Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 102

Wątek: Prawo do prywatności a publikowanie zdjęć w sieci

  1. #31
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie Odp: Prawo do prywatności a publikowanie zdjęć w sieci

    Ja bym proponował rozwiązanie najbardziej logiczne i jednocześnie proste. Nazwijmy go "komunijnym"

    Jest zebranie, chętnych się spędza w jedno miejsce, następnie wykonuje się serię ujęć pozowanych. Te foty mają status publicznych. Każdy wie o co chodzi.
    Wszystkie inne, wykonane za zgodą lub bez, pozostać mają w prywatnych archiwach. Mowa tutaj o gentelman's agreement bo innego rozwiązania sobie nie wyobrażam.
    Trudno mi sobie także wyobrazić by przed takim spotkaniem ktoś biegał między ludźmi z papiurami do podpisu (choć tu gdzie teraz jestem jest to przyjętą praktyką).

    Poza tym - tak między nami - jeśli ktoś jest tak bardzo zatroskany o swoją prywatność to może jednak powinien zostać w domu.
    Forum i zdjęcia z KIMBU to mały pikuś. Popatrzcie co jest na fejsbuku albo naszej klasie :) Tam to dopiero cuda wrzucają.
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  2. #32
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Prawo do prywatności a publikowanie zdjęć w sieci

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    Mowa tutaj o gentelman's agreement bo innego rozwiązania sobie nie wyobrażam.
    Ja także nie. Pisałem już kilka razy, że chcę to załatwić na stopie koleżeńskiej: ja proszę a fotograf tę prośbę respektuje (albo fotograf pyta mnie przed zrobieniem/publikacją mojego zdjęcia). Dokładnie tak jak w Twojej propozycji.

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    Poza tym - tak między nami - jeśli ktoś jest tak bardzo zatroskany o swoją prywatność to może jednak powinien zostać w domu.
    Niekoniecznie.

    A co ludzie wrzucają na FB czy NK mnie nie interesuje.

  3. #33
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Prawo do prywatności a publikowanie zdjęć w sieci

    Jako że mam dość pytania o zgody na cokolwiek - zauważcie, że nasze życie polega w dużej mierze na pytaniu się o zgody - postanowiłem, że nie będę robił fotek na KIMBach ani innych imprach, albo będę robił je na skład czyli do szuflady. Przestałem też zamieszczać cokolwiek na picasach i innych tam. Trudno - mam fotografie. Jeśli ktoś chce, to zawsze może poprosić o zgodę na ich udostępnienie. Osoby, które tak bardzo bronią swego prawa do prywatności (a wiem, które), oczywiście zapłacą za usługi fotograficzne odpowiednie opłaty:P Nic za darmo, nic bez zgody;> Takie selawi.
    Pozdrawiam bez niczjej zgody
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  4. #34
    Bieszczadnik Awatar Anyczka20
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Sanok / Dublin
    Postów
    751

    Domyślnie Odp: Prawo do prywatności a publikowanie zdjęć w sieci

    Brawo Derty! Ja dokładnie z tego samego powodu przestałam umieszczać zdjęcia na forach.
    Heheh...właśnie złapałam się na tym, że chciałam pod Twoim postem kliknąć "lubię to" ;D

    Pozdrawiam
    "Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj,
    Jaki spokój można znaleźć w ciszy.
    Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha ..."

    www.anyczka20.fotosik.pl
    www.youtube.com/Anyczka24

  5. #35
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Prawo do prywatności a publikowanie zdjęć w sieci

    @Derty: a cóż Ty taki nerwowy? Faktycznie tak bardzo Ci wadzi, że kilka osób nie chce widzieć siebie na publicznie dostępnych zdjęciach? Nie pojmuję, co w tym nietaktownego, niegrzecznego czy choćby wkurzającego. Może przyjmij to jako dziwactwo, skrzywienie zawodowe, strach przed rodzicami czy co Ci pasuje - ale nie denerwuj się.

  6. #36
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Prawo do prywatności a publikowanie zdjęć w sieci

    Ja ogólnie robię bardzo mało zdjęć z ludźmi - raczej widoczki i to jest bezpieczne.
    A jeśli już robię ludzi - to w większej grupie, w sytuacjach neutralnych, lub w takich w których celowo ustawiliśmy się do zdjęcia i nie zdarzyło mi się jeszcze aby ktoś zaprotestował przeciwko zamieszczeniu jego zdjęcia na "Picasie".

    Nie robię zdjęć w czasie imprez.

    Co do mnie - wyrażam zgodę aby zamieszczać moje zdjęcia gdzie kto chce - ale tylko takie na których jestem w stanie trzeźwym.
    Proszę nie publikować takich na jakich jestem w stanie wskazującym na spożycie - np. nalewki Pastora.

    B.

  7. #37
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Prawo do prywatności a publikowanie zdjęć w sieci

    Przemyślane działania Basi idą ścieżką neutralną, nie wywołującą zadrażnień i warto się nad tym głębiej zastanowić.
    Oczywiście że totalnym rozwiązaniem tematu jest postawa Dertego
    ...Przestałem też zamieszczać cokolwiek na picasach i innych tam...
    tylko myślę sobie zadając takie pytanie :
    ... co by było, gdyby wszyscy na tym forum poszli tym śladem ? nie umieszczali zdjęć, nie pisali relacji, nie wspominali o łapówkarskich przejściach ?
    Co by to było ?
    Jakie fajne forum. Każdy siedzi przed swoim kompem i nikt nic nie pisze, aby przypadkiem nie narazić się innym.(np.prokuratorom ze wschodnich krajów)

  8. #38
    Bieszczadnik Awatar Pyra.57
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    stolica Pyrlandii
    Postów
    1,596

    Domyślnie Odp: Prawo do prywatności a publikowanie zdjęć w sieci

    Swego czasu w "Fotografia & aparaty cyfrowe" Nr 02/2008 był zamieszczony tekst pt. "Zakaz fotografowania". Wyjaśnione są tam kwestie o których tu dyskutujemy m.in prawo do ochrony wizerunku. Zgodnie z art. 81 ust. 1 prawa autorskiego dopuszczalne jest rozpowszechnianie wizerunku osób wyłącznie po uzyskaniu ich zgody, chyba, że osoba otrzymała wynagrodzenie za pozowanie. Zgoda osoby uprawnionej może być wyrażona w każdy spsoób (nie ma obowiązku uzyskiwania zgody na piśmie). Tyle co mówi prawo reszta zależy od zdrowego rozsądku. A artykuł ciekawy i wart przeczytania, polecam.
    pozdrawiam
    Marek

  9. #39
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Prawo do prywatności a publikowanie zdjęć w sieci

    Powyżej 5 osób możesz, ale po co, jak ktoś nie chce mieć pamiątki na całe życie to jej mieć nie będzie.
    Ewentualnie będzie mógł kupić u Dertego;-)
    Takie jazdy spotkałam tylko tu.
    Ani na psach, ani na fotograficznych forach-a tam to dopiero są pleneryyyy;-) i tam dla odmiany im bardziej zabawne zdjęcie (po pijaku) tym lepiej i weselej.
    Jak zobaczyłam kiedyś swoje fotki z plenerowego wschodu słońca nad Bugiem to do tej pory płaczę ze śmiechu-mam je oczywiście na dysku już, bo to dawno było.
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  10. #40
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Prawo do prywatności a publikowanie zdjęć w sieci

    A, bo wiesz kiedyś bardzo mnie zdziwiło co napisała pewna pani, że kiedy na tutejszym forum opublikowano jej zdjęcia - to zaczęła otrzymywać liczne propozycje seksualne.
    Podczas, gdy owa pani - była sobie urody takiej dość mocno średniej (przynajmniej w mojej ocenie)

    Wprawdzie moja Mama mawiała niegdyś, że "każda potwora znajdzie swojego amatora", ale skąd po publikacji na forum kilku zdjęć (i to często takich na których była tyłem) aż tylu amatorów owej pani ?

    I od tego się wszystko tutaj zaczęło.
    A ja publikuję taki ładny awatar - i nic, nikt mi żadnych propozycji nie składa

    Teraz to sobie żartuję, ale tak poważnie wydaje mi się że należy znaleźć złoty środek i z jednej strony - szanować jeżeli ktoś się stanowczo nie zgadza na publikację swoich zdjęć, ale a priori nie zakładać tego, że każdy się nie zgadza.
    W publikacji zdjęć takich jak z "Rocznicowego Łopiennika" nie widzę nic złego.
    A jeżeli ktoś jest akurat na L4 i nie powinien się pojawić na zdjęciach z Bieszczadów - to w jego interesie leży uprzedzenie o tym fotografów.

    B.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 17:42
  2. znalezione w sieci/Bieszczady w Stanach
    Przez stabil2000 w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 00:03
  3. Ujawnianie adresu IP a prawo
    Przez Piw w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-01-2006, 02:47
  4. Mapy w sieci
    Przez ebik w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-09-2004, 20:21
  5. Prawo wołoskie
    Przez Stały Bywalec w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-09-2003, 14:39

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •