Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Bieszczady z małymi dziecmi - gdzie ???

  1. #1
    JacekJ
    Guest

    Domyślnie Bieszczady z małymi dziecmi - gdzie ???

    Witam, jestem ojcem dwóch małych chłopców, z tego względu, że jeden z nich jest niepełnosprawny jesteśmy rodzinnie ograniczeni komunikacyjnie. Proszę o poradę, który region Bieszczad pozwala na spacery z wózkami dziecięcymi zapewniając równocześnie maksimum ciszy, spokoju i pięknych widoków ? )) Być może ktoś z Państwa byłby w stanie równocześnie polecić jakiś klimatyczny i komfortowy ośrodek, hotel czy pensjonat w takiej okolicy ? Będę wdzięczny za pomoc !

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Bieszczady z małymi dziecmi - gdzie ???

    Hej Jacku, jeżeli potrzebujecie naprawdę ciszy i spokoju oraz np. możlwości spacerowania z wózkiem np. pomiędzy wioskami polecałbym pomyśleć jednak raczej o Beskidzie Niskim. Byliśmy 2 lata temu z 3miesięczną córką w okolicach Gładyszowa i nie miałem żadnego stresu by na spacery kilkukilometrowe jeździć wózkiem po drogach publicznych. Potem - na parę dni pojechaliśmy to teoretycznie spokojnego Bukowca k/Terki i taki spacer do Terki już był dla mnie średnio przyjemny. Popatrz przy planowaniu wypoczynku na np. możliwe boczne leśne szutrowe drogi które odchodzą od miejscowości gdzie się zatrzymacie, np. taka Cisna się wg mnie zupełnie do Twoich celów nie nadaje, dopiero od Majdanu jest w miarę fajna boczna droga na spacery.

    Pooglądam mapę i najwyżej jeszcze coś dopiszę. Muszą być naprawdę Bieszczady?

    P.

    Ps. Edit - tak na szybko zobacz na mapie Zawadkę Rymanowską - parę kilometrów spacerów i leśne drogi np. w masyw Piotrusia, tam jest fajne gospodarstwo agroturystyczne www.farfurnia.pl z bardzo przyjaznymi gospodarzami, ogromną jadalnią połączoną z kuchnią, wielkim placem zabaw i łąką, jest to na samym końcu wioski.
    Ostatnio edytowane przez Petefijalkowski ; 11-05-2011 o 06:50
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Bieszczady z małymi dziecmi - gdzie ???

    Cytat Zamieszczone przez Petefijalkowski Zobacz posta
    Ps. Edit - tak na szybko zobacz na mapie Zawadkę Rymanowską - parę kilometrów spacerów i leśne drogi np. w masyw Piotrusia, tam jest fajne gospodarstwo agroturystyczne www.farfurnia.pl z bardzo przyjaznymi gospodarzami, ogromną jadalnią połączoną z kuchnią, wielkim placem zabaw i łąką, jest to na samym końcu wioski.
    Też polecam Farfurnię, mają tam kozy i koniki, co może być atrakcyjne dla dzieci.

    Tylko dojazd, a zwłaszcza ostatni odcinek bardzo dziurawy, ale to tylko kilka kilometrów, da się znieść.

    B.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Gandalf
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Gród Kraka
    Postów
    126

    Domyślnie Odp: Bieszczady z małymi dziecmi - gdzie ???

    Cytat Zamieszczone przez JacekJ Zobacz posta
    jakiś klimatyczny i komfortowy ośrodek, hotel
    Jeśli cisza, spokój to z dzieckiem najbardziej polecam Muczne, byłem sam kilka razy, wspominam bardzo miło. Tylko droga fatalna !!! Co innego komfortowy hotel - tu w samych Bieszczadach wybór nieduży, polecam ten w Czarnej http://www.ckrczarna.pl/ dużo miejsca na samym terenie ośrodka, boiska, baseny.

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2004
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: Bieszczady z małymi dziecmi - gdzie ???

    To ja zaproponuję okolice Dwernik - Zatwarnica lub w Niskim Wysowa, spokojne mini uzdrowisko. Byłem w CKR Czarna, całkiem nieźle ale jedzenie mnie jakoś nie powaliło, no ale to było kilka lat temu.
    Ostatnio edytowane przez tomekpu ; 11-05-2011 o 10:32 Powód: literówka

  6. #6
    JacekJ
    Guest

    Domyślnie Odp: Bieszczady z małymi dziecmi - gdzie ???

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. To nie musi być koniecznie wielki ośrodek czy hotel. Najbardziej odpowiadałby mi klimatyczny pensjonat w stylu włoskich czy alpejskich chat gdzie nie ma sidingu, platikowych okien, tylko właściciel ma gust i chęć prowadzenia takiego obiektu na wysokim poziomie. Może kojarzycie coś takiego ?

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Bieszczady z małymi dziecmi - gdzie ???

    Cytat Zamieszczone przez JacekJ Zobacz posta
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. To nie musi być koniecznie wielki ośrodek czy hotel. Najbardziej odpowiadałby mi klimatyczny pensjonat w stylu włoskich czy alpejskich chat gdzie nie ma sidingu, platikowych okien, tylko właściciel ma gust i chęć prowadzenia takiego obiektu na wysokim poziomie. Może kojarzycie coś takiego ?
    No właśnie rzeczona Farfurnia.
    Z tym ze to raczej nie tyle pensjonat co duża agroturystyka, bardzo przyjazna dzieciom.

    Zdjęcie:



    Wnętrze jadalni (z naszej imprezy):



    Jeśli ktoś z Forumowiczów ma zastrzeżenia przeciw publikacji jego facjaty - to proszę o info, usunę link.

    B.

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar curik
    Na forum od
    03.2011
    Rodem z
    39-200
    Postów
    98

    Domyślnie Odp: Bieszczady z małymi dziecmi - gdzie ???

    Ja polecam Ośrodek Szkoleniowo wypoczynkowy w Czarnej Górnej http://www.ckrczarna.pl/

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. w Biesy z małymi dziećmi - fajne kwatery w Wetlinie
    Przez Becia34 w dziale Noclegu szukam
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-10-2010, 13:33
  2. Z małymi misiami w Bieszczadach
    Przez misiekjakub w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-09-2010, 19:35
  3. Gdzie w Bieszczady?
    Przez ADAM w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-04-2008, 09:34
  4. Bieszczady z dziecmi
    Przez monik w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 01-06-2006, 12:23
  5. Szukam kwatery nad Soliną na pobyt z dziecmi
    Przez marol w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-04-2005, 18:45

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •