Od Pastora oryginalna wałaska- rąbanica
PPozwoliłem sobie przeznaczyć na licytację "prawie" oryginalną wałaskę-rąbanice (rodzaj ciupagi z nieco krótszym ostrzem).
Pracę odtworzeniowe wykonali znani artysci:
1) artysta kowal z Podstolic, Sebastian N.
2) artysta stolarz z Nowego Rybia Krzysztof B.
3) artysta rzeźbiarz z Pasierbca Stanisław Górka z przydomkiem Magnaciarz (zawinszował sobie za to trochę reklamy, o wódce nie wspomnę).
Zapraszam do licytacji!
W razie gdyby nie było chętnych, cenę wywoławczą - 150 zł - zobowiązuje się wpłacić osobiście, na ręce mAAtyldy jako koordynatorki tej pięknej akcji.
W/w rąbanica jest solidnie okuta, siekierzysko ma rzeźbione, ostrze również, jest zdobiona srebrnymi monetami z czasów panowania Najjaśniejszego Pana, Cesarza Austrii, Apostolskiego króla Węgier, Czech etc. etc. Franza Josefa.
Ma również zastosowania praktyczne, można nia narąbać drzewa na Dydiowej czy w okolicach Karolowa a nawet ...................... Ma znak jednego z braci Matejów, ostatnich zbójników.
Zdjęcia umieszczę nieco później.
.............................................. Pozdrawiam wszystkich + Pastor ręką własną
PS. Więcej zdjęć tutaj ( post 71)



Odpowiedz z cytatem
Zakładki