Kapliczka ta jest zaznaczona na mapach Ruthenusa jako zabytkowa, w górnym biegu potoku Ruchlin (tam gdzie są stare, ale zadbane sady). Ponieważ ostatnio tamtędy przechodziłem i jej nie napotkałem, więc chciałem się Was zapytać, czy ktokolwiek ją widział i wie jak ona wygląda? A może ktoś posiada jej zdjęcie i mógłby je zamieścić na forum? Wyraźna droga, taka raczej nowa, w tym miejscu odchodzi dość znacznie od potoku, lekko wspina się na niewysoki grzbiecik, po czym opada znów w dolinkę. Ponieważ chciałem odnaleźć tą kapliczkę, poszedłem starą, dość zarośniętą dróżką, biegnącą w miarę blisko potoku, ale nie zauważyłem żadnej kapliczki bądź jej ruin. Może istnieje tylko na mapach?
I tak przy okazji mam drugie pytanie, o krzyż zaznaczony po lewej stronie drogi zmierzając od Tyskowej ku Woli Górzańskiej. W tym rejonie są zaznaczone na mapie dwa krzyże, z których jeden oznacza w terenie taką mała kapliczkę po prawej stronie drogi, tuż obok potoku Jasienik, a drugi jest zaznaczony wcześniej po lewej stronie drogi. Ja go jakoś przegapiłem, choć jak teraz patrzę na mapy, to jego ikonka widnieje na lewym brzegu Wołkowyjki, a tak daleko mogłem nie spoglądać :)
Z niecierpliwością czekam na odpowiedzi.