Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Kapliczka "Koło Lipomana"

  1. #11
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Kapliczka "Koło Lipomana"

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Na starych mapach też jest zaznaczona,na zdjęciu to wychodzi jakiś centymetr do góry od krzyża środkowego.
    O właśnie, a jesion Marcina rośnie dużo bardziej po prawej stronie zrzutu fotomapy.
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  2. #12
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Kapliczka "Koło Lipomana"

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Na starych mapach też jest zaznaczona,na zdjęciu to wychodzi jakiś centymetr do góry od krzyża środkowego.
    Macie tak wyśmiewane tu GPS-y? Ściągnijcie wsp. z geoportalu (dla tego piktogramu bodajże środek kółka, zresztą przy takim symbolu bez znaczenia) i idźcie szukać w teren. Piktogram raczej nie wskazuje na kapliczkę wiszącą na drzewie - może ona powstała po zniszczeniu tej właściwej?
    Często korzystam z geoportalu do planowania włóczęg w BN ale biorę tylko wsp. obiektów - udaje się je znaleźć bez pudła - no chyba że już nie istnieją. Zdjęciami satelitarnymi się nie kieruję - ze względu na sposób wykonania i opracowania mogą występować spore błędy na łączeniu pasów.

  3. #13
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Kapliczka "Koło Lipomana"

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Macie tak wyśmiewane tu GPS-y? Ściągnijcie wsp. z geoportalu (dla tego piktogramu bodajże środek kółka, zresztą przy takim symbolu bez znaczenia) i idźcie szukać w teren. Piktogram raczej nie wskazuje na kapliczkę wiszącą na drzewie - może ona powstała po zniszczeniu tej właściwej?
    Wyobraź sobie, że już szukaliśmy i nie piszemy ot tak sobie, i że można chodzić i szukać czegoś bez GPS-a i dopiero wtedy jest frajda jak się znajdzie to czego się szuka (a nie idzie jak po sznurku). Ale dla każdego coś miłego, może spróbuj jak masz i nam pokaż rezultaty, bo biciem piany kapliczki nie znajdziesz.
    I skąd to przekonanie, że nie na drzewie skoro miejscowi tak twierdzą? Masz jakieś inne konkretniejsze informacje?
    Ostatnio edytowane przez sir Bazyl ; 03-06-2011 o 21:33
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  4. #14
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Kapliczka "Koło Lipomana"

    Moja uwaga do GPS-u w sumie nawiązywała do innego wątku. Nie mam zamiaru nakazywać Wam używania GPS-u tak do łażenia jak i szukania - po prostu urządzenie jest przydatne, w powiązaniu z danymi z geoportalu gdzie oprócz warstwy map topograficznych można włączyć również dane katastralne co jest przydatne w poszukiwaniu np. cmentarzy (o ile mają wydzieloną działkę a nie wszędzie tak jest). Ostatnio właśnie przy pomocy wsp. z geoportalu udało mi się odnaleźć na łące w wysokiej trawie powalony krzyż - nie było go widać i na miejscu zataczałem coraz większe koła ale dużo się nie nachodziłem - błąd był 8m.
    W Bieszczady niestety jeżdżę bardzo rzadko, choć mam bliżej niż Ty ( ) Ja odczuwam satysfakcję zawsze jak coś znajdę/obejrzę a jak nie to pozostaje radość z samego wypadu
    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    I skąd to przekonanie, że nie na drzewie skoro miejscowi tak twierdzą? Masz jakieś inne konkretniejsze informacje?
    Piktogram bardziej kojarzył by mi się z solidniejszą/większą kapliczką niż "tylko" na drzewie - oczywiście 100% pewności nie mam.
    Jacy ludzie i z kiedy pamiętają tę kapliczkę na drzewie?
    Ostatnio edytowane przez Dlugi ; 03-06-2011 o 21:51

  5. #15
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Kapliczka "Koło Lipomana"

    ..kapliczka na drzewie.. a drzewo jest? może spadło... to i się kapliczka znajdzie w promieniu

  6. #16
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Kapliczka "Koło Lipomana"

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    ... Ja odczuwam satysfakcję zawsze jak coś znajdę/obejrzę a jak nie to pozostaje radość z samego wypadu
    No to mamy tak samo :)
    Może ktoś kto ma jakieś zdjęcia tej kapliczki w końcu trafi na ten wątek i nam je pokaże?!
    Poczekamy, zobaczymy :)
    Trzykropku, powalonych drzew tam nie ma, a na tych co stoją nie ma kapliczki. Mam nadzieję, że jej jakiś "kolekcjoner" nie zachachmęcił.
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  7. #17
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Kapliczka "Koło Lipomana"

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    ...
    Piktogram bardziej kojarzył by mi się z solidniejszą/większą kapliczką niż "tylko" na drzewie - oczywiście 100% pewności nie mam.
    Jacy ludzie i z kiedy pamiętają tę kapliczkę na drzewie?
    Ja też tak myślałem, ale zawarte wypowiedzi w postach drugim i czwartym z pierwszej strony wątku świadczą, iż prawdopodobnie była to nadrzewna kapliczka.
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  8. #18
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Kapliczka "Koło Lipomana"

    #2 nic w sumie pewnego, #4 informuje tylko o jakiejś kapliczce na drzewie - też nie wiadomo czy to ona zaznaczona jest na mapie a jeśli ona to czy nie upamiętnia kapliczki starszej/większej.
    Nie mam mapy Ruthenusa a ta, którą dorwałem online nie posiada legendy. Zgłupiałem trochę bo widzę tam mnogość podobnych piktogramów i nie za bardzo wiem co który oznacza. Nigdy nie używałem tej mapy w terenie więc o niej i sposobie (a raczej dokładności) oznaczania obiektów nic nie mogę powiedzieć.
    Piszesz, że jest zabytkowa - na Compassie jest oznaczona jako zwykła, na WIG-ówce z 38 jej nie ma, jest na geoportalu na mapach z lat 70(?) - i nie wiem co myśleć. PGR chyba jej nie postawił?
    Przeczekać do wiosny i przechaszczować dokładnie

  9. #19
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Kapliczka "Koło Lipomana"

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    #2 nic w sumie pewnego, #4 informuje tylko o jakiejś kapliczce na drzewie - też nie wiadomo czy to ona zaznaczona jest na mapie a jeśli ona to czy nie upamiętnia kapliczki starszej/większej.
    Ano nie wiadomo, ale o ewentualnej innej wiadomo jeszcze mniej czyli nic.
    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Nie mam mapy Ruthenusa...
    Piszesz, że jest zabytkowa - ...
    Piszę, że na ww. mapie jest zaznaczona jako zabytkowa.
    Co nie zmienia faktu, iż jak na razie nikt tam żadnej (czy to zabytkowej czy postawionej przez PGR) nie namierzył.
    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Przeczekać do wiosny i przechaszczować dokładnie
    Poczekamy, zobaczymy :)
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Kapliczka "Koło Lipomana"

    Ten Jesion, którego sfociłem to raczej bardziej moje chciejstwo, aby zawieszona była tam kapliczka Lipomana, bo żadne inne drzewo w okolicy nie nadaje się do zawieszenia takiego sacrum, które w chwili obecnej nie istnieje. Teren pokazany na zdjęciu Browara bardzo szczegółowo przeszukałem i nic. Błędy na mapach to coś do czego się zdążyłem przyzwyczaić.
    Ps. Osobiście wolę patrzyć się na teren niż na ekranik...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. [Wetlina] Baza namiotowa w Wetlinie "za torami" - czy działa?
    Przez Czeczotka w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-07-2009, 16:53
  2. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-05-2009, 04:43
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 11:42
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-10-2007, 14:21
  5. "końskie szlaki"??
    Przez marekm w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-04-2002, 12:42

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •