Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: pikuj

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: pikuj

    Cytat Zamieszczone przez Parcer Zobacz posta
    Gorgany są dobrze oznakowane. No i kosówka jest przecieta
    No właśnie nie wszędzie. Są miejsca, gdzie szlaki na mapie różnią się od tych w terenie. Mogłabym napisać dokładnie gdzie, bo spotkałam kilka takich miejsc.

    Cytat Zamieszczone przez Parcer Zobacz posta
    a Bieszczady Ukraińskie no to mapka Krukara do ręki + zmysł orientacji i spokojnie dasz sobie radę. :)
    Tu się zgadzam ale Koleżanka pisała wyżej, ze się nie zna na mapie.

    Pozdrowienia

    Basia

  2. #12
    Kronikarz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2015
    Awatar coshoo
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    690

    Domyślnie Odp: pikuj

    Cytat Zamieszczone przez Parcer Zobacz posta
    Gorgany są dobrze oznakowane. No i kosówka jest przecieta
    a Bieszczady Ukraińskie no to mapka Krukara do ręki + zmysł orientacji i spokojnie dasz sobie radę. :)
    Szlaki na mapie Krukara też miejscami mają się nijak do rzeczywistości więc nie jest tak hop siup. Jakby nie patrzeć trzeba umieć analizować teren a nie ślepo iść za znakami.
    W Gorganach masz kilka "deptaków" na których trudno się zgubić i to na nich masz kosówkę wyciętą. Problem w tym że Gorgany są duuuże i w większości zarośnięte, bez znaków lub ze słabym oznaczeniem.
    Ostatnio edytowane przez coshoo ; 27-04-2011 o 14:51

  3. #13
    Awatar milka
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: pikuj

    ok. ja na mapie się trochę znam ale za słabo jeszcze żeby się wypuszczać samej na pikuj. dlatego jeszcze poćwiczę w polskich bieszczadach albo okolicach i sobie tutaj pobłądzę jeszcze "chwilę" i za kilka miesięcy kogoś na pewno zwerbuję do wyjazdu :) ja tam po prosty muszę pojechać!:) ale nie muszę jechać jutro więc do września mogę poczekać i się 'podszkolić'
    a nie wiem kogo słuychać już jedni mówicie że oznaczenia dobre inni że gorssze i nie takie jak na mapie więc chyba lepiej przyjąć tę gorszą opcję:> ale chętnie czytam wypowiedzi wiem czego się mogę spodziewać!
    pozdrawiam;]

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: pikuj

    dobra mapa + kompas / o ile potrafisz się nim posługiwać oczywiście / i dasz radę. Fakt, Gorgany to dzikie góry, labirynt kosówki może przerażać ...ale doznania - niezapomniane ...cóż - czasem pobłądzić - to nie tragedia

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar wadera
    Na forum od
    03.2008
    Rodem z
    okolice Lublina duszą zawsze conajmniej 1000 m npm
    Postów
    259

    Domyślnie Odp: pikuj

    Błądzenie w górach to super sprawa,w Czarnohorze zmyleni mapą krukara(taki mały błąd a tyle namieszał) zamiast na Stoha wyszliśmy gdzieś na pograniczu rumuńsko-ukraińskim błądząc wcześniej w pięknych dolinach ale było warto.W maju znowu wybieramy się na 4/5 dni jeżeli chcesz milka możesz dołączyć z nami nie zginiesz
    Ostatnio edytowane przez wadera ; 28-04-2011 o 07:30 Powód: bląd
    „Life is brutal and full off zasadzkas”.

  6. #16
    Parcer
    Guest

    Domyślnie Odp: pikuj

    co do Gorganów dobrze oznakowanym szlakiem można dojść na Sywulę, jezeli ktoś od razu na szczyt chce uderzyć,
    a jeżeli chce pobłądzić nie po najbardziej znanych szlakach to juz inna sprawa. Ale i tak nie narzekajcie bo juz duża robota jest tam zrobiona.

    co do Krukara to chociaż polecam sama raz miałam zonka, w nocy obeszlismy Ostrą zamiast wejść na nią, no ale to taki mały pikuś

  7. #17
    Kronikarz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2015
    Awatar coshoo
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    690

    Domyślnie Odp: pikuj

    Cytat Zamieszczone przez Parcer Zobacz posta
    Ale i tak nie narzekajcie bo juz duża robota jest tam zrobiona.
    Osobiście narzekam że "ta robota została zrobiona". No ale ja jestem inny...

  8. #18
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: pikuj

    W Gorganach to rozumiem ze moze byc problem dla osoby ktora nie zna sie na mapie , malo chodzi po gorach i sie zgubi, duze przewyzszenia, zarosniete kosowka, problemy z woda, glebokie doliny, malo wiosek w dolinach... Ale na pikuj to latem chyba kazdy moze sie wybrac... Jak sie zabladzi to zaden problem- schodzi sie w dol i sie zawsze zejdzie do wioski, jak nie do tej co sie chcialo to do innej.. Mysmy kiedys tam chodzili podczas gdy jedyna nasza mapa byl atlas samochodowy (na ktorym nie wiedziec czemu nie bylo wogole Biłasowicji oznaczonej ani szosy ktora tamtedy przebiega ) i jakos z tym atlasem samochodowym zesmy sobie przeszli i kawalek bieszczadow wsch i borzawe i ejszcze jedna poloninke ktora do teraz nie wiem jak sie nazywala .. fakt ze zawsze zeszlismy nie tam gdzie chcielismy ale co z tego- wszedzie tak samo lali piwo i samogon

    Zabrac ze soba jedzenia na pare dni, zapas wody, sprzet biwakowy , nie bać sie nocy w lesie i...mozna sie gubic do woli!!!! poza tym tam chyba zawsze sie wlezie na jakis pasterzy, zbieraczy jagod czy innych miejscowych to mozna spytac o droge...


    Cytat Zamieszczone przez tomas pablo Zobacz posta
    ...cóż - czasem pobłądzić - to nie tragedia
    niektorzy wlasnie po to jada aby sobie pobladzic.. przeciez to nie koniec swiata! trzeba sie tylko nastawic ze tak bedzie

    Cytat Zamieszczone przez coshoo Zobacz posta
    Osobiście narzekam że "ta robota została zrobiona". No ale ja jestem inny...
    nie ty jeden!!!!

    jest nas wiecej...
    Ostatnio edytowane przez buba ; 28-04-2011 o 14:10
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  9. #19
    Awatar milka
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: pikuj

    :) wadera a kedy wybieracie się w maju? bo ja na końcówkę maja planuję się wyjechać że tak powiem ale nic jeszcze ustalone, nie wiem czy się ktoś znajdzie. chcoiaż tutaj w bieszczadki to i sama się skuszę pewnie i tą mapkę potrenuję ale jakby ktoś jechał na weekend np w czwartek wieczorem lub na pt-nd polazić i mnie przygarnie w wędrówce to byłby raźniej
    pozdrawiam

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar wadera
    Na forum od
    03.2008
    Rodem z
    okolice Lublina duszą zawsze conajmniej 1000 m npm
    Postów
    259

    Domyślnie Odp: pikuj

    -milka zobacz na pw
    „Life is brutal and full off zasadzkas”.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Biały Król Pikuj
    Przez don Enrico w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 14-03-2013, 16:29
  2. Pikuj od 6.VIII.2012
    Przez malo w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-07-2012, 20:02
  3. Pikuj
    Przez Seba w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-09-2005, 19:26
  4. Pikuj
    Przez Izabella w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-07-2005, 16:55

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •