Strona 31 z 52 PierwszyPierwszy ... 21 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 41 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 517

Wątek: Kolejna akcja GOPR

  1. #301
    Bieszczadnik Awatar Ostatni Mohikanin
    Na forum od
    11.2011
    Rodem z
    Ustrzyki Górne
    Postów
    47

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    Ja nie będę kopiował i wstawiał Tu wypowiedzi ze strony SAS oraz innych ponieważ nie widzę takiej potrzeby.
    Wszystko skończyło się szczęśliwie i super.
    Do mnie przemawia wypowiedź Piotra Van Der Coghen, w tej sprawie.
    Mam tylko nadzieję ,że to nie był ostatni obóz SAS zimą w Bieszczadach.

  2. #302

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    Ja jednak mam nadzieję, że to ostatni taki obóz i że goście z uprawnieniami opiekuna kolonijnego nie będę już wypuszczać dzieciaków w takich warunkach w góry ...

  3. #303
    Bieszczadnik Awatar Ostatni Mohikanin
    Na forum od
    11.2011
    Rodem z
    Ustrzyki Górne
    Postów
    47

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    Nie chcę być niegrzeczny, więc zakończę już dyskusję.

  4. #304

    Na forum od
    08.2012
    Rodem z
    spod Krosna
    Postów
    17

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    Cytat Zamieszczone przez Lisk Zobacz posta
    Końcem jesieni gdzieś w okolicy Jabłonek z lasu wychodzi młodzieniec. Plecak mapy kompasy na plecach gumowy "kałach".
    Ciekawe, bo ja też spotkałem chłopaka, który pasowałby to tego opisu. 11 listopada, deszczowo, mgliście i wietrznie, po noclegu w PTSM w Jabłonkach wybrałem się czarnym szlakiem przez Kołonice na przełęcz Jaworne i dalej czerwonym do Cisnej. Na polance, tuż przed dojściem do węzła szlaków na wspomnianej przełęczy spotkałem chłopaka, schodzącego czarnym szlakiem. Trochę się zdziwiłem jego "ekwipunkiem" i skończyło się na "- cześć! - cześć!" Była to jedyna osoba spotkana tego dnia na szlaku, no poza retorciarzem z Kołonic.

  5. #305
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2010
    Postów
    674

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    Dokładnie , było to 11 listopada.

  6. #306
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    Ja przewrotnie, tak po namyśle, jednak poprę tych młodych ludzi! GOPR też popieram i Wasze różnorakie poglądy na zachowanie tych młodych ludzi także poprę i akcie GOPR też popieram. Pełen konformizm!
    Nie każdy jest urodzonym "ślimakiem" lub jakimś urodzonym pianistą, który całymi dniami i nocami stukałby w klawisze lub zachwycałby się nad partyturą, lub pisarzem ślęczącym nad kompem albo kartkami papieru, lub też matematykiem, który pod okiem rodziców, przy biurku ślęczałby nad analizą matematyczną. Są też młodzi ludzie (i nie tylko młodzi), których „nosi”. Ci nie zagrzeją miejsca przy biurku, przy fortepianie, przy kompie lub z długopisem.
    Jak już, to co niektóre wymienione atrybuty będą potrzebne to innych celów, celów które tych ludzi właśnie „noszą”. Wiem co piszę bo znam to z autopsji. Zostałem kiedyś przez „starszyznę” wytypowany jako ten niby rozsądny do czuwania nad takimi co ich „nosi”. Inni nie chcieli a ja musiałem bo by ich rozniosło. Był to zespół nastolatków, którzy latami dochodzili do perfekcji survivalowej. Nie mówię gołosłownie o tej perfekcji. Oni czytali z trudem zdobywane książki o ekstremalnym survivalu i to wdrażali w życie, wiedzieli co jeść z przyrody jak zdobywać wodę bez naczyń i bez źródeł, jak się maskować, jak przekraczać granicę i jak poruszać się po jej strefie nadgranicznej (aby nasi ani wschodni ich nie zauważyli), jak przejść pod wodą bez masek, Jak się zabezpieczyć na całe dnie i noce przed mrozem (a pamiętam gdy byłem z nimi kilka dni gdy było -18 ).
    Kręcili filmy, niczym reportaż z pola walki w Wietnamie. Mój rozsądek czasami był mocno nadwyrężany, ale to oni mi wszystko tłumaczyli¸ że tak można i dlaczego można. Czasami ingerowałem i było to brane pod uwagę. Czasami był też i strach przed nieznanym, zaufaniem nad drugim ubezpieczającym człowiekiem, liną, węzłem, spadkiem, mrozem etc.
    Ubrani w specjalne oryginalne ciuchy US Army ze wszystkimi ich atrybutami, plecakami i wystającymi z nich maczetami no i… z bronią plastikową. Zabawa w wojsko powiecie, niektórzy się nawet z tego uśmieją i się z nimi zgodzę… tak, to była zabawa w wojsko! Nikt nas nigdy nie ratował, jedynie raz, wracając w pełnym rynsztunku, nieumyci, ze śladami farb maskujących na twarzach, w siarczyście mroźny niedzielny wieczór, po kilkudniowym pobycie w lasach za Otwockiem, idąc z pociągu do autobusu, w przejściu podziemnym koło Dworca Centralnego w jedną sekundę, ni stąd ni zowąd, zostaliśmy wszyscy powaleni na glebę przez brygadę antyterrorystyczną. Skończyło się tylko półgodzinnym spisywaniem mnie i tłumaczeniem, sprawdzeniem, że broń jest plastikowa a maczety porządnie zabezpieczone i było już bez żadnych dalszych w przyszłości działań.
    I co dalej z tymi ludźmi i ze mną, może spytacie… chłopaki, już trochę pełnoletni, każdy zajął się czymś przyziemnym, obecnie jeden jest wziętym fizjoterapeutą, drugi malarzem po ASP, trzeci po Polibudzie pracuje w Hiszpanii, czwarty gdzieś wysoko, piąty…, szósty…, ale żaden nie poszedł do wojska! Żaden nie miał nigdy złamań itp., nie miał problemów z prawem, mają już wspaniałe rodziny i ciekawe czy kiedyś pozwolą swoim dzieciom na to co sami robili???? A ja?... ja dzięki temu pokochałem Bieszczady! J I też nie miałem nigdy złamań :P
    I co by niektórzy chcieli, i jakie by nie było prawo, zakazy, nakazy, kary, konsekwencje, strach rozsądek to będą i zawsze się znajdą ci niepokorni, ci co ich nosi. Wielu uniknie wszelkiej „konsekwencji” (nawet kalectwa i śmierci), ale znajdą się też tacy co w najlepszym przypadku będzie szczęśliwie ich ratowało np. GOPR.
    A rozsądkowi?... oni też są i będą ostrzegać tych „nierozsądnych”, na wszelkie sposoby, najbliżsi się będą się o nich bać a wielu nawet popuka się w czoło bo i tak nie zrozumie o co biega i po kiego ich tak nosi.
    My też tutaj sobie poklikamy i poanalizujemy akcje GOPR lub inne. Popukamy się też w czoło przy niektórych. Nie łudźmy się, będą następne wypadki i akcje!
    Ot tak mnie naszła refleksja jakaś. Życząc Wam wszystkim, co maja dzieci, by byli zawsze o nie spokojni. J
    I tyle.
    Ostatnio edytowane przez Recon ; 18-12-2013 o 12:44
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  7. #307
    Bieszczadnik Awatar Josif
    Na forum od
    01.2011
    Rodem z
    Okęcie
    Postów
    28

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    Słusznie! A jutro, albo za dwadzieścia lat, będzie tak samo. Ktoś się oburzy, ktoś inny wystraszy. Mądry lub głupi złamie zasady, ktoś przekroczy granice. Jedni będą się martwić inni narzekać a większość będzie miała wszystko w du..e. Ot życie w praktyce. A na forach... teoria.

  8. #308
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    http://wiadomosci.onet.pl/rzeszow/ud...turystow/6zxml
    Czy to jest normalne "zgubić" się tam ?
    ps. " Na bieszczadzkich szlakach coraz więcej turystów - wielu z nich przyjeżdża w góry by spędzić tam Sylwestra i Nowy Rok."
    to stwierdzenie "dużo mówi" dlaczego
    Ostatnio edytowane przez joorg ; 02-01-2014 o 17:50
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  9. #309

    Unhappy Odp: Kolejna akcja GOPR

    Cytat Zamieszczone przez joorg
    Czy to jest normalne "zgubić" się tam ?
    Pewności nie można mieć, bo zbyt mało szczegółów - jak to w notatce prasowej, ale zapewniam, że "w rejonie Wetliny" i to poza Parkiem, zwłaszcza przy obecnych pogodach jestem w stanie wprowadzić w takie miejsca, że... daj Boże zdrowie próbującym się stamtąd wykaraskać samodzielnie.
    Inna natomiast sprawa, że tak zwane "nastroje sylwestrowe" to nie jest dobry stan ducha oraz ciała do włażenia w jakiekolwiek miejsca... nieznane.
    A zupełnie odrębnym tematem są mądrale, co to z premedytacją pchają się sami, aczkolwiek trudno ich o jakiekolwiek myślenie posądzić... w takie miejsca, skąd już mogą liczyć na atrakcje darmowego przelotu "śmigłem" nad górami. Zaczyna być to plagą i to nie tylko w Beskidach...

  10. #310
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2010
    Postów
    674

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    Zapewne pojawiły się jakieś ZWODNICE w Bieszczadach :http://esanok.pl/2014/lesniczy-urato...fon-ij009.html

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. 15 luty (akcja H-T)
    Przez don Enrico w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 02-03-2021, 10:26
  2. Kolejna tragedia
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 25-03-2015, 09:11
  3. Gopr
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 20-09-2011, 16:48
  4. Akcja GOPR w Bieszczadach
    Przez Basia Z. w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 23-06-2009, 15:02
  5. Ekwipunek GOPR
    Przez Misieg w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-04-2009, 14:56

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •