Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: sezonowe szkolne schroniska- wspomnienia i plany

  1. #1
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie sezonowe szkolne schroniska- wspomnienia i plany

    Jednym z moich ulubionych miejsc noclegowych (o ile brac pod uwage noclegi pod dachem) są sezonowe szkolne schroniska PTSM. Takie gdzie spi się na materacu pod tablica lub pod koszem na sali gimnastycznej, z gazetek sciennych usmiechaja się bohaterowie lektur albo usmiechniete trojkaty bardzo często korzystajac z takiego noclegu byliśmy jedynymi nocujacymi i dostawalismy cala szkole do dyspozycji :) klucze od dyrektora i cale plataniny ciemnych korytarzy na wlasnosc na kilka dni
    Zwłaszcza bedac w malej grupie ciekawie jest nocami slyszec kroki gdzies w oddali, sciszone glosy- a może to tylko wiatr bo okno gdzies niezamkniete? Czasem powodowalo to rozne zabawne historie:

    kiedys zesmy nocowali w PTSMie w wojslawicach w lubelskim. Kibelki byly w piwnicach. Spalismy tam tylko w 3 osoby- ja i moi rodzice, mielismy klucze i caly ogromny budynek szkoly byl tylko dla nas. Wczesnym rankiem (5 godzina) wybralam sie do kibelka... w tym celu musialam z latarka przejsc dlugi ciemny korytarz w piwnicy. W tym samym czasie korytarzem szedl robotnik naprawiajacy rury- ktory tez mial klucze- i wiedzial ze sa wakacje i szkola jest pusta... wpadlismy na siebie... wyszlo zabawnie- krzyk z obu stron i ucieczka w strony przeciwlegle .. a kolejnym wieczorem razem pilismy wodke smiejac sie z porannej przygody

    niestety ostatnio coraz trudniej mi trafic na tego typu obiekty- gdyż odwiedzane PTSMy raczej zaczynaja hotele przypominac :(
    ponoc te wszystkie obiekty gdzie zrodlem wody była studnia, hydrant na dworze albo zardzewiala rura zostaly zamkniete... ale kto wie..moze się co uchowalo?

    jeśli ktos kojarzy tego typu obiekty- glownie w zachodniej polsce- bylabym wdzieczna za wiadomosc. Jako ze w wakacje planujemy wloczege po woj. lubuskich i zachodniopomorskim- informacja może być bardzo przydatna :)


    troche wspomnien:


    Bachanowo (suwalskie)






    basznia (roztocze)







    banica (beskid niski)











    dubicze cerkiewne (podlasie)




    folusz (beskid niski)




    grab (beskid niski)




    huta rozanecka (roztocze)





    kodeń (podlasie)




    krepna (beskid niski)





    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  2. #2
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: sezonowe szkolne schroniska- wspomnienia i plany

    sejny (suwalskie)












    smerekowiec (beskid niski)












    stary brus (podlasie)








    wojsławice (lubelskie)








    sulislawice (wzgorza niemczanskie)







    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar dziabka1
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    879

    Domyślnie Odp: sezonowe szkolne schroniska- wspomnienia i plany

    Są jeszcze takie obiekty.
    W grudniu kolejny raz nocowaliśmy z kursantami w szkole w Lisznej koło Sanoka. Spanie pod tablicą, śniadanie na niskich ławeczkach, ogrzewanie kaflowym piecem na drewno i węgiel (mróz był tęgi). Dodatkowo zrujnowane i nadgryzione zębem czasu kibelki. Sam smak.
    Rok temu nocowaliśmy w szkole w Cisnej. Musieliśmy poczekać, żeby na sali gimnastycznej skończył się SKS a rano trzeba było robić szybką zwijkę przed uczniami, bo to wrzesień już był. Ale szkoła w Cisnej jest odnowiona, prysznice na wysokim poziomie

  4. #4
    Zbanowany
    Na forum od
    01.2011
    Rodem z
    Z pięknej krainy (Regulamin,pkt 11)
    Postów
    145

    Domyślnie Odp: sezonowe szkolne schroniska- wspomnienia i plany

    Cytat Zamieszczone przez dziabka1 Zobacz posta
    .
    Rok temu nocowaliśmy w szkole w Cisnej. Musieliśmy poczekać, żeby na sali gimnastycznej skończył się SKS a rano trzeba było robić szybką zwijkę przed uczniami, bo to wrzesień już był. Ale szkoła w Cisnej jest odnowiona, prysznice na wysokim poziomie
    Też nocowałem w szkole w Cisnej było super spaliśmy w sali - w klasie, kuchenka gazowa na korytarzu - nowi znajomi/e w sali polecam taki nocleg oczywiście na krótką metę bo dłuższe noclegi nie wchodziły w grę w moim przypadku gdyż ruszało się na drugi dzień dalej.
    Ostatnio edytowane przez Markela ; 18-02-2011 o 23:11 Powód: url

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczadzki poligon atomowy i plany budowy polskiej bomby atomowej
    Przez skyrafal w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 18:00
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-04-2013, 09:12
  3. O tym, jak to plany są po to by je zmieniać ;)
    Przez calanthe w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 12-02-2013, 18:35
  4. Schroniska widma:)
    Przez damian w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 03-07-2007, 21:14
  5. IV KIMB - plany czas zacząć
    Przez Jagna w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 110
    Ostatni post / autor: 27-01-2005, 18:01

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •