza tym, to co powiedział Joorg, wędrując granicznym (a w zasadzie po górach) musisz sumować wszystkie podejścia. A w Bieszczadach sporo się tego uzbiera. Większe podejścia czekają Cię co chwilę, na Rawkę, przełęcz pod Czetreżem, dalej podejście Rabią, Płasza, Roztoki itd. itd. Jeśli wziąść pod uwagę że chcecie wyprawowo wędrować więc obciążenie większe. No i niestety nie masz na tym szlaku "wiosek w dolinach". Trzeba ekstra odbić. Latem można uzupełnić zapasy w małym sklepiku u Wojtka Judy w Balnicy. Ale w kwietniu zapomnij. Schronisko jedyne w części bieszczadzkiej znajdziecie dopiero w Łupkowie (o ile zamierzacie przejść tamtędy). Ale są wiaty: Pod Czerteżem, pod Rabią, na Roztokach. Pamiętaj, że teraźniejsze "szkolenie" o którym piszesz, może zwieść w górach. Niestety, wędrowanie po płaskim, to nie to samo co wspinanie się. Zwłaszcza gdy doda się plecak. A w ogóle skoro nikt z Was nie był w Bieszczadach to polecałbym szlak czerwony. Bardziej widokowy, w kwietniu mało uczęszczany i bardziej schroniskami usiany przez co bardziej przedeptany. Na obydwu w tym okresie możecie spotkać sporo śniegu.. Pamiętaj o małym doświadczeniu ekipy i Twoim również. Bo góry to nie rower. I Jeszcze jedna sprawa. By montować jakąś wyprawę, przydałoby się jakieś doświadczenie. Bierzesz odpowiedzialność za tych ludzi! W tamtym roku w maju, nagłe załamanie pogody mało co nie doprowadziło do tragedii. Na szczęście śmigło było "na miejscu". No i przy większej zorganizowanej grupie wymagany jest przewodnik!

    Pozdrawiam

  4. #14
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Bieszczadzka wyprawa wiosenna 2011-kwiecian -Maj-Ustrzyki G -Krynica G

    Pomijając słuszne uwagi dotyczące organizacji, to jednak ta grupa "zorganizowaną" w myśl prawa nie jest.

  5. #15
    Zbanowany
    Na forum od
    01.2011
    Rodem z
    Z pięknej krainy (Regulamin,pkt 11)
    Postów
    145

    Domyślnie Odp: Bieszczadzka wyprawa wiosenna 2011-kwiecian -Maj-Ustrzyki G -Krynica G

    Szkoda, że w tym terminie bo chętnie wybrał bym sie z wami -może ktos wybiera sie w Czerwcu w okolicach 23-28.

  6. #16
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2011
    Rodem z
    bełchatów
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: Bieszczadzka wyprawa wiosenna 2011-kwiecian -Maj-Ustrzyki G -Krynica G

    Co do doświadczeniu trochę go mam 21dni w trasie -po Jurze-ale z zaopatrzeniem bylo łatwo i cywilizacja blisko

  7. #17
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2011
    Rodem z
    bełchatów
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: Bieszczadzka wyprawa wiosenna 2011-kwiecian -Maj-Ustrzyki G -Krynica G

    Markela-nie wiem ile nam sie uda przejść,wiosną -planuję dalszy ciąg trasy koniec czerwca -krynica do tatr- póżniej od granicy zchodniej do tatr na koniec jak ekipa nabierze doświadczenia ,tatry wysokie

  8. #18
    Zbanowany
    Na forum od
    01.2011
    Rodem z
    Z pięknej krainy (Regulamin,pkt 11)
    Postów
    145

    Domyślnie Odp: Bieszczadzka wyprawa wiosenna 2011-kwiecian -Maj-Ustrzyki G -Krynica G

    O.K trzymam za was kciuki

  9. #19
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2011
    Rodem z
    bełchatów
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: Bieszczadzka wyprawa wiosenna 2011-kwiecian -Maj-Ustrzyki G -Krynica G

    Sturnus !-dzieki za podpowiedzi -miejsca podane przez ciebie uwzglendnie na mapie gps-co doszlaku to chcemy iśc ustrzyki g-niebieski do granicy dalej czerwonym do orlika dalej niebieskim caly czas przy grnicy aż do krynicy G -jeżeli masz informacje gdzie można dokupić zaopatrzenie (żywność )-( i nie nachodzić sie? ) na tym szlaku to bardzo prosze o info-wody w górach nie powinno zabraknać

  10. #20
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2011
    Rodem z
    bełchatów
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: Bieszczadzka wyprawa wiosenna 2011-kwiecian -Maj-Ustrzyki G -Krynica G

    Sturnus-jeszcze mam pytanko jak w bieszczadach z łacznością (komórki) jaki operator ,bo mamy - era .i orange,prm

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. II Bieszczadzka Wyprawa Zimowa 2011
    Przez PiotrB w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 22:17
  2. Bieszczadzka wyprawa piskalska
    Przez Piskal w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 22-06-2009, 20:17
  3. 'Flora wiosenna lasów' - Klucz botaniczny do oznaczania roślin
    Przez Gryf w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26-04-2008, 17:32
  4. Wiosenna zagadka
    Przez Derty w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-04-2005, 17:14
  5. wiosenna fotka
    Przez babciarózia w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2003, 08:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •