Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: pikuj

  1. #1
    Awatar milka
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    11

    Domyślnie pikuj

    Witam:) na poczatku napisze ze jestem amatorka. i mam kilka pytan odnośnie podróży na pikuj:> chciałabym się tam wybrac w czerwcu ale najpierw chcialabym sie dowiedziec np:
    1. czy jest tam wielu turystow w wakacje?
    2. czy namiot jest niezbędny podczas wyprawy? tzn czy po drodze znajde schroniska lub cokolwiek gdzie bedzie mozna spedzic noc?(czery sciany i kawalek dachu)
    3. jak najprosciej i najszybciej dojechac (autobusem, pociagiem) do tej kolejki ktora prowadzi do szlaku?
    4. czy szlaki sa dobrze oznakowane czy jest to raczej szlak dla ludzi, którzy nie potrzebuja oznakowan
    5. ile dni moze zajac taki wyjazd jesli chce sie odpoczac i cieszyc nim;] czyli spokojne marsze i dojazdy.
    i inne tego typu informacje..

    czekam na odpowiedzi i pozdrawiam:)

  2. #2
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: pikuj

    Cytat Zamieszczone przez milka Zobacz posta
    3. jak najprosciej i najszybciej dojechac (autobusem, pociagiem) do tej kolejki ktora prowadzi do szlaku?
    )
    jaka kolejka??
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: pikuj

    Też się zastanawiam o jaką Ci kolejkę chodzi?? może o pociąg do Sianek. Poczytaj dobrze forum, nie raz było o Pikuju, na pewno znajdziesz odpowiedzi na twoje pytania.

  4. #4
    Awatar milka
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: pikuj

    piszac kolejka miałam na myślli właśnie tą "kolejkę" (elektriczke ) czy jakkolwiek to nazwac do Sianek:) ale faktycznie na forum jest sporo informacji ktore moga mi pomoc.
    pozdrawiam i udanego weekendu!

  5. #5
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: pikuj

    Cytat Zamieszczone przez milka Zobacz posta
    na poczatku napisze ze jestem amatorka.
    2. czy namiot jest niezbędny podczas wyprawy?4. czy szlaki sa dobrze oznakowane czy jest to raczej szlak dla ludzi, którzy nie potrzebuja oznakowan
    5. ile dni moze zajac taki wyjazd jesli chce sie odpoczac i cieszyc nim;] czyli spokojne marsze i dojazdy.
    i inne tego typu informacje..
    Witaj,
    Też jestem amatorem:D Tras takich jak na Pikuja zwłaszcza. Warto mieć jaką dobrą mapę, bo oznakowania są, ale jakże pięknie iść drogą i tylko od czasu do czasu niuchnąć na mapie, gdzie się w przybliżeniu dolazło:D No i żeby start w dobrym kierunku wykonać.
    Namiot jest niezbędny, bo to najbardziej zaufana chata na wyprawach (taka dygresja w kierunku równoległego wątku:D). I dość tani nocleg:D (dotychczas 800 pln za namiot dzielone przez jakieś 200-250 nocek).
    A dni może to zająć tyle, że hej. Np można by iść przez połoninę Pikuja nawet 10 dni. Są też tacy, którzy przelatują ją w dzień. Mnie się udało w 3 noclegi (Użok/Starostyna/za Pikujem) i żałowałem, że tak drałowaliśmy:D Bo było cudownie. Zresztą - zawsze jest cudownie. Nawet wtedy, gdy żaby lecą z nieba, piździ, woda właśnie przesiąka majty, a w namiocie pojawiają się pieczarki.
    Pzdr
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  6. #6
    Awatar milka
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: pikuj

    Dzięki bardzo za cenne wskazówki:) mapa.. i tak jest miśrednio przydatna bo słabo się na niej znam;p a namiotu sie spodziewalam że jest niezbedny wiec trzeba bedzie zabrac jak juz sie zbiore i wybiore a to na pewno nastapi jak sie troche czasu znajdzie;] i minimum 4 dni achetnie i wiecej poswiece na bladzenie po okolicach pikuja. musze tylko znalezc chetnych i mogących i jade. a gdzie doajde tam bede:) gwarantuje ze jak juz wroce to sie na pewno pochwale:) pozdrawiam forumowiczow

  7. #7
    Parcer
    Guest

    Domyślnie Odp: pikuj

    jeżeli chodzi o turbazy w okolicach pikuja gdzie mogłabyś przenocować to polecam Libuchorę szczególnie przez klimat wsi, a inną bazę znajdziesz również w Husnem, zresztą nawet jak turbazy nie ma to i tak u miejscowych bez problemu w chacie można przenocować.
    Ale jednak nocleg na grani Pikuja przebija wszystko, zachód i wschód słońca ze szczytu jest bezbłędny. Z wodą na grani nie ma problemu bo sporo strumyków tam płynie.

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: pikuj

    Cytat Zamieszczone przez milka Zobacz posta
    Dzięki bardzo za cenne wskazówki:) mapa.. i tak jest miśrednio przydatna bo słabo się na niej znam;p a namiotu sie spodziewalam że jest niezbedny wiec trzeba bedzie zabrac jak juz sie zbiore i wybiore a to na pewno nastapi jak sie troche czasu znajdzie;] i minimum 4 dni achetnie i wiecej poswiece na bladzenie po okolicach pikuja. musze tylko znalezc chetnych i mogących i jade. a gdzie doajde tam bede:) gwarantuje ze jak juz wroce to sie na pewno pochwale:) pozdrawiam forumowiczow
    Raczej w ogóle odradzam chodzenie po górach Ukrainy tym co się kiepsko znają na mapie.

    Na tamtejsze szlaki nie za bardzo można liczyć, bo są wyznakowane tylko w niektórych miejscach.
    Radze jechać z kimś kto się znam na mapie.

    Basia

  9. #9
    Awatar milka
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: pikuj

    właśnie domyślam się, że musi być tam pięknie i Basiu wiem też, że bez dobrej znajomości mapy nie powinnam, więc czekam na kogoś, kto się lepiej orientuje w terenie ode mnie. i liczę na to, że się doczekam i w końcu się wybiorę tam gdzie chcę:) może się załapię na jakiś grupowy wyjazd chociaż marzy mi się pojechać we dwie osoby albo trzy albo do czterech i bez pospiechu i bez żadnych ograniczeń cieszyć się widoczkami... no nic poczekam jeszcze trochę i zobaczę jak się rozwinie sytuacja:) dzięki za wszystkie dobre rady! mam nadzieję, że się przydadzą podczas wyjazdu
    Pozdrawiam!

  10. #10
    Parcer
    Guest

    Domyślnie Odp: pikuj

    Gorgany są dobrze oznakowane. No i kosówka jest przecieta
    a Bieszczady Ukraińskie no to mapka Krukara do ręki + zmysł orientacji i spokojnie dasz sobie radę. :)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Biały Król Pikuj
    Przez don Enrico w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 14-03-2013, 16:29
  2. Pikuj od 6.VIII.2012
    Przez malo w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-07-2012, 20:02
  3. Pikuj
    Przez Seba w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-09-2005, 19:26
  4. Pikuj
    Przez Izabella w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-07-2005, 16:55

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •