Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Rowerem na Huculszczyznie

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Rowerem na Huculszczyznie

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    Szukaj szukaj, bo ja ciągle też kombinuję jakby tu do Czech z rowerem. I na razie poza dojazdem do Cieszyna i dalej już w Czeskim Cieszynie, to nic nie wykombinowałam.
    To jest na prawdę najrozsądniejsza opcja.

    Nie wiem dlaczego ale ciągle jest tak, ze jeżeli jedziesz 800 km po stronie polskiej, a 30 km po stronie "zagranicznej" to sumarycznie płacisz za 830 km w taryfie międzynarodowej, co stanowi majątek.

    Tak że zawsze jak jadę pociągiem za granicę - to albo przekraczam granicę pieszo, albo też korzystam z różnych dziwnych promocji wyszukiwanych na stronach tych krajów.

    Więc jadąc np. na Ukrainę jechałabym pociągiem do Przemyśla, potem 22 km rowerem do Mościsk i dalej znowu pociągiem.
    W Cieszynie odległość pomiędzy dworcami kolejowymi to ok 1,5 km więc jeszcze bliżej, co najmniej kilkanaście razy biegłam tam z wywieszonym ozorem aby w ciągu 15 min. zdążyć na pociąg z Czeskiego Cieszyna na Słowację (a bilety kupowałam w taryfie "maly pohranicny styk" - obowiązującej na granicy czesko-słowackiej do 100 km).

    B.

  2. #12
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Rowerem na Huculszczyznie

    No właśnie dla mnie najrozsądniejszym rozwiązaniem jest pociąg Chopin z Wawy i bilecik kupowany w Bohuminie na Czechy.
    Ale z rowerem nie bardzo, a do Cieszyna nie dość, że dłużej to jeszcze z kilkoma przesiadkami;(((
    No chyba, że rower załadowany w taką wielką torbę nie jest już rowerem, a wielkim bagażem?
    Muszę jeszcze poszperać po necie.
    Klub Karpacki rozbiera rowery, ale na dużo mniejsze pakunki, tu się tylko przednie koło ściąga, a tyle to i ja potrafię;-)))
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Rowerem na Huculszczyznie

    Tu masz Pete rozkład jazdy, który Ci się może przydać, pociągi ze Lwowa do Mościsk i na granicę: http://www.railway.lviv.ua/index.php?id=21
    Ostatnio edytowane przez krzychuprorok ; 08-04-2011 o 13:41

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Rowerem na Huculszczyznie

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    No właśnie dla mnie najrozsądniejszym rozwiązaniem jest pociąg Chopin z Wawy i bilecik kupowany w Bohuminie na Czechy.
    To jedź do Zebrzydowic a do Bohumina rowerem - to kilkanaście km.

    A okolica też bardzo ładna.

    B.

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Rowerem na Huculszczyznie

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    Szukaj szukaj, bo ja ciągle też kombinuję jakby tu do Czech z rowerem. I na razie poza dojazdem do Cieszyna i dalej już w Czeskim Cieszynie, to nic nie wykombinowałam.
    A daleko w głąb Czesz chcesz jechać?? Z Czeskiego Cieszyna bądź z Bohumina jak Basia pisała możesz osobówkami.

    Najlepiej i najtaniej z rowerem jeździ się osobówkami, niestety najdłużej. Wielokrotnie to przerabiałem. W pociągach pośpiesznych czasem są wagony do przewozu rowerów, poza tym są problemy. Jedyne wyjście to rozkręcanie rowerów na kilka części i zapakowanie do jakieś torby, ta o której piszesz to jest trochę ciężka - 1,7kg. Niby to mało ale jak się jedzie na wielodniową wycieczkę i wiezie się wszystko ze sobą to jednak już coś jest. Ja do tej pory nie rozkręcałem roweru, jeśli była potrzeba to jedynie opuszczałem siodełko i przekręcałem kierownice

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Rowerem w górach
    Przez Challenger w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 18:20
  2. Rowerem do Wenecji
    Przez don Enrico w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-08-2009, 07:33
  3. Rowerem do Rozsypańca
    Przez mikael w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 10-07-2007, 12:10
  4. Rowerem w Bieszczady
    Przez Anonymous w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-08-2006, 10:19
  5. Rowerem po Bieszczadach
    Przez WALDI w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-05-2006, 10:06

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •