Strona 1 z 52 1 2 3 4 5 6 7 8 11 51 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 513

Wątek: Kolejna akcja GOPR

  1. #1
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie Kolejna akcja GOPR

    Witam!

    Słachać ponownie w mediach o bezmyślnych turystach którzy mimo ostrzeżeń i fatalnych warunków w górach (Bieszczadach) - poszli na wycieczki. Skończyło się to interwencjami GOPR, który mimo fatalnej kondycji finansowej stale niesie pomoc.

    Uważam, że wzorem państw "zachodnich" interwencje GOPR powinny być płatne!
    Zwiezienie z gór opiekuna, który zasłabł musi kosztować. Musi zostać ustalony cennik i należy go bezwzględnie egzekwować.
    Dzięki temu pseudo turyści może zastanowią się zanim wyjdą w góry bez koniecznego przygotowania i ekwipunku.

    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  2. #2
    kejwik
    Guest

    Domyślnie Re: Kolejna akcja GOPR

    Zgadzam się powinny byc płatne choć nie zawsze jest to wina turystow, czasem gwałtowne załamanie pogody nawet najlepiej wyekwipowanych turystów zaskakuje;>
    a propos nie macie przypadkiem czegos takiego jak bardzo aktualne komunikaty GOPR`owcow? bo sam wybieram sie w niedziele rano w bieszczady i warto by było się czegoś dowiedziec ;-)


  3. #3
    Bieszczadnik Awatar T.B.
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    wiadomo - z Pyrlandii !
    Postów
    501

    Domyślnie Re: Kolejna akcja GOPR

    "Uważam, że wzorem państw "zachodnich" interwencje GOPR powinny być płatne!"

    Ja bym powiedział tak: za każdą akcję GOPR powinien móc wystawić rachunek.
    Natomiast komu, to już trzeba bardzo dobrze przemyśleć. Przede wszystkim brałbym pod uwagę jakieś tanie, ale za to obowiązkowe ubezpieczenie turystów. Dopiero niedopełnienie obowiązku ubezpieczenia się, mogłoby powodować ściąganie należności bezpośrednio od uratowanego delikwenta.
    Chodzi mi o to, żeby nie dochodziło do tragedii tylko dlatego, że np. jakieś małolaty nie wezwały pomocy, bo nie miały na to pieniędzy.

  4. #4

    Domyślnie Re: Kolejna akcja GOPR

    Hej

    W tej chwili nie ma jeszcze dostepnych oficjalnych komunikatow bieszczadzkiego gopru online, ale na 100% rusza one wraz z nasza nowa strona wlacznie z dokladnymi komunikatami pogodowymi.
    Mimo wszystko znajomi goprowcy podsylaja czasami cos od czasu do czasu (tj. w przypadku ostatnich akcji)

    Poki co polecam centrale GOPR w Sanoku, gdzie zawsze mozna zasiegnac informacji: (0*13) 463 22 04

    P.S. Darku - co do tych akcji, to zgadzam sie z Toba w 100%. Od urodzenia ciagle mam cos doczynienia z goprem (ojciec byl swego czasu zastepca naczelnika grupy bieszczadzkiej) i troche wiem jak to wyglada od strony prowadzacych akcje. Szlag trafia jak z powodu czystej glupoty lub szpanerstwa musi dochodzic do takich sytuacji....

    Serdeczne pozdrowienia

    Stachu Strzyżewski
    http://www.bieszczady.pl
    http://facebook.com/bieszczady

  5. #5
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie Re: Kolejna akcja GOPR

    Dokładnie TAK!

    Ubezpieczenie dostępne we wszystkich punktach świadczących usługi turystyczne - wzorem opłaty klimatycznej.
    Niezbyt drogie - ale zabezpieczające takiego turystę przed negatywnymi skutkami swojej niefrasobliwości!

    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  6. #6
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll...ZADY/792398512
    dodano: 31 grudnia 2010, 11:01
    Dramatyczna akcja ratunkowa w Bieszczadach. 19-latka mogła zamarznąć w górach
    Dariusz Delmanowicz
    Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania turystki z Poznania, która zabłądziła w Bieszczadach. Pomoc nadeszła niemal w ostatniej chwili. Udzielili jej ratownicy GOPR i BOSG.
    Dzięki wysiłkowi ratowników 19-latkę udało się uratować.
    (Dariusz Delmanowicz)

    Wczoraj około godziny 19 młoda kobieta zadzwoniła do dyżurnego GOPR. Powiedziała, że zabłądziła w górach.

    Do akcji skierowano 20 ratowników górskich, a także śmigłowiec typu "Kania” z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

    Po godzinie przemarzniętą turystkę odnaleziono w masywie Małej Rawki. Nie miała sił, aby się samodzielnie poruszać.

    - Wychłodzenie organizmu było spowodowane przede wszystkim tym, że miała na sobie lekki strój, nieodpowiedni do zimowych wycieczek w góry – mówią ratownicy uczestniczący w działaniach.

    W czwartek w Bieszczadach było 13 stopni mrozu.
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  7. #7
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    Wiedzaiłem, że gdzieś ten wątek jest, ale go nie znalazłem... Dlatego dałem to w innym wątku.
    http://forum.bieszczady.info.pl/show...tragedia/page5

    Pozdrawiam
    bertrand236

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    cóż- widocznie niektórym wydaje się , że Bieszczady to takie niegrożne górki ...nikt tam nigdy nie zamarza...nie gubi się itd

  9. #9
    lazy_bear
    Guest

    Domyślnie Odp: Re: Kolejna akcja GOPR

    Cytat Zamieszczone przez T.B. Zobacz posta
    Chodzi mi o to, żeby nie dochodziło do tragedii tylko dlatego, że np. jakieś małolaty nie wezwały pomocy, bo nie miały na to pieniędzy.
    Dlatego GOPR realizuje zadania dzięki środkom finansowym MSWiA.

  10. #10
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Kolejna akcja GOPR

    Jestem za obowiązkowym ubezpieczeniem każdego turysty.Jeśli ktos jedzie na Słowację to się nie wacha tylko takowe wykupuje i basta. Niestety nasi ustawodawcy mają to głęboko w D... A Dział przeszedłem dzień wcześniej i mimo porannego słońca potem było bardzo żle ale brak wyobrażni u tej ;turystki; mnie nie dziwi-przecież to tylko Bieszczady

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. 15 luty (akcja H-T)
    Przez don Enrico w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 02-03-2021, 10:26
  2. Kolejna tragedia
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 25-03-2015, 09:11
  3. Gopr
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 20-09-2011, 16:48
  4. Akcja GOPR w Bieszczadach
    Przez Basia Z. w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 23-06-2009, 15:02
  5. Ekwipunek GOPR
    Przez Misieg w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-04-2009, 14:56

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •