Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Ile jest 1000-czników ?

  1. #1
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Ile jest 1000-czników ?

    Czy ktoś posiada wiedzę ile w Bieszczadach jest szczytów przekraczających tą magiczną wysokość ?
    Chodzi mi raczej o polskie Bieski.
    A może jest ktoś, kto może się pochwalić że jego noga stanęła już na wszystkich ?

  2. #2
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Ile jest 1000-czników ?

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Czy ktoś posiada wiedzę ile w Bieszczadach jest szczytów przekraczających tą magiczną wysokość ?
    Chodzi mi raczej o polskie Bieski.
    A może jest ktoś, kto może się pochwalić że jego noga stanęła już na wszystkich ?
    Nie policzy - palców u rąk i nóg zbraknie :). Ale Enrico nie kuś, nie kuś! Kilka szczytów wyrosło na terenie BdPN-u całkiem poza szlakami. A tam przecież chodzić nie wolno!
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  3. #3
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Ile jest 1000-czników ?

    nie kuś! Kilka szczytów wyrosło na terenie BdPN-u całkiem poza szlakami. A tam przecież chodzić nie wolno!
    A przecież można było wejść na te szczyty zanim objął je park we władanie (na przykład Jawornik)

  4. #4
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Ile jest 1000-czników ?

    Zgadza się, ale takie "gniazdo Tarnicy" z przyległościami zostało objęte parkiem w 1973 roku - toż to prehistoria :)
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  5. #5
    Zbanowany
    Na forum od
    01.2011
    Rodem z
    Z pięknej krainy (Regulamin,pkt 11)
    Postów
    145

    Domyślnie Odp: Ile jest 1000-czników ?

    Jeżeli mowa o 1000-ach to ile jest 800 -metrówkach ?
    to jest ważna informacja

  6. #6
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Ile jest 1000-czników ?

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Czy ktoś posiada wiedzę ile w Bieszczadach jest szczytów przekraczających tą magiczną wysokość ?
    Chodzi mi raczej o polskie Bieski.
    A może jest ktoś, kto może się pochwalić że jego noga stanęła już na wszystkich ?
    Próbowałem wypisać i policzyć te znajdujące się poza parkiem i oczywiście poza oficjalnymi szlakami. Zacząłem od mapy Ruthenusa, ale za chwilkę spojrzałem na Compassa, a po nim na Cartomedię i okazuje się, że na każdej z tych map są oznaczone punkty wysokościowe (nazwane bądź nie), które nie pojawiają się na innych. I które tu brać pod uwagę? A pewnikiem jeszcze inne wydawnictwa też nie pozostaną w tyle i będą mieć naniesione jeszcze inne szczyty. Na kilku z nich byłem, ale jak teraz się okazało to pewnie ani nie będzie połowa z oznaczonych. Ale czasem się słyszy tu i ówdzie, że ktoś schodził całe Bieszczady, więc na pewno był na wszystkich
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar iaa
    Na forum od
    09.2008
    Rodem z
    Podkarpacie
    Postów
    465

    Domyślnie Odp: Ile jest 1000-czników ?

    "Ile jest 1000-czników?"
    Oj nudzi się chłopcom, nudzi. Może czas ruszyć w pole? A, i zabierzcie miarkę.

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Ile jest 1000-czników ?

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Czy ktoś posiada wiedzę ile w Bieszczadach jest szczytów przekraczających tą magiczną wysokość ?
    Chodzi mi raczej o polskie Bieski.
    A może jest ktoś, kto może się pochwalić że jego noga stanęła już na wszystkich ?
    Trudne pytanie zadałeś i chyba nie ma takiego, który byłby na wszystkich bieszczadzkich "tysięcznikach"
    A ja zadam znacznie łatwiejsze pytanie , ile jest w "Polskich" Bieszczadach szczytów powyżej 1300m ,a wg mojego rozeznania wszystkie są dostępne i większość z nas była na nich ,ewentualnie przechodziła przez nie.
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  9. #9
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Ile jest 1000-czników ?

    Cytat Zamieszczone przez joorg Zobacz posta
    Trudne pytanie zadałeś i chyba nie ma takiego, który byłby na wszystkich bieszczadzkich "tysięcznikach"
    A ja zadam znacznie łatwiejsze pytanie , ile jest w "Polskich" Bieszczadach szczytów powyżej 1300m ,a wg mojego rozeznania wszystkie są dostępne i większość z nas była na nich ,ewentualnie przechodziła przez nie.
    Chyba nie do końca na wszystkie można wejść: Krzemień i Kamień (Kopa Bukowska) - szczyty znajdują się poza szlakami na terenie BdPN.
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Ile jest 1000-czników ?

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    Chyba nie do końca na wszystkie można wejść: Krzemień i Kamień (Kopa Bukowska) - szczyty znajdują się poza szlakami na terenie BdPN.
    No dobra Bazylu , ale tylko troszkę obok szlaku jest Krzemień i Kamień . (jakiś czas temu, przez Krzemień przebiegał szlak)



    ps. Da się wszystkie pow 1300 m policzyć na palcach dwóch rąk
    Ostatnio edytowane przez joorg ; 10-03-2011 o 22:29
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Ile razy tam jestem...
    Przez joorg w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 03-11-2010, 23:04
  2. Ile metrów kw. na osobę
    Przez Stały Bywalec w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-06-2008, 16:38
  3. Ile razy byłeś w Bieszczadach?
    Przez bogo9 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-03-2005, 01:13

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •