Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 63

Wątek: Co z Lutkiem?

  1. #31
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Co z Lutkiem?

    Nie widziałem ile tego kamienia leżało jeszcze w Wetlinie te paręnaście lat temu, ale cerkiew była dość duża...kto wie.

  2. #32
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Co z Lutkiem?

    Cerkiew w Wetlinie, jeżeli mnie pamięć nie myli , była murowana a nie kamienna.

  3. #33
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Co z Lutkiem?

    Tak, klasyczny beton.
    Była jedną z największa w naszych Karpatach.

  4. #34

    Domyślnie Odp: Co z Lutkiem?

    Cytat Zamieszczone przez dziabka1 Zobacz posta
    Heniu, wierzę ci na słowo. Ale sposób, w jaki potraktowała mnie i grupę, dyskwalifikuje. Było bardzo, bardzo niemiło.
    Madziu! Przyjedź tam sama albo w wąskim gronie całkowicie po sezonie (koniec listopada np.), z gitarą itp. Gwarantuję, że będzie inaczej!

  5. #35
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Co z Lutkiem?

    To był listopad ;-)zresztą co za różnica czy sezon czy nie?to jak po sezonie to się jest miłym, a jak sezon to już nie?Mnie osobiście nigdy ta pani nie zrugała, ale byłam świadkiem jak rugała innych. Niekoniecznie miała powód. No ale jest kobietą, ja zawsze biorę na to poprawkę, hormony szaleją itd.
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  6. #36

    Domyślnie Odp: Co z Lutkiem?

    Cytat Zamieszczone przez dziabka1 Zobacz posta
    Sądzę, Marcin, że dokładna data powstania może być trudna do ustalenia. Pred latami 50. raczej ciężko było o ruch turystyczny w tamtym rejonie. Może w materiałach wojskowych jest jakieś info. Skoro strażnica jest kamienna.. czy w okolicy były jakieś murowane cerkwie?
    Hm.. ciekawy temat poruszyłeś.
    Schronisko, a raczej obiekt WOP powstał jako drewniany na podmurówce kamiennej. Efektem tego co widać teraz było obmurowanie budynku przez Lutka ale już w późnych latach 80-tych. Poszperajcie na allegro za widokówkami z tal 60-tych i 70-tych. Ostatnio kupiłem nawet takie kuriozum - lata 70.te i przed schroniskiem pasie się... lama! Normalnie wydana widokówka!
    Drewna budowlańcy mieli do woli np w Berehach, ze starych chat, nie musieli rozbierać cerkwi, zresztą z Wetliny mieli zbyt daleko - Berehy rzut kamieniem.

  7. #37
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Co z Lutkiem?

    Zdjęcie jeszcze nie schroniska ale już nie strażnicy znajduje się w tej relacji, do której link zamieścił sir Bazyl;
    http://www.bieszczady.x.wp.pl/ - tak raczej pod koniec relacji

    autorzy w 1957 r. zastali budynek pusty - jak sami napisali - opuszczony w 1951 r.

    o początkach WOP m.in. na terenie Bieszczadów można poczytać tu: od str. 84.
    http://docs.google.com/viewer?a=v&q=...pX42CouHewyKgw

    może lektura pozycji wykazanych w przypisach wyjaśniłaby do końca zagadkę?
    tak mi się coś przypomina, że kiedyś czytałam o strażnicy niemieckiej w tym miejscu podczas wojny ale możliwe, że coś pomyliłam.

  8. #38
    sturnus
    Guest

    Domyślnie Odp: Co z Lutkiem?

    Cóż, kiedyś już opisywałem tu traktowanie turystów w Chatce i mało mnie nie zlinczowano za szkalowanie "ikony" Bieszczadu.
    http://forum.bieszczady.info.pl/show...ght=#post72079
    Tu widzę, że bądź te same osoby bronią i bądź tej samej motywacji używają. Przyjdź wieczorem, jak nie ma ludzi. Z flaszką może jeszcze? Co mnie to, że zapierdziel mieli cały dzień? Że tłok? Właśnie dlatego że są Ci lepsi, znajomi, którzy właśnie zawitali z butelczyną, gospodarze czsem nie mają czasu, a czasem i sił dla innych. I właśnie Ci znajomi dziwią się najbardziej... JAK? Przecież to złoci ludzie...

    Pozdrawiam

  9. #39
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Co z Lutkiem?

    Przegiąłeś kolego !!
    Widzę że tamta dyskusja niczego Cię nie nauczyła.
    Zamiast snuć obrażające (również mnie) insynuacje
    sturnus :
    dlatego że są Ci lepsi, znajomi, którzy właśnie zawitali z butelczyną, gospodarze czsem nie mają czasu, a czasem i sił dla innych.
    .
    trzeba było się wybrać na Fotimb i zobaczyć na własne oczy kontakty w schronisku.

  10. #40
    sturnus
    Guest

    Domyślnie Odp: Co z Lutkiem?

    Nie moja wina że czujesz się dotknięty... Widać coś za masz za uszami... :D Uderz w stół a nożyce.... I nie chcę być lepiej traktowany gdziekolwiek i przez kogokolwiek bo przybyłem tam z kimkolwiek. Chce być traktowany bez względu na to z kim przyszedłem, kiedy, czy gospodarz ma właśnie gości, czy akurat go opuścili. W Chatce byłem nie raz i osąd pozwoliło mi to wyrobić. Nie potrzebuję Fotimbu czy też innej imprezy by wyrabiać sobie zdanie o klimatach i ludziach... Choć aby mieć "kontakty" jak to nazwałes, może trzeba zostać wprowadzonym???

    Pozdrawiam

    P.S. I Twoje oburzenie też mnie nie nauczy przemilczania niewygodnych dla innych tematów...
    Ostatnio edytowane przez sturnus ; 23-01-2011 o 22:40

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •