Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Wypożyczalnie rowerów

  1. #11
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Wągrowiec
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Wypożyczalnie rowerów

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    No ja nie chcę po asfalcie z Rzeszowa drałować.
    się w ogóle nie dziwię! :)
    też unikam asfaltów jak... hmm jak nie wiem czego ale nie lubię i omijam, nie ma jak to leśne i polne ścieżki :)

  2. #12
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Wypożyczalnie rowerów

    Cytat Zamieszczone przez calanthe Zobacz posta
    zawsze można pojechać rowerem znam takiego jednego co 270 km w jeden dzień śmiga... dojeżdża w Bieszczady szybciej rowerem niż ja PKP :D
    Jak się poznamy, to już będziesz znała dwóch

  3. #13
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Wypożyczalnie rowerów

    Wojtku nie mów, że śmigasz w 1 dzień więcej niż 200km i to po jakby nie patrzeć górskim terenie!
    Nie wierzę;-)
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  4. #14
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Wypożyczalnie rowerów

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    Wojtku nie mów, że śmigasz w 1 dzień więcej niż 200km i to po jakby nie patrzeć górskim terenie!
    Nie wierzę;-)
    • Po pierwsze primo, to jazda z Rzeszowa w Bieszczady/Beskid Niski/Sądecki nie jest jazdą w terenie górskim. To w większości jazda po drogach niezupełnie plaskich
    • Po drugie primo: z Rzeszowa nie jest łatwo wynaleźć takie miejsce w najbliższych górach, do którego jest ponad 200 km. Ale już z Jarosławia się znajdzie, np. do Krynicy.
    • Po trzecie primo: nie wierzysz - jedź ze mną kiedyś

  5. #15
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Wypożyczalnie rowerów

    Tak, tak, jak dla Ciebie te pagóry na Pogórzy Przemyskim to nie jest teren górski to ja już nie mam więcej pytań.
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  6. #16
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2010
    Rodem z
    gm.Cisna
    Postów
    42

    Domyślnie Odp: Wypożyczalnie rowerów

    Zeby przejechac 200 km na rowerze to trzeba sie niezle uwijac.Dla niedzielnego rowerzysty dystan nierealny do pokonania. Nawet dla dobrego amatora jest to ogromne wyzwanie.Ja bym sie nie podjal takiej przejazdzki z prostej przyczyny.Srednia predkosc amtora to 25-30 km/h, czasem 35km/h ale na pewno nie w gorach czy po pagorkach,co daje 7-8 godzin jazdy.Na kazda godzine jazdy organizm potrzebuje okolo 0,5 litra plynu.Max wioze dwa bidony ,wiec efektywnie jade 2 godziny.Oczywiscie sa tez batoniki i zele energetyzujace,ktore daja niesamowitego kopa,ale organizmu nie oszukasz-pic trzeba.Zatem bez zaplecza(czytaj kogos w samochodzie,ktory poda plyny) nierealne do wykonania. Z pomoca kogos z zewnatrz mozliwe do realizacji.
    Owszem nie kazdy lubi jazde ambitna i bardziej wymagajaca- i cale szczescie.Jest sporo rowerzystow jadacych z bagazami,namiotami,jedzeniem i piciem w plecaku,ale ich predkosc jazdy to z kolei 10-15km/h moze jakis wybitnych 20km/h(osobiscie nie spotkalem).Zatem na przejechanie 200km potrzebuja minimum 2 dni.Nie mowcie mi tez o mozliwosci odpoczynku i zjedzenia odpowiedniego posilku w czasie jazdy,bo to najwieksza pierdola jaka moze przyjsc do glowy.Albo rower,albo obiad u babci. Zatem z rezerwa podchodze do opowiesci o pokonaniu 200km na rowerze w ciagu jednego dnia

    Przepraszam za pisownie,ale nie mam pod reka klawiatury z polskiki znakami.
    Ostatnio edytowane przez hucu ; 14-08-2011 o 02:05

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar WALDI
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    z pięknej krainy
    Postów
    219

    Domyślnie Odp: Wypożyczalnie rowerów

    ..."Zatem z rezerwa podchodze do opowiesci o pokonaniu 200km na rowerze w ciagu jednego dnia"...
    Proszę zapoznać się z tą stronką i jeżeli dalej będą wątpliwości to możemy podyskutować.
    http://www.bikestats.pl
    Gdyby każdy cyklista opierał się na pomocy serwisu jadącego za nim to drogi były by puste.

    P.S.Spora wypożyczalnia rowerów jest w Rajskie ale.Ja proponuję ze swoim.

  8. #18
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Wypożyczalnie rowerów

    Mój rekord życiowy to 323 km w ciągu dnia .... ale to srali mazgali ...kogo to obchodzi i jaki jest sens
    Mądre poznawanie się się terenu kryje się się w rozpiętości 70-140 km
    Taki jest wynik refleksji
    Polecam z doświadczenia

  9. #19
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2010
    Rodem z
    gm.Cisna
    Postów
    42

    Domyślnie Odp: Wypożyczalnie rowerów

    Witam!!

    Cytat Zamieszczone przez WALDI Zobacz posta
    Gdyby każdy cyklista opierał się na pomocy serwisu jadącego za nim to drogi były by puste.
    Waldi bez przesady.Większość ludzi spędzających wolny czas na rowerze poświęca temu nie więcej niż 2 do 3 godzin jazdy.
    Link,który podałeś nie odnosi się do niedzielnych rowerzystów,którzy na rower wsiadają sporadycznie i za żadne skarby nie przejadą 200km za jednym podejściem,tylko do prawdziwych zapaleńców. Ja też nie mogę sobie pozwolić na codzienną jazdę na rowerze(nie licząc urlopu),ale robię to regularnie, powiedzmy 3 razy tygodniowo.Dystans najczęściej od 30 do 60 km.Nie oszczędzam się podczas jazdy i wiem,że nie dałbym rady walnąć 200 na dwóch bidonach,bez batonów i żeli.W pewnym momencie odcięło by mi prąd. 7 czy 8 godzin morderczego wysiłku,bez odpowiedniego uzupełniania płynów i kalorii jak sam na pewno dobrze wiesz nie jest zalecane.
    Ale zaczyna się robić offtop,więc proponuję przeniesienie dyskusji do innego działu np: oftopiku lub na priva.

  10. #20
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Wągrowiec
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Wypożyczalnie rowerów

    Cytat Zamieszczone przez hucu Zobacz posta

    Nie oszczędzam się podczas jazdy i wiem,że nie dałbym rady walnąć 200 na dwóch bidonach,bez batonów i żeli.W pewnym momencie odcięło by mi prąd. 7 czy 8 godzin morderczego wysiłku,bez odpowiedniego uzupełniania płynów i kalorii jak sam na pewno dobrze wiesz nie jest zalecane.
    ale to przecież zawsze można do sklepu po drodze... nikt nie mówi że 200 km na jednym bidonie i śniadaniu)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wypozyczalnia rowerów.
    Przez TomaszK w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-10-2009, 21:31
  2. Opinie na temat rowerów (różnych)
    Przez ~~misiek w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12-06-2005, 22:57
  3. Wypożyczalnie rowerów
    Przez Petrax w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-05-2004, 13:37

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •