Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6
Pokaż wyniki od 51 do 58 z 58

Wątek: Apel do jeżdzącychna Ukrainę przez Krościenko !

  1. #51
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Apel do jeżdzącychna Ukrainę przez Krościenko !

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    Niemniej w czasach gdy bylem w PL wyjazdy/tranzyt przez UA traktowalem jako zlo konieczne.
    Podziwiam ludzi ktorzy jezdza tam w gory bo ja osobiscie bym tam nie pojechal kolejny raz. Dostalem od nich wystarczajaca dawke emocjonujacych wspomnien ze nie mam potrzeby tam jechac ponownie.
    Tylko że góry są tam takie jak nie ma nigdzie indziej, więc gotowa jestem znieść wszelkie niedogodności.

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    Ciekawe jednak było jedno: wjazd do Rumunii z Węgier, Słowację z PL czy z Wegier to pelna kultura.
    Teraz wszelkie granice w obrębie strefy Schengen przejeżdża się bez zatrzymywania się, tak samo można w dowolnym miejscu (gdzie nie ma parku narodowego) przekroczyć granicę w górach.
    Granicę Rumunia - Węgry przekraczałam w ostatnich latach z 5-6 razy - pociągiem, autobusem kursowym oraz taksówką i za każdym razem trwało to nie więcej niż 5 minut.

    Granicę Rumunia - Ukraina (w ciągu ostatnich 5 lat przekraczałam 4 razy na trasie Suczawa- Czerniowce oraz 2 razy Sołotwina - Syget Marmaroski) też wspominam bez traumy. Było bardzo szybko, a na dodatek miejscowi przepuścili nas do przodu bez kolejki.

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    Tylko sie czlowiek pojawil na ktorejs granic UA i od razu cyrki sie zaczynaly. Mam swoja teorie na ten temat ale zachowam ja dla siebie :)
    Z dawnych lat to ja mam bardzo nieprzyjemne wspomnienia z granicy polsko-czechosłowackiej, ale na szczęście to było i minęło.
    Trzy tygodnie temu będąc w Cieszynie z koleżką ze studiów poszłyśmy sobie na czeską stronę do herbaciarni i tam wspominały różne nasze "przejścia na przejściach" i cieszyły się, że teraz można tak sobie po prostu przejść przez granicę i iść na herbatę.

    B.

  2. #52
    Bieszczadnik Awatar krawc
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Tarnobrzeg
    Postów
    180

    Domyślnie Odp: Apel do jeżdzącychna Ukrainę przez Krościenko !

    Czytam , ze przejscia piesze przez Krościenko czy Medyke to teraz luzik czy swoboda. Przechodzilem przez Medyke w pazdzierniku (powrot z Ukrainy) i wcale luziku nie bylo..dziki tłum był po prostu..ktos tu chyba koloryzowal..optymistycznie
    Belze_Bob

  3. #53
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Apel do jeżdzącychna Ukrainę przez Krościenko !

    Cytat Zamieszczone przez krawc Zobacz posta
    Czytam , ze przejscia piesze przez Krościenko czy Medyke..ktos tu chyba koloryzowal..optymistycznie
    Bob , nie ma tak żle, czy nie pamiętasz jak kiedyś było ? Rok temu , jak wracaliśmy z UKR we wrześniu, to Nasi w Medyce otwarli nam "specjalną " ścieżkę przejścia i nie dość ,że było szybko to i było wesoło.
    Krościenko to oddzielny rozdział,to przejście jest wyłącznie dla ruchu samochodowego i kolejowego, nie ma tam przejścia pieszego.Nie ma tak żle ,(chyba że ktoś jedzie starym kombi pasatem ) nasz najlepszy całkowity czas przejścia i to z Ukraińskiej strony, to 10 minut.
    Uśmiech na granicy też pomaga , nie tylko dzwonienie i to anonimowe.
    Przytoczę ogólny regulamin tyczący tego przejścia: ,a tego PANA pewnie busy (siedem) omijały jadąc na swój pas , a ON myślał ,że GO robią w .... i dzwonił anonimowo
    " Przejście graniczne usytuowane jest 12 km od miasta powiatowego-Ustrzyki Dolne, przy drodze krajowej nr 84. Ustrzyki Dolne posiadają dogodne połączenia autobusowe i kolejowe m.in. z Warszawą, Katowicami i Krakowem. Odprawa graniczna odbywa się na dwóch kierunkach ( wjazd - wyjazd ). Polska kontrola graniczna dokonywana jest zgodnie z zasadami określonymi w kodeksie granicznym Schengen.

    Na każdym kierunku znajduje się po 5 pasów odpraw granicznych:

    3 pasy odpraw dla samochodów osobowych / w tym 1 pas dla ob. UE/
    1 pas odpraw dla samochodów ciężarowych,
    1 pas odpraw dla autokarów."
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  4. #54
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Apel do jeżdzącychna Ukrainę przez Krościenko !

    Krawc napisał :
    ... Przechodzilem przez Medyke w pazdzierniku (powrot z Ukrainy) i wcale luziku nie bylo..dziki tłum był po prostu..ktos tu chyba koloryzowal..optymistycznie
    Otóż mam bardziej współczesną informację z Medyki z 8 kwietnia 2011 -
    -> tam /rano ..... w kolejce 1 osoba (w tym czasie w drugą stronę stoi ok 30 osób
    <- powrót 3 dni później/po południu..... w kolejce 0 osób (w drugą stronę ok 5 osób)
    Jeśli to komuś pomoże to zdradzę jedną zasadę panującą na granicy : nigdy nie wiadomo.

  5. #55
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2011
    Postów
    21

    Domyślnie Odp: Apel do jeżdzącychna Ukrainę przez Krościenko !

    Cytat Zamieszczone przez joorg Zobacz posta
    Przytoczę ogólny regulamin tyczący tego przejścia: ,a tego PANA pewnie busy (siedem) omijały jadąc na swój pas , a ON myślał ,że GO robią w .... i dzwonił anonimowo
    "......"
    Witam :)

    I znów mnie Pan rozbawił :)) przekraczanie granicy w Krościenku wygląda następująco:

    1. najpierw stoimy w kolejce do pierwszego szlabanu Polskiej Straży granicznej (ok 100. za torami kolejowymi) długość kolejki nawet kilkaset metrów, zaś czas oczekiwania od kilkunastu minut do kilku godzin - w tej kolejce stoją wszystkie pojazdy (bez względu na masę, rasę, religię - również busy do 9 osób). Wyjątkiem są / powinny być autobusy/ przejazdy specjalne (dyplomaci, eksperci etc.)

    2. po przekroczeniu 1 szlabanu oczekujemy w kolejce na odprawę (ok 0.5 godz) - dopiero na tym etapie busy odprawiane są na osobnym pasie.

    Mam nadzieję że teraz w pełni świadomie przekroczy Pan granicę z naszym wschodnim sąsiadem :)), proszę nie dziękować - robię to społecznie :)

    w celu sprawdzenia tych informacji polecam zasięgnięcia informacji u źródła - posterunek Straży Granicznej tel. 13 465 83 02

    pozdrawiam

    ps: tak zupełnie bez związku z tematem - oglądnąłem dziś kawałek "Trędowatej" w TV i spodobał mi się jeden dialog (p. Starosteckiej i śp. Kownackiej):
    Jak się tutaj czujesz? (Kownacka)- szczerze mówiąc niezbyt dobrze, nie znam tu nikogo(Starostecka). Ja też może dlatego, że znam wszystkich (Kownacka) ...
    Ostatnio edytowane przez traj ; 03-05-2011 o 22:09 Powód: błont 3

  6. #56
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Apel do jeżdzącychna Ukrainę przez Krościenko !

    Cytat Zamieszczone przez traj Zobacz posta
    I znów mnie Pan rozbawił :)) przekraczanie granicy w Krościenku wygląda następująco:

    ]
    widac sa jakies dwie granice w Kroscienkach Ja ostatnio jakos trafiam na ta sama co joorg
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  7. #57
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2011
    Postów
    21

    Domyślnie Odp: Apel do jeżdzącychna Ukrainę przez Krościenko !

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    widac sa jakies dwie granice w Kroscienkach Ja ostatnio jakos trafiam na ta sama co joorg
    Nie ma w tym nic dziwnego „Ignorantia iuris nocet” . Racja - przyjął się taki niedobry zwyczaj ale to nie znaczy że takie postępowanie jest właściwe

  8. #58
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2011
    Postów
    21

    Domyślnie Odp: Apel do jeżdzącychna Ukrainę przez Krościenko !

    Cytat Zamieszczone przez joorg Zobacz posta
    Przytoczę ogólny regulamin tyczący tego przejścia: ,a tego PANA pewnie busy (siedem) omijały jadąc na swój pas , a ON myślał ,że GO robią w .... i dzwonił anonimowo
    ."
    dodatm tylko że busy które mnie mijały były busami wyładowanymi towarami i wjeżdżały w kolejkę na 30 - 40 metrów przed pierwszym szlabanem ..

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Przejście graniczne Krościenko
    Przez Arni w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 10:23
  2. Przez karpackie przelecze, czyli z Czerniowiec do Worochty przez Hryniawe ;)
    Przez Petefijalkowski w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-10-2012, 16:30
  3. Rowerem przez granicę w Krościenku [wydzielony]
    Przez Miejscowy w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-05-2012, 09:19
  4. Krościenko - Smolnica
    Przez J&K w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-04-2007, 11:53
  5. Przez Bieszczady na Ukrainę?
    Przez bogulicho w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-10-2006, 12:32

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •