Strona 25 z 52 PierwszyPierwszy ... 15 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 35 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 518

Wątek: Kolejna akcja GOPR

  1. #241
    Bieszczadnik Awatar wadera
    Na forum od
    03.2008
    Rodem z
    okolice Lublina duszą zawsze conajmniej 1000 m npm
    Postów
    259

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    Cóż tym razem ta "wycieczka" miała więcej szczęścia niż rozumu a przyczyną tych zdarzeń był błąd ludzki,brak wyobraźni i doświadczenia.Tuszowanie i bagatelizowanie sprawy świadczy też o braku odpowiedzialności organizatora.Swojego 15 letniego syna może i wysłałabym na taki obóz pod warunkiem,że 24 h był by pod opieką doświadczonego i odpowiedzialnego przewodnika,który dostosował by trasę do panujących warunków.
    „Life is brutal and full off zasadzkas”.

  2. #242
    Bieszczadnik Awatar DUCHPRZESZŁOŚCI
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    z brzozowego gaju na Podlasiu, obecnie piaski mazowieckie
    Postów
    582

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    "idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozmieszczeni, że spotyka się ich na każdym kroku"

    Tak mi się wydaje, że to zdanie z podpisu koleżanki Marmota M wystarczy za cały komentarz do tej sytuacji.
    Pozdrawiam
    DUCHPRZESZŁOŚCI

  3. #243
    Bieszczadnik Awatar marmota_m
    Na forum od
    10.2010
    Postów
    371

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    ojoj.... ojoj....

    1. Dziękujemy ratownikom GOPR za sprawną, pełną poświęcenia i trudu akcję w ciężkich warunkach pogodowo-terenowych.
    2. Jako turyści jesteśmy pełni szacunku dla GOPR, zwłaszcza, że wśród naszych absolwentów kilkunastu było/jest ratownikami GOPR.
    3. GOPR, jak każdy ma prawo do własnych ocen, nie będziemy z nimi polemizować, choć możemy się w tych ocenach oczywiście różnić.
    4. Nikomu nie pozwolimy na wmanewrowanie nas w konflikt z GOPRem.
    to z fejsa szkółki....

    I tak ich nie lubię - za pyszczenie na dobrych ludzi i za to że wczoraj ocenzurowali moje wypowiedzi poprzez wykasowanie i zablokowali mnie - a pisałam grzecznie i merytorycznie.
    idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozmieszczeni, że spotyka się ich na każdym kroku

  4. #244
    Guar
    Guest

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    "Szacunek" do GOPR'u bardzo pokazała jedna pani z kadry SAS'u z pogardą wypowiadając się o doświadczeniu ratowników, na tym samym fanpage'u co to oświadczenie. Zwyczajnie wydedukowali, że obarczanie winą ratowników to chyba dość kiepska linia obrony swojej niekompetencji.

  5. #245
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Re: Kolejna akcja GOPR

    Tym razem skończyło się tylko na poderwaniu autorytetu głupkowatej szkoły, która na domiar arogancji raczy nas oficjalnymi oświadczeniami. Szacunek dla GOPR.

  6. #246
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    http://www.piotrvandercoghen.pl/pl/11/blog/29

    tyż racja. Mieczysława Karłowicza też idiotą nie nazwiemy - dzięki jego śmierci powstał ten zakon krzyżowców

  7. #247

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    W powyższym artykule nie pada ani razu słowo "błąd"... więc chyba sprawy nie ma dla Pana posła :)

  8. #248
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    Cytat Zamieszczone przez machoney Zobacz posta
    W powyższym artykule nie pada ani razu słowo "błąd"... więc chyba sprawy nie ma dla Pana posła :)
    Pada w komentarzach :)

  9. #249

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Pada w komentarzach :)
    Z Twojej klawiatury :) Cały artykuł jak dla mnie to kolejne rozmywanie sprawy.

  10. #250
    Fotografik Roku 2013
    Fotografik Roku 2012
    Fotografik Roku 2011
    Awatar Pierogowy
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Tarnowskie Góry Wysokie
    Postów
    1,010

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    Cytat Zamieszczone przez Doczu Zobacz posta
    Pozdrawiam.
    halo;


    [...]Wypadki w górach będą zdarzały się, zdarzają się, i będą się zdarzać.
    GOPR jest od tego by ludziom w takich sytuacjach pomagać.
    Na brak kandydatów nie mogą narzekać
    [...]
    itd.
    ta wypowiedź i jej kontekst spowodowało to moje odczucie :)
    tzn: traktowania GOPR-u przedmiotowo...oczywiście jest to służba...ale zabrzmiało to podobnie ,że na kaszel jest syrop...z tym ,że kaszel można jeszcze leczyć w inny sposób,a w górach pomocy nie udzieli ci już nikt inny :)

    [...]Możesz być spokojny - byłem sam[...]
    wiesz,
    to w najmniejszym stopniu mnie nie trapi;
    tak sobie wykombinowałem,gdyby mi się coś takiego przydarzyło...to pojawiło by mi się wahanie .
    Żeby brać udział w jakiejś wspólnej wspinaczce ,czy też jakimś ferratowym przejściu itp.
    No ...,musiałbym to wyjaśnić ,żeby być pewnym siebie w zespole.

    [...]Proszę więc o rozjasnienie mi w głowie.[...]
    hm,to raczej dosyć trudna czynność...,historia zna parę nieudanych przykładów ,kiedyś prym w tym wiedli jezuici i to aż do 1773 roku,...hi,hi,hi !
    o ile korzystasz z pomocy -kolegów dr House'a -to może diagnoza być w zasięgu ręki,a raczej stetoskopu
    :)
    wracając do pytania; to raczej trudne żeby określić konkretną przyczynę...tzn.organizm i jego subiektywny metabolizm tak znamienicie nas (ludzików) różni od siebie;
    może przestudiowanie np:treningu Mariusza Giżyńskiego odpowie na Twoje dywagacje...ale w tym przypadku systematyczny pomiar tętna jest bardzo istotny.

    http://mariuszgizynski.pl/index.php/...g-interwalowy/

    Pokrótce :
    zastosowanie treningu interwałowego w pełnym tego słowa znaczeniu zainicjował jeden z najsłynniejszych biegaczy w historii Emil Zatopek(lata 50-te),istotą tego treningu było wykonanie dużej objętościowo pracy o wysokiej intensywności,w trakcie ,gdy organizm jeszcze nie wypoczął po poprzednim wysiłku.
    Nie jestem fachowcem ,sport wyczynowy zaprzestałem uprawiać już ,jakiś czas temu...ale bywało ,że po złych przygotowaniach ,"rwanym treningu" ,tonowaniu źródeł fosfagenowych itd. miałem podobne objawy .
    :)

    [...]mam siostrę w Strazy Pożarnej[...]
    gratuluję, znam zasady rekrutacji ,które są bardzo wymagające fizycznie i psychicznie...
    no,jestem pod wrażeniem :)

    wracając do tematu ;
    myślmy będąc w górach,za siebie i ...nie za siebie !

    pozdrawiam
    sługa uniżony
    pierogowy








    Ostatnio edytowane przez Pierogowy ; 07-02-2013 o 17:47
    "Najlepsze miejsce na namiot .jest zawsze troszkę dalej..."

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (1 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

  1. zbyszek1509

Podobne wątki

  1. 15 luty (akcja H-T)
    Przez don Enrico w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 02-03-2021, 09:26
  2. Kolejna tragedia
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 25-03-2015, 08:11
  3. Gopr
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 20-09-2011, 15:48
  4. Akcja GOPR w Bieszczadach
    Przez Basia Z. w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 23-06-2009, 14:02
  5. Ekwipunek GOPR
    Przez Misieg w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-04-2009, 13:56

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •