Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Via Alpina - Memoriał im. Piotra Morawskiego

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Poznań/Śrem
    Postów
    128

    Domyślnie Via Alpina - Memoriał im. Piotra Morawskiego

    Forumowicze, chciałbym żebyście zechcieli zapoznać się z treścią listu jaki załączam poniżej. Jego autorem jest mój kolega Krzysiek "Ronc" Rąglewski z Kościana. Aktualnie bierze udział w oryginalnym konkursie (Memoriał im. Piotra Morawskiego "Miej odwagę iść dalej"). Jeśli spodoba się Wam projekt Krzyśka to oddajcie na niego swój głos. "Ronc" przemierza góry od zawsze i mimo młodego wieku (31) ma na swoim koncie wiele ciekawych dokonań w Europie, Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Tyle ode mnie... (pozdrawiam) ... oddaję głos "RONCOWI"...

    Via Alpina - samotnie przez Alpy
    CZYM JEST VIA ALPINA?

    Via Alpina jest szlakiem, który liczy 2500km i prowadzi terenami 8 państw alpejskich (Monaco, Francji, Włoch, Lichtensteinu, Szwajcarii,Niemiec,
    Austrii oraz Słowenii). Początek znajduje się w Monaco a koniec w Trieście. Trasa spina dwa akweny morskie: Morze Liguryjskie i Morze Adriatyckie. Szlak górski jest podzielony na 162 etapy. Projekt zakłada, że podążając szlakiem odwiedza się najciekawsze regiony alpejskie pod
    względem przyrodniczym, górskim, architektonicznym i kulinarnym. Jego przejście daje nieomal pełne poznanie tego co w Alpach najpiękniejsze,
    warte zobaczenia i poznania.

    GENEZA POMYSŁU

    Pomysł przejścia Via Alpiny zrodził się w mojej głowie we wrześniu 2009 roku po samotnym przejściu pirenejskiej trasy HRP od morza
    Śródziemnego do Atlantyku. Była to próba zmierzenia się z samym sobą i samotnością, która zajęła mi 35 dni. Szlak udało się przejść
    niskobudżetowo bazując na darmowych schronach. Kolejne pokonane szlaki długodystansowe w 2010 roku a mianowicie: GR20 na Korsyce (jeden z
    najpiękniejszych i najtrudniejszych europejskich szlaków trekingowych oraz przejście granią dookoła Andory (plan wykonany w 80% z uwagi na
    częste załamania pogody oraz trudności techniczne na niektórych odcinkach) pozwoliły mi realnie myśleć o zmierzeniu się z Via Alpiną.

    CEL

    Pokonać szlak, napisać książkę/przewodnik z trasy, a ewentualny dochód ze sprzedaży w całości przeznaczyć na zorganizowanie wyjazdu w
    Himalaje i zmierzenie się z jednym z ośmiotysięczników.

    Głosować można tutaj --> http://www.alpinus-miejodwage.pl/238
    Można oddać jeden głos na każdą wyprawę z jednego komputera, więc liczy się dla mnie każde kliknięcie i każda osoba
    Do internautów należy 50% głosów przy wyborze najlepszego projektu wyprawy. Wśród najlepiej ocenianych zostanie wybrana jedna przez
    kapitułę konkursu. Zwycięzca otrzyma pieniądze na zrealizowanie swojego planu.
    Głosowanie potrwa do 28 lutego.
    Jeżeli podoba się Wam mój projekt zachęcam do głosowania, mam nadzieję, że z małą pomocą znajomych uda się trafić do ścisłej czołówki i drugiego etapu Z góry dziękuje za głos Liczę na Wasze wsparcie
    Pozdrawiam
    Krzysztof/ronc

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar dziabka1
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    879

    Domyślnie Odp: Via Alpina - Memoriał im. Piotra Morawskiego

    Tak?
    To czy ja też mogę poreklamować swoich znajomych?

    Tak się składa, że moi znajomi utworzyli trzy wyprawy:

    na Cho Oyu
    http://www.alpinus-miejodwage.pl/157


    Tryptyk pamirski - Małe Himalaje
    http://www.alpinus-miejodwage.pl/189

    oraz zupełnie odjechana wyprawa - na rowerach przez Antarktydę w stulecie zdobycia jej przez Amundsena
    http://www.alpinus-miejodwage.pl/196


    Jak wam się spodoba to... :)

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Via Alpina - Memoriał im. Piotra Morawskiego

    ja glosuje na Ronca (Via Alpina). Jedyny sluszny wybor

    P.
    Ps. Ronc, stawiaj piwo :)
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Pyra.57
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    stolica Pyrlandii
    Postów
    1,596

    Domyślnie Odp: Via Alpina - Memoriał im. Piotra Morawskiego

    Pyrlandzka solidarność mój głos dla Ronca.
    pozdrawiam
    Marek

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Poznań/Śrem
    Postów
    128

    Domyślnie Odp: Via Alpina - Memoriał im. Piotra Morawskiego

    Jeszcze przez 4 dni można zagłosować na jeden ze 120 projektów zgłoszonych do Memoriału im. Piotra Morawskiego. Zakładając wątek wspomniałem o wyprawie "Ronca"... Dziabka podała informację o swoich znajomych... Myślę, że wśród naszej forumowej społeczności nie brak osób, które komuś "kibicują" i zapewne oddały już swój głos na jeden z projektów. Ja trzymam kciuki za "Ronca", a tym którzy nie mieli okazji go poznać polecam "Spotkanie przy kawie" - krótki artykuł zamieszczony na odwiedzanej - jak sądzę - przez wielu z Was stronie:
    http://wgorach.art.pl/
    pozdrawiam

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-02-2013, 23:36

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •