Strona 22 z 52 PierwszyPierwszy ... 12 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 32 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 517

Wątek: Kolejna akcja GOPR

  1. #211
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    o ile spali w hotelu , to prawa nie złamali i posłuchali ratowników ! ...a młodzież - wiadomo -durna jest !!!

  2. #212

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    Jeżeli, uważacie że nie było hardkorowo a całość jest wyolbrzymiana, to proponuję zadzwonić, do kogoś znajomego, kto wczoraj uczestniczył w akcji.

    Niech organizatorzy i uczestnicy cieszą się, że żyją, bo mogło się to skończyć tragicznie.
    Jeżeli 90 kg ratownika wiatr przewraca na grzbiecie Bukowego to nie hardkor to co nim jest ?
    Jeżeli podczas wieloletniej służby ratownik twierdzi, że ta akcja była najbardziej hardkorowa, to jest szansa, że to jednak był hardkor.
    Nie chcę tutaj przytaczać innych spraw, może któryś z ratowników się wypowie.

    Ale jasne, najlepiej powiedzieć, że nic się nie stało !

    PS.1. Barszczu z tego co się orientuje to osób, które uczestniczyły w akcji było ok. 60.
    PS.2. Doczu co innego wędrować z grupą przyjaciół lub samemu, a co innego narażać małolatów na utratę nawet i życia, i to przy ostrzeżeniach GOPR-u i przy złych prognozach. Już nie mówiąc o łamaniu przepisów.

    Pozdrowienia !
    Machoney

  3. #213
    Bieszczadnik Awatar dziabka1
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    879

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    Filmik dobitnie świadczy o warunkach, w jakich przyszło im biwakować. Ja wciąż nie mogę zrozumieć paru rzeczy:
    Dlaczego nie spierniczali w dół, tylko uparli się biwakować w najgorszym możliwym miejscu? Czy to czasem nie świadczy o braku doświadczenia?
    Nie sądzę, żeby pogoda załamała się już w momencie rozbicia namiotów, a wcześniej było sielsko i cichutko. To świadczy o tym, ze nie zdawali sobie sprawy z tego, jak może być. I co, nie świadczy to o braku doświadczenia?
    Nie umieli zadbać o swoje rzeczy - vide zamarznięte buty. Namioty kompletnie nie dostosowane do warunków, bardziej odpowiednie na biwaczek w lecie. No i, czy to nie świadczy o braku doświadczenia?

    Więc niech nikt mi nie mówi, ze oni byli wyposażeni i doświadczeni! Nikt, kto kiedykolwiek miał kontakt z takimi warunkami, jakie były na górze, nie zdecydowałby się, raz: wyłazić powyżej górnej granicy lasu, dwa, biwakować tam!!

    dobrze, że skończyło się to tylko odmrożeniami, ale wkład pracy i sił ratowników także się liczy. Bardzo się liczy.

  4. #214

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    Pojawiają się różne rzeczy w sieci... np na stronie facebooka - http://www.facebook.com/pages/Szko%C...238082?fref=ts
    jest oświadczenie gdzie można przeczytać m.in.
    "10-osobowa grupa doświadczonej, odpowiednio ubranej i wyekwipowanej młodzieży ze szkoły przetrwania, pod opieką dwóch instruktorów wybrała się na kilkudniową zimową wędrówkę górską w Bieszczady. "

    A tu koleś mówi, że większość pierwszy raz zimą w górach:
    http://wiadomosci.wp.tv/i,Akcja-GOPR...056,index.html

  5. #215
    Bieszczadnik
    Na forum od
    06.2006
    Rodem z
    Wielkopolska
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    Z oficjalnego oświadczenia Szkoły Przetrwania i przygody SAS:

    - nie jest prawdą, że zgubili się na szlaku; przez cały dzień poprzedni poruszali się szlakami i rozbili planowany biwak w pobliżu szlaku na Bukowym Berdzie
    źródło: http://sas.org.pl/uploads/files/1360...04.04.2013.doc

  6. #216
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    basior-wszystkie Twoje pytania uzyskał odpowiedź tak-prawie jak w referendum 45 roku
    Uważam że organizatorzy powinni odpowiadać przed sądem i stracić wszystkie uprawnienia do prowadzenia tego typu imprez.
    Wolno nadstawiać na ryzyko siebie nie podopiecznych

  7. #217
    Bieszczadnik Awatar marmota_m
    Na forum od
    10.2010
    Postów
    371

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    O 17 sobie poszli w góry i następnego dnia stwierdzili, że śnieg ich zaskoczył i warunki (to z materiału video z netu - wypowiedź uczestnika). W niedzielę kole 14 szliśmy ze schroniska pod Rawką na parking - normalnie szlakiem, nie przez Wierch i wiatr był silny, więc nie wyobrażam sobie, co się działo na górze. Śnieg nie zaczął padać z niedzieli na poniedziałek, tylko przed weekendem i napadało go w cho.... (bardzo dużo). Na stokach Małej Rawki na podejściu na turach zapadałam się w śnieg i po 20 cm. Nie wyobrażam sobie iść gdziekolwiek bez nart lub rakiet przyczepionych do nóg.
    Oglądnęłam sobie materiał z linku wrzuconego przez machoneya - pouczający - już wiem, gdzie się zimą biwakuje
    idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozmieszczeni, że spotyka się ich na każdym kroku

  8. #218
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2011
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    66

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    Nie wszyscy czytają linki więc zacytuję;

    - nie jest prawdą, że nie byli przygotowani do zimowej wyprawy; uczestnicy należeli do najstarszej i najbardziej zaawansowanej w szkoleniu grupy, brali udział w zajęciach, wyprawach i obozach (w tym zimowych) od dwóch lat, posiadali odpowiedni do pory roku i warunków ubiór, ekwipunek i sprzęt (m.in. wielowarstwową odzież termo aktywną, buty trekkingowe, plecaki anatomiczne, zimowe śpiwory, ogrzewacze chemiczne, apteczki osobiste, liofilizaty, kuchenki alpinistyczne z kartuszami gazowymi, namioty, folie NRC, karimaty, zimowe śpiwory, rakiety śnieżne i kije trekkingowe)
    Polecam całość linku z postu basiora.
    Ja nawet przyjmując najgorszą wersję GOPR za prawdę nie miałbym problemu z wysłaniem swoich dzieci na taką szkołę przetrwania.
    Parę razy w górach zimą byłem, nie zawsze było lajtowo, chętnie zaproszę tych co najgłośniej krzyczą, pójdą ze mną starym i przekonają się że przy dobrym ekwipunku i odrobinie rozsądku nie są te góry takie straszne.

  9. #219
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    miałam nie wypowiadać się w tym temacie ale zmieniłam zdanie po obejrzeniu wypowiedzi tego chłopaka (link powyżej), który należał do grupy "surwiwalowców":

    "szliśmy sobie nocą (...) było ok. 17-18 i szliśmy na azymut bodajże 30"
    -ty, surwiwal, naucz się najpierw gdzie jest północ a gdzie południe na kompasie :)

    "dlatego zdecydowaliśmy się na pomoc, ponieważ dwie osoby już wczoraj nie miały bardzo siły żeby iść"

    -"podobno goprowcy wam już wcześniej odradzali żeby nie iść w góry, że jest niebezpiecznie"
    -"no tak... tak (lekceważąco). ale postanowiliśmy że jednak idziemy"

    "chodziliśmy nawet w trzecim stopniu zagrożenia lawinowego"
    -tutaj się załamałam zupełnie jego chwalipieństwem....................... ciekawe czy tam też ich ściągali

    chłopak mówi że dla wielu to był pierwszy obóz zimą, więc doświadczenie nie wchodzi tu w gre
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  10. #220

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    Sprzęt może i takowy mieli ale trzeba się umieć nim jeszcze posługiwać. Jeżeli ktoś piszę, że byli doświadczeni a potem okazuje się, że zamiast butów ma bryłę lodu to wybacz...
    Komuś zabrakło trzeźwego myślenia.

    T.P. i jeszcze raz Ci powtórzę... obudź się chłopie ! Co innego jak ja idę z Tobą jako np z kolegą a co innego organizować wyjazd i narażać nieletnich na niebezpieczeństwo i przy okazji łamać przepisy. Dali dupy i tyle.

    aha... jeszcze mam pytanie czy ktoś rozszyfrował z tego wywiadu co stało się z namiotem bo coś tam niewyraźnie poszło...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. 15 luty (akcja H-T)
    Przez don Enrico w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 02-03-2021, 10:26
  2. Kolejna tragedia
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 25-03-2015, 09:11
  3. Gopr
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 20-09-2011, 16:48
  4. Akcja GOPR w Bieszczadach
    Przez Basia Z. w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 23-06-2009, 15:02
  5. Ekwipunek GOPR
    Przez Misieg w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-04-2009, 14:56

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •