Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Spokojna i bezpieczna trasa w Bieszczady

  1. #1

    Domyślnie Spokojna i bezpieczna trasa w Bieszczady

    Witam. Chciałbym się poradzić w kwestii dojazdu samochodem w Bieszczady z zachodniej części Polski w przyszłym tygodniu w dzień pracujący. Z pierwszym odcinkiem trasy nie ma większego kłopotu-trzeba jechać autostradą kilka godzin a potem... no właśnie- czy zakończyć jazdę autostradą w Tarnowie i odbić na południe czy dojechać do Rzeszowa i wtedy odbić na południe, czy jeszcze dalej do Przemyśla i wtedy odbić na południe, żeby dostać się do Ustrzyk Górnych? Ważne dla mnie jest bezpieczeństwo i spokój na drodze. Pozdrawiam.

  2. #2
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,440

    Domyślnie Odp: Spokojna i bezpieczna trasa w Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez Hipek Zobacz posta
    .... czy zakończyć jazdę autostradą w Tarnowie i odbić na południe czy dojechać do Rzeszowa i wtedy odbić na południe, czy jeszcze dalej do Przemyśla i wtedy odbić na południe, żeby dostać się do Ustrzyk Górnych?
    O której godzinie będziesz jechał?

  3. #3
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,122

    Domyślnie Odp: Spokojna i bezpieczna trasa w Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez Hipek Zobacz posta
    (...)- czy zakończyć jazdę autostradą w Tarnowie i odbić na południe czy (...).
    Jeśli odbijesz w Tarnowie to najpierw trzeba przebrnąć cały Tarnów, potem na południe masz drogę wąską, krętą z dużym ruchem i z ciągłym terenem zabudowanym.
    Za Ciężkowicami odbijasz w stronę Gorlic, tam dochodzą jeszcze górki , dopiero za Gorlicami w stronę Dukli (i dalej) masz spokojniejszą drogę
    Nie wiem czy optymalna nie będzie wersja jechania autostradą do Jarosławia i dalej na południe przez Pruchnik, Birczę, ale Wojtek lepiej zna tą trasę
    Ostatnio edytowane przez don Enrico ; 04-10-2019 o 21:10

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    386

    Domyślnie Odp: Spokojna i bezpieczna trasa w Bieszczady

    Normalnie też polecałbym trasę przez Pruchnik ale w Hucisku jest teraz wyznaczony objazd i nie zjeżdża się prosto do Nienadowej tylko trzeba 10 min pokluczyć po wązkich dróżkach przez Sliwnicę do Dubiecka.

  5. #5
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Spokojna i bezpieczna trasa w Bieszczady

    Jeśli pojedziesz aż do Przemyśla, to potem będziesz jechał wąskimi i krętymi drogami, niezbyt spokojnymi. Dodatkowo wieczorami chodzi tam sporo zwierzyny.
    Droga od Rzeszowa za to będzie na pewno mało spokojna, duży ruch, sporo ciężarówek, autobusów i wszystkiego innego.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Spokojna i bezpieczna trasa w Bieszczady

    Dziękuję za szybkie podpowiedzi.

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    O której godzinie będziesz jechał?
    Będziemy wyruszali o 7-8 rano

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Jeśli odbijesz w Tarnowie to najpierw trzeba przebrnąć cały Tarnów, potem na południe masz drogę wąską, krętą z dużym ruchem i z ciągłym terenem zabudowanym.
    Za Ciężkowicami odbijasz w stronę Gorlic, tam dochodzą jeszcze górki , dopiero za Gorlicami w stronę Dukli (i dalej) masz spokojniejszą drogę
    Nie wiem czy optymalna nie będzie wersja jechania autostradą do Jarosławia i dalej na południe przez Pruchnik, Birczę, ale Wojtek lepiej zna tą trasę
    Cytat Zamieszczone przez Hero Zobacz posta
    Jeśli pojedziesz aż do Przemyśla, to potem będziesz jechał wąskimi i krętymi drogami, niezbyt spokojnymi. Dodatkowo wieczorami chodzi tam sporo zwierzyny.
    Droga od Rzeszowa za to będzie na pewno mało spokojna, duży ruch, sporo ciężarówek, autobusów i wszystkiego innego.
    Hmm, nie brzmi to zbyt zachęcająco :)

    Tak szczerze, to wolałbym jechać inną drogą niż autostradą pomimo tego, że zajmie to więcej czasu, zwłaszcza, że wyruszając z rana z biegiem czasu ruch będzie coraz bardziej wzmożony i to nie tylko na autostradzie, ale i na innych drogach o których wspomnieliście. Niestety poza autostradą A4 nie wiem, jakimi drogami najlepiej dojechać do celu, jaką trasę wbić do GPS-a zważywszy na to, że to pierwszy wyjazd samochodem w ogóle na wschód Polski i tak daleką trasę. Mapy google nie pokazują żadnej alternatywy, a przecież takowe na pewno są. Może trasa przez Strzelce Opolskie albo Kędzierzyn- Koźle i dalej(gdzie dalej nie wiem)?

    Pokazuje mi jeszcze taką trasę, ale nie wiem czy będzie spełniała warunki spokojnego przejazdu(na pewno jest ponad 2h dłuższa) - przez Opole, obwodnica Radomska, Kielce, Raków, Połaniec, Pustków, Paszczyna, Wielopole Skrzyńskie, Strzyżów, Lutcza, Sanok, Olszanica, Równia, Czarna Góra, Lutowiska, Ustrzyki Górne.
    Ostatnio edytowane przez Hipek ; 05-10-2019 o 11:34

  7. #7
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,122

    Domyślnie Odp: Spokojna i bezpieczna trasa w Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez Hero Zobacz posta
    (...)
    Droga od Rzeszowa za to będzie na pewno mało spokojna, duży ruch, sporo ciężarówek, autobusów i wszystkiego innego.
    Pewnie masz na myśli tą główną wersję przez Brzozów, Sanok, jest jednak alternatywa z której osobiście często korzystam, przez Dynów, Starą Birczę, Krościenko
    To malownicza trasa o małym ruchu, małej zabudowie, dobrej nawierzchni.
    Trzeba z autostrady zjechać na węźle Rzeszów Wschód, potem kilkukilometrowy odcinek pomiędzy rondami gdzie często tworzą się korki, ale jak wywiniesz na południe to już jest wolność.

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    386

    Domyślnie Odp: Spokojna i bezpieczna trasa w Bieszczady

    Mozna jeszcze przejechać A4 (od Tarnowa z kazdym węzłem ruch coraz mniejszy za Rzeszowem niewielki) do Radymna (Wezeł Przemyśl) przez Przemyśl przejechać obwodnicą i poprzez Fredropol , Arłamów do Jureczkowej nastepnie Krościenko i U.D.
    Jeżdżę do Górnych tedy od lat - droga wąska i kręta ale tak samo jak inne w okolicy.

  9. #9
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,440

    Domyślnie Odp: Spokojna i bezpieczna trasa w Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez Hipek Zobacz posta
    Ważne dla mnie jest bezpieczeństwo i spokój na drodze. Pozdrawiam.
    Pytałem o porę dnia, bo w nocy a szczególnie nad ranem na wielu tutejszych drogach spacerują lub biegają zwierzęta. Ja jeżdżę tymi drogami kilka razy w miesiącu i jedynymi przykrymi zdarzeniami są właśnie kontakty ze zwierzyną płową. Średnio raz na 8 lat. Ale ty jedziesz w takich godzinach, że nie powinno Ci się to przytrafić.

    Wydaje mi się, że spokój i bezpieczeństwo na drogach w Bieszczady nie różni się niczym od spokoju i bezpieczeństwa na drodze do Koszalina, Olsztyna czy Lublina. No, może tutaj trochę bardziej ręce bolą od kręcenia kierownicą

    W dni weekendowe są korki, jak do wielu atrakcyjnych turystycznie miejsc. W dni zwykłe trudno wymienić jakieś niebezpieczeństwa lub niepokoje, charakterystyczne dla tego akurat terenu. Utrudnienia bywają – jak wszędzie – podczas remontów drogi lub mostu.

    Aby nie robić dużego zamieszania, opiszę jeden wariant.
    Ja bym jechał jak najdłużej autostradą, czyli do węzła „Przemyśl”, który znajduje się w okolicy Radymna. Stąd jedziemy drogą 77, która omija centrum Przemyśla. Za Rondem Kresowian jedziemy kawałek drogą 28 w stronę Medyki i odtąd kierujemy się drogowskazami na Kalwarie Pacławską. Z drogi 28 skręcamy w prawo na Rondzie L. Kaczyńskiego, wciąż za drogowskazami na Kalwarię. Odtąd jedziemy drogą 855, objeżdżając Przemyśl od wschodu. Na Rondzie Tokarczuka skręcamy w lewo i po 0,5 km opuszczamy drogę 855 (kończy się ona ślepo na granicy PL-UA) i skręcamy w prawo, na Kalwarię. Przed Fredropolem po prawej wielka, drewniana cerkiew. Za Fredropolem, na początku wsi Aksmanice skręcamy w prawo, w węższą drogę asfaltową, która przez Koniuszę i Gruszową doprowadzi nas do Huwnik. Świeżutki, gładki asfalt, wspaniałe widoki, w Koniuszy mało znana piękna cerkiewka. W Huwnikach skręcamy w prawo i po 600 m w lewo, do Arłamowa. Jedziemy przez Arłamów do Kwaszeniny. Tutaj obowiązkowo skręt w prawo, bo w lewo o rzut beretem jest granica. Droga doprowadza nas do Jureczkowej, gdzie skręcamy w lewo na Krościenko. Przy skrzyżowaniu, po lewej uroczy przystanek autobusowy. Na rondzie w Krościenku skręcamy w prawo. Dojeżdżamy do Ustrzyk Dolnych i – nie wjeżdżając do centrum – skręcamy w lewo za drogowskazem na Ustrzyki Górne. Przy drodze kilka cerkwi i punkt widokowy nad Lutowiskami.

    Ja tak opowiadam, jak za króla Piasta. Bo teraz każda dobra nawigacją podpowie Ci ten wariant, jeśli zaznaczysz jakiś punkt pośredni w okolicy Przemyśla. A może nawet bez zaznaczania? Jadąc tą drogą, warto zarezerwować sobie trochę czasu i w paru miejscach się zatrzymać. Tego tematu nie będę kontynuował, bo wykracza poza temat wątku.

    Wariant konkurencyjny, to ten podany przez don Enrico – przez Dynów, Starą Birczę, Kuźminę, Krościenko. Czasowo wychodzi podobnie, trasa ciekawa, można trafić na korki w Rzeszowie, bo jedziemy kawałek przez Rzeszów ruchliwymi ulicami.

    Edit: Widzę, że w czasie, kiedy pisałem to wypracowanie, ten sam wariant został polecony;-)

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: Spokojna i bezpieczna trasa w Bieszczady

    Wojtku, dziękuję za ten opis trasy, w ten sposób jeszcze nie jechałam, albo zdarzyło, a nie pamiętam. Więc z wielką chęcią i nie mniejszymi planami zarezerwuję sobie ten przejazd w pamięci, właśnie ze zwiedzaniem i nieśpieszną jazdą - tak, jak lubię.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. trasa Bieszczady tydzień - samotnie
    Przez jkp w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-07-2017, 07:14
  2. Bieszczady w czerwcu na 10 dni. Jaka trasa? Co zabrać? [wydzielony]
    Przez cukrus01 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-03-2014, 11:49
  3. spokojna plaża
    Przez martek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2012, 10:38
  4. 3 dniowa trasa w bieszczady z namiotem - weekend majowy.
    Przez login_87 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 00:24
  5. Trasa
    Przez Ralphi w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-07-2004, 00:08

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •