Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Łopienka

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Łopienka

    Wczoraj w Łopience , ze specjalną dedykacją dla WUKI


    Oryginał


    i w cerkwi


    jeszcze była Szopka


    WUKA popatrz, jak witraż „się zaczytał” w Twojej poezji , pięknie to wyglądało


    i powroty
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  2. #2
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Łopienka

    Co za niedziela. Wizyta w Łopience i... Michniowcu. Dzięki Joorgu. Pozdrawiam.

  3. #3
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Łopienka

    Dwie wiadomości w sprawie dojazdu do Łopienki:
    - wiadomość dobra - przywrócono zakaz ruchu w wąwozie. U wlotu stanął nowy, duży znak, więc (przynajmniej w teorii) trzeba zostawiać auto w Polance i dalej iść pieszkom. Osobiście jestem tym zachwycony, bo ostatnio idąc wąwozem musiałem nie dość, że uskakiwać ciągle przez autami, to jeszcze wąchać spaliny.
    - wiadomość zła - parking w Polanie stał się płatny (pewnie podczas długiego majowego weekendu). Zostawialiśmy tam samochody w sobotę 21 maja i zastaliśmy wielkie tablice z informacją o płatnym charakterze miejsca, choć żadnego kasjera nie było. Można się jednak spodziewać, że w sezonie panowie z kwitkami wrócą.

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Wągrowiec
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Łopienka

    hmm a to chyba nie wszyscy przestrzegają tego zakazu bo w sobotę stało pod cerkwią auto i nie wyglądało na takie co by robotnicy do lasu nim przyjechali.. tylko jak takie prosto z myjni )

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    06.2011
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    178

    Domyślnie Odp: Łopienka

    ...jak znasz leśniczego lub u niego wynajmujesz pokoik itp to dostaniesz klucz i wjedziesz.... to taka mniejsza skala spotykana w parku narodowym ( w parkach...)... znajomek, rodzina to Cię zawiozą tam gdzie pieszego turystę będa ścigać. Przymykają na to oko...porównałbym to do sytuacji z wjazdem na drogi, n.p Dołzyca-Terka dopuszczalny tonaż niewielki, a kilkunastotonowe ciążarówki z drewnem mimo znaków zakazu wjeżdżają i niszczą drogę...
    Ostatnio edytowane przez bieśdziad ; 05-07-2011 o 14:04

  6. #6

    Domyślnie Odp: Łopienka

    O jak tam ładnie! Tam mnie jeszcze nie zawiało, ale może przy najbliższej okazji? :)

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2010
    Rodem z
    gm.Cisna
    Postów
    42

    Domyślnie Odp: Łopienka

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    Dwie wiadomości w sprawie dojazdu do Łopienki:
    - wiadomość dobra - przywrócono zakaz ruchu w wąwozie. U wlotu stanął nowy, duży znak, więc (przynajmniej w teorii) trzeba zostawiać auto w Polance i dalej iść pieszkom. Osobiście jestem tym zachwycony, bo ostatnio idąc wąwozem musiałem nie dość, że uskakiwać ciągle przez autami, to jeszcze wąchać spaliny.
    Ten zakaz to z tego co kojarzę nie do końca jest zakazem.O ile się nie mylę to nie obowiązuje samochodów osobowych.Jechałem 3 tyg temu rowerem i coś pod tym zakazem pisało(o jakiś rajdach czy też samochodach terenowych -nie pamiętam). Kilka samochodów mijałem po drodze i ze 3 stały pod cerkwią. Nie wiem,czy to był jakiś dowcip z tym napisem,ale fakt był taki,że wygodnych,którzy ''zwiedzali'' Łopienkę z auta było sporo.

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2012
    Postów
    81

    Domyślnie Odp: Łopienka

    Ostatni z serii czterech filmików o Bieszczadach, które zrealizowałem (w ramach Traperskiej Wytwórni Filmowej) z Samotnym Włóczykijem - tym razem właśnie o Łopience (tytuł "Łopienka"). Niestety, ma - podobnie jak nasze inne pokazy slajdów, zwłaszcza ten o Zalewie Solińskim - tę wadę, że automatycznie ustawiona jest za niska ostrość (360p, a nawet tylko 240p). Żeby obejrzeć ten film z większą ostrością, trzeba sobie ją ręcznie ustawić (gwiazdka u dołu po prawej stronie, jakby się ktoś pytał). Może ktoś z Was wie, co na to poradzić?



    A może by tak rzucić wszystko w cholerę i wyjechać w te Bieszczady? :)

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Łopienka

    Cytat Zamieszczone przez arturos25 Zobacz posta
    Ostatni z serii czterech filmików o Bieszczadach, które zrealizowałem (w ramach Traperskiej Wytwórni Filmowej) z Samotnym Włóczykijem - tym razem właśnie o Łopience (tytuł "Łopienka"). Niestety, ma - podobnie jak nasze inne pokazy slajdów, zwłaszcza ten o Zalewie Solińskim - tę wadę, że automatycznie ustawiona jest za niska ostrość (360p, a nawet tylko 240p). Żeby obejrzeć ten film z większą ostrością, trzeba sobie ją ręcznie ustawić (gwiazdka u dołu po prawej stronie, jakby się ktoś pytał). Może ktoś z Was wie, co na to poradzić?



    A może by tak rzucić wszystko w cholerę i wyjechać w te Bieszczady? :)
    Tylko jak TAM żyć i....za co i z czego ?roll:
    Tak być nie może,bo tak być musi...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Łopienka
    Przez Marcin w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-06-2012, 17:14
  2. Łopienka - rozbicie.
    Przez Lech Rybienik w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-10-2011, 21:13
  3. 15 sierpnia-Łopienka
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-08-2009, 09:25
  4. Łopienka
    Przez JQB11 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-06-2007, 09:28

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •