Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: Planowanie wypraw

  1. #1

    Domyślnie Planowanie wypraw

    Lubię przygotowywać się do wyjazdu z dużym wyprzedzeniem. Kupuję mapy i przewodniki, szukam informacji w Internecie, oglądam trasy na Google Earth, rozpatruję warianty, liczę kilometry, przewyższenia... Jestem już w terenie siedząc jeszcze w domu przez ekranem komputera. Lubię nawet uczestniczyć w przygotowaniach do wypraw, w których sam nie będę brał udziału.

    Widzę, że Buba i Basia robią podobnie. A jak Wy przygotowujecie się do wypraw? Czy może tak jak Krysia?

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    Ja i planowanie czegokolwiek???
    Andrzejku, nie obrażaj mnie;-)))proszę
    Mi jest wszystko jedno GDZIE, ważne jest tylko Z KIM i na tym etapie planowanie moje się kończy;-)
    Planuję z kim, ot wszystko.

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar olatro
    Na forum od
    10.2010
    Rodem z
    Ostrów Wielkopolski
    Postów
    217

    Domyślnie Odp: Planowanie wypraw

    Ja zaczynam od odliczania, dzisiaj mam 167 dni :) A reszta tak jak Andrzej, co sprawia mi frajdę ogromną. Wytyczanie tras i ciekawych miejsc w MapSource, oglądanie profili, zmiany, szukanie informacji w przewodnikach i w Internecie, szukanie połączeń, drukowanie przed samym wyjazdem potrzebnych informacji. Fascynujące, wirtualne wędrówki po Bieszczadach dające przedsmak letnich wędrówek. Uwielbiam to :)

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Wągrowiec
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Planowanie wypraw

    No ja też na kilka miesięcy przed lubię siedzieć w mapach i przewodnikach, sprawdzam połączenia fajne miejsca kilometry przeliczam... i te wszystkie takie potrzebne do fajnej wyprawy co by nudno nie było :)
    wiadomo że rzeczywistość często weryfikuje plany ale co sobie popatrzyłam wcześniej na mapę i poczytałam to moje :D
    i wiadomo też że ważne z kim... żeby się później w ekipie nie trafił ktoś kto jest tam "za karę"...
    często mi się zdarza nawet że dla najbliższej ekipy że tak powiem.. standardowej to ja wszystko wymyślam planuje co gdzie i jak.. i jakoś na mnie do tej pory nie marudzą ;D
    i tak jak olatro... odliczanie też jest bardzo... bardzo istotne :D

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar dziabka1
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    879

    Domyślnie Odp: Planowanie wypraw

    Przede wszystkim lubię wiedzieć, gdzie jadę. Zbieram informacje, oglądam mapy, czytam przewodniki. Planuję. Nawet jeżeli plany nie wyjdą, to wcześniejsze poznanie kraju przydaje się już w trasie. Np - poznanie mapy pozwala na poruszanie się bez wsadzania co chwila nosa w mapę i nerwowego szukania, co się wyłoni za zakrętem. A potem się inni pytają - czy ty juz tu byłaś - bo wszystko wiesz :))))

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Planowanie wypraw

    u mnie to zależy sporo od terenu w który sie wybieram - jezeli jest to wypad na biegowki na 2-3 w Izery to jade, biore i mape i na tym koncza sie przygotowania. Natomiast jezeli sie wybieram na n tydzien zima na Ukrainie, to mam wszystko obcykane duuuuzo wczesniej, a im blizej tym tylko staje sie bardziej znajacym teren - oczywiscie "\palcem o mapie", przegladam dziesiatki galerii by namierzyc jak cos wyglada etc, warianty tras. Ale... na miejscu potem moze przyjsc sytuacja ze i tak nie wiem gdzie jestem - tak dokladnie :):) I to jest piekne.

    P.
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  6. #6

    Domyślnie Odp: Planowanie wypraw

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    Oj ale dla niektórych plan to rozpisany każdy dzień z mapami GPS i dokładnymi pozycjami nie tylko samej wioski, ale i siedziby szamana w danej wiosce;-)))
    Ja mówię o takim planowaniu
    a nie oglądaniu zdjęć czy czytaniu cudzych relacji i o jak tam fajnie, tam chcę.
    Tak jak na tę Norwegię: chcę na te 2 skały.
    Dla Ciebie to plan?
    Mamy na to tydzień, powinniśmy się wyrobić;-)
    A Andrzej spodziewałby się konkretnie: tego i tego dnia, o tej i o tej godzinie, wyruszamy stąd i stąd, aby po 1234 krokach dojść w kierunku północno-wschodnim bla bla bla;-)
    Mi wystarczą zdjęcia tych miejsc, ich nazwy, mapy w swoim czasie i fajne relacje ludzi.
    Po co więcej;-)
    Tak, Krysiu, macie bardzo fajny zarys planu, ale wiesz chociaż gdzie te skały są. Widziałeś je na mapie? Zastanawiałaś się już teraz, jak się tam dostać? Rozumiem, że to Cię mniej interesuje i zdajesz się na kogoś innego, kto się tym zajmie. Można i tak, ale po co pozbawiać się tej przyjemności.

  7. #7
    sturnus
    Guest

    Domyślnie Odp: Planowanie wypraw

    Łapię plecak, wrzucam w bagażnik, potem tylko 700 km, zostawiam gdzieś samochód, potem plecak na grzbiet, i idę... też gdzieś...
    A z rana: gdzie dalej? Ot, i całe moje planowanie.

    Pozdrawiam

  8. #8
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Planowanie wypraw

    pamietam ze czytalam kiedys w necie swietna relacje - z wyjazdu pozornie "totalnie niezaplanowanego". Niestety, nie moge jej cos odszukac...

    pokrotce historia byla taka:
    Gosciowi przysnilo sie ze jezdzi po ukrainie czerwona łada z wgniecionymi drzwiami. Sen byl piekny, az mu zal bylo ze sie obudzil... opowiedzial go kumplom- no i postanowili sen wdrozyc w zycie... zaczeli poszukiwac do kupna takiej łady- czerwone byly ale zadna nie miala wgniecionych drzwi... wiec kupili taka i sami nad nia pracowali zeby jej wgniesc drzwi - zeby byla taka jak ze snu co najzabawniejsze- ledwo wjechali na ukraine rąbnelo w nich jakies auto- wgniatajac im drzwi z przeciwnej strony wiec taki mniej wiecej byl wstep... sensem reszty wyjazdu bylo jechanie przed siebie- celowe nieuzywanie mapy (bo mapa ich brzydzi i odbiera wolnosc) i kultywowanie zasady: jak jest skrzyzowanie to dalej wybieramy droge o gorszej nawierzchni. I jak miejscowy zaprasza to nie wolno odmowic. I kierowac trzeba sie na wschod- czyli na wschodzace slonce a wracac nalezy zaczac jak sie odbija od rosyjskiej granicy. Aha! i jeszcze celem bylo picie duzej ilosci alkoholu aby "zwiekszyc poczucie nierealnosci i bardziej rozproszyc wspomnienia"
    Byla to jedna z fajniejszych relacji jakie czytalam.

    czy wedlug was to byl wyjazd zaplanowany czy niezaplanowany?
    Ostatnio edytowane przez buba ; 19-01-2011 o 23:26
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  9. #9

    Domyślnie Odp: Planowanie wypraw

    Cytat Zamieszczone przez olatro Zobacz posta
    Wytyczanie tras i ciekawych miejsc w MapSource, oglądanie profili (...)
    Witam jeszcze jednego użytkownika programu MapSource. Niewtajemniczonym powiem, że normalnie program ten służy do planowania tras, którymi będziemy się poruszać używając GPSu, ale poza dokładnymi mapami samochodowymi istnieją również mapy topograficzne, w tym Bieszczadów, które są bardzo przydatne do planowania pieszych wycieczek nawet jeżeli ktoś nie ma GPSu. Polecam wszystkim, a szczególnie Bubie do planowania wypraw na Ukrainę.

  10. #10
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Planowanie wypraw

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    a jakie inne jak papierowe????????? dla mnie mapy sa tylko papierowe! a jak mapa jest w necie to sie ja zapisuje na plytke i niesie do wydrukowania... potem sie ja laminuje tasma klejaca i namietnie oglada!!! :)
    )
    hahaha jak widać:
    Cytat Zamieszczone przez andrzej627 Zobacz posta
    Witam jeszcze jednego użytkownika programu MapSource. Niewtajemniczonym powiem, że normalnie program ten służy do planowania tras, którymi będziemy się poruszać używając GPSu, ale poza dokładnymi mapami samochodowymi istnieją również mapy topograficzne, w tym Bieszczadów, które są bardzo przydatne do planowania pieszych wycieczek nawet jeżeli ktoś nie ma GPSu. Polecam wszystkim, a szczególnie Bubie do planowania wypraw na Ukrainę.
    i mają swoich fanów;-))
    Dla mnie tylko papier.
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Zdjęcia z wypraw
    Przez Krzysztof Franczak w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-03-2010, 22:24
  2. planowanie trasy - prośba o ocenę
    Przez klarytromycyna w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-08-2009, 21:24
  3. Wstępne planowanie trasy [UG - Rawki - Wetlina - UG]
    Przez medusa w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-01-2008, 22:05
  4. Planowanie wycieczki - czy trzeba liczyc tylko na siebie?:)
    Przez galliano78 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-09-2005, 12:44

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •